Matěj Havlas rozhodl superfinále dvěma góly. Foto: Martin Flousek, Český florbal Matěj Havlas rozhodl superfinále dvěma góly. Foto: Martin Flousek, Český florbal
16. 4. 2023 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Střešovický hrdina Havlas: Byly to nervy! V příští sezoně plánuje zůstat v Tatranu

 Gólový účet superfinále otevřel a pak i uzavřel. Útočník Tatranu Matěj Havlas se stal hrdinou svého týmu a po osmi letech zařídil, že se mistrovská trofej přesune do Střešovic. Hráči Tatranu zvládli v boji o titul krizové momenty a fantastické sezoně dali zlatou tečku.

„První třetinu jsme zvládli hodně sebevědomě. Věřili jsme si a hráli jsme naší hru za skvělé podpory fanoušků. Byli jsme na dobré cestě. Ale druhá třetina z naší strany nebyla hodna superfinále,“ hodnotil dvougólový střelec průběh zápasu. Střešovičtí vedli po 20 minutách 2:0, v průběhu třetího dějství ovšem o náskok přišli.

A v průběhu třetí dvacetiminutovky Vítkovičtí dokonali obrat a byli na koni. „Trochu štěstíčko, protože se to mohlo otočit na stranu