Vítkovice se vrátily na florbalový trůn. Foto: Martin Flousek, Český florbal Vítkovice se vrátily na florbalový trůn. Foto: Martin Flousek, Český florbal
16. 4. 2023 Extraliga žen (22) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice se vrací na trůn Extraligy žen. V Superfinále porazily FBC Ostrava 6:4

 Florbalistky Vítkovic se po ročním panování FBC Ostrava vrací na trůn Extraligy žen. Rozhodly o tom v Superfinále právě proti úřadujícím mistryním, které porazily výsledkem 6:4. Hattrickem se rozloučila útočnice Dominika Buczek, která odchází do Kalmarsundu, do akce přišla také úspěšná trenérská výzva.

FBC Ostrava mělo lepší vstup do utkání a na začátku Superfinále dokázalo dostat Vítkovice pod tlak. Nedokázalo z něj však vstřelit branku, a to ani při vyloučení Staňkové, svůj tým naopak několikrát podržela gólmanka Příleská.

Ve třinácté minutě tak otevřela skóre Buczek, vzápětí sice zvýšila Husková na 2:0, ovšem Jakub Robenek správně využil institut trenérské výzvy, který odhalil faul vítkovické útočnice na Paulínu Hudákovou a skóre se tak neměnilo.

Michaela Kubečková proměnila v první třetině trestné střílení. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Michaela Kubečková proměnila v první třetině trestné střílení. Foto: Martin Flousek, Český florbal

O tři minuty později ale Kubečková proměnila trestné střílení, vzápětí snížila po parádní kombinaci Zagórska.

Ve druhé třetině byly Vítkovice lepším týmem, zápasu ale dlouho dominovaly obě brankářky. Ve 28. minutě využila chybu Pudišové Buczek a zvýšila na 3:1, na konci druhé třetiny nejprve FBC nevyužilo ani druhou přesilovou hru, načež obrana zapomněla na Huskovou, která se tentokráte dočkala regulérní branky.

Ostravanky cítily ve třetí třetině po slepených gólech šanci. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Ostravanky cítily ve třetí třetině po slepených gólech šanci. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Třetí třetina navíc začala pro FBC špatně: Kristína Hudáková, nasazená speciálně na nájezd, tuto situaci neproměnila, její dvojče Paulína vzápětí inkasovalo čtyřminutový trest a Buczek z přesilovky skórovala.

FBC se ale hry ale dokázalo vrátit, dvěma góly Mlejnkové a gólem Bačové se dostalo na dostřel. Poslední slovo ale měla Maroszová, která uzavřela skóre. Další branka již nepadla ani v přesilové hře Vítkovic ani v power play FBC Ostrava.

Vítkovice tak po roční absenci v Superfinále posedmé ve své historii získaly zlaté medaile.

Výsledek superfinále Extraligy žen:

1. SC  Vítkovice – FBC Ostrava 6:4 (2:1, 2:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 13. Buczek (Kubečková), 16. Kubečková (TS), 28. Buczek, 40. Husková (Seevaldová), 43. Buczek (Ferenčíková), 50. Maroszová (Buczek) – 17. Zagórska (Kotzurová), 46. Mlejnková (Bínová), 47. Bačová (Bínová), 49. Mlejnková (P. Hudáková). Diváci: 10 122.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Ukrajina napsal:

  Proč měly kurva hračky Ostravy na obličeji Ukrajinskou vlajku? Určitě ty barvy šly jinak seskládat a ne jako ukrajinská vlajka omg

  • flrbl napsal:

   Abyses nezblánil. Měly na sobě klubové barvy, ne vlajku Ukrajiny

   • Ukrajina napsal:

    Určitě to šlo otočit barvy nebo dát svislé.. Byla to ukrajinská vlajka

    • Vlajka napsal:

     Barvy na tvářích hráček FBC byly stejně rozmístěné, jako jejich dresy dole modrá nahoře žlutá.
     Ukrajinská vlajka má dole žlutou nahoře modrou.

     • Foto napsal:

      Zkus si přiblížit třeba fotku holek co je nad tímto komentářem 😂

    • Rusko napsal:

     Proč jsi radši nešel na Václavák podpořit kámoše, než sprostě urážet holky z Ostravy na florbalovém webu?

     • Rusko napsal:

      Určitě nemám na Václavskem náměstí žádné přátele. Já nefandim ani jedny straně a Niko neurazím. Florbal se mi líbil. Ale kazili to ty vlajky. V takové době bych určitě zamyslel nad situaci a prohodil pořadí nebo styl. Jen to vypadá blbě

  • Chtěli bychom všechny fanoušky požádat, aby respektovali pravidla slušné diskuse.

   Děkujeme.

   Bc. Michal Dannhofer / Florbal.cz

  • Pavel napsal:

   To je jako napsat, že ve fotbale Liverpool (reds) jsou komunisti.
   A co má vůbec komentář společného s florbalem.
   Mimochodem gratuluji Vítkovicím k titulu a Ostravě k druhému místu. Pěkný zápas.

  • Peter napsal:

   Vy jste fakt úplně mimo, tým co má barvy žlutou a modrou si je nakreslí na tvář a vy jim vynadate že podporují Ukrajinu

  • HonzaD. napsal:

   jsou to jejich klubové barvy a i kdyby nebyly, tak co by ti vadilo na demonstraci podpory Ukrajině?

 • Vojtas napsal:

  A kdyby tam fakt meli namalovanou vlajku Ukrajiny a podporovali ji takto, tak je to spatne?

 • Petr 2 napsal:

  Chtěl bych poděkovat tomu pánovi, co tady smíchal sport a politiku, jak dokonale zničil diskuzi o ženském finále. Navíc bez znalosti věci, bez rozlišení postavení barev a jejich odstínech. Když už se chce do takových věcí pouštět, tak o tom musí něco vědět a nemíchat fakta a pocity.

  Nechte tu politiku už být.

  Jinak zpět k ženskému finále. Ostrava to na dvě a půl hráčky v poli a skvělou Tomšovou v bráně proti většímu množství výrazných herních individualit na straně Vítkovic prostě nemohla uhrát. Ještě tak za situace, kdyby dokázala vyvinout tlak, ale nikoliv pouze jednou v krátké několikaminutové pasáži třetí třetiny, a kdyby nebyly ty chyby v obraně…

  • Kritik napsal:

   Tak nechtěl jsem komentovat debatu o politice, ovšem na samotný zápas ano. Vítky jasně lepší, no a jak říkám Tomšová je dobrá golmanka tak tentokrát neměla svúj den, i ten nájezd nezvládla, myslím, že to dosti Vítkám usnadnila, ano je mrštnější jak Příleská(pro ni přesun je cizí slovo i když asi po operaci už to nejde ale jeji přesuny kde málem stoupne děs) ale Tomša včera nic moc. Když bych ji odpustil nájezd tak ještě 2 branky jdou za ni. unik- opět daleko a nahravka do maleho brankoviště- je golmana,

   • Petr 2 napsal:

    Usnadnila to především Vrlíková dvěma chybami. Těch nedomluv v obraně FBC bylo ostatně víc. Zakončení do backhandu od Kubečkové Tomšová asi nečekala a i při brejcích si dost vyjížděla a nechala volno u tyček (tady je to vždy na diskuzi, zda vyjet a zkusit zmenšit úhel nebo ne a riskovat střelu do odkrytější branky).
    Příleská je zosobněná statika, minimalismus pohybu a jen ucpání prostoru (operace na to neměla vliv, ten styl má zažitý, škoda). Kdyby jí ještě poctivě měřili 3 vteřiny, než dá balon z ruky, tak se často píská zdržování.
    Brankář je vždy ten poslední, chyba nebo i jen drobně špatné vyhodnocení herní situace končívá gólem. Tady bych v kontextu průběhu zápasu Tomšové ten úplně zásadní vliv na konečný výsledek nepřipisoval, dost toho naopak pochytala. Buczek si z toho dělala volnou dálnici, podobně Kubečková, to jde jednoznačně za obranou, resp. celou pětkou FBC. Ferenčíková zvládala 2-2-1 sama vzadu s přehledem ve stylu Němeček, to se to zbytku pak hraje dopředu. Hra Vítkovic je dost podobná mužskému způsobu hry, mají na to rychlé i silové hráčky. FBC má více ten ženský styl, i když dokázaly totálně soupeře rozebrat a vstřelit z tlaku rychle 3 branky, jenže to trvalo jen pár minut, a to je málo. Pak následoval fatál v obraně a bylo po výhodě okamžiku. FBC by potřebovalo více Mlejnkových a P. Hudákových, za mne komplexních rozdílových hráček. Kotzurová to nahrazuje herní chytrostí a šikovností, ale neběhá a neustojí fyzické souboje, což snižuje její celkový výkon.
    Dát na nájezd nerozehranou K. Hudákovou, bylo špatné rozhodnutí, vůbec si s tím nevěděla rady.

    • Kritik napsal:

     Ano s tím vším souhlasím, i ze Buczek je někde jinda, já jen reagoval na tu ,,vynikající Tomšovou“.

   • Patrik napsal:

    Dobrý den Kritiku,
    upřímně moc nechápu, proč máte (opět?) zapotřebí po vyhraném zápase kritizovat výkon brankářky Vítkovic. Ale evidentně jste znalec, tak mi opět dovolte pár faktů.
    1) Nejprve čísla – V play off měla N. Příleská poměrně bezkonkurenčně nejlepší statistiky nyní: 87,25, před SFF: něco kolem 90.
    2) Pohár – Vynulovaný Tatran, poprvé v historii čisté konto v pohárovém finále.
    3) Play off – Ano chytá za Vítkovice, takže by to v některých mohlo evokovat, že není zase tak těžké, dostat se k takovým číslům. Ale každý kdo PO sledoval, viděl, že minimálně semifinálová série rozhodně nebyla jednoznačná a mnohdy se hrálo na jeden/dva góly —> brankářky poměrně rozhodující faktor série.
    4) Superfinále – 4 góly = 3 do kuchyně, 1 umístěná střela k tyči. Chycený nájezd, společně s obranou vynulovaná přesilovka FBC (nejlepší přesilovka v ZČ i PO) a stabilní výkon po celé utkání.

    Suma sumárum, asi těžko by něco takového dokázala brankářka, která se, podle vás, neumí přesouvat. Závěrem: Myslím si, že v SFF bylo mnoho dalších hráček, jejichž výkon snese za normálních okolností vyšší parametry, než zrovna brankářky.

    • Kritik napsal:

     Dobrý den, je třeba lépe číst, nevím o tom, že bych kritizoval brankářku Vitkovic, napsal jsem , že Tomšova je mrštnější jak Příleská a za tím si stojím, přesuny nejsou její silnou stránkou, to neříkám, že je špatná golmanka…

 • rusko napsal:

  Můžete mi vysvětlit, jaktože má repre stejný barvy vlajky jako má Rusko? Proč zase mícháme politiku do sportu?!

  • ThomasM napsal:

   Zkuste si něco přečíst o státních symbolech ČR. Jedním z nich jsou i státní barvy. Bílá, červená a modrá a to v UVEDENÉM pořadí. Právě tím přesně daným pořadím se liší od symbolů Ruska, které mají jiné pořadí…

Napsat komentář

*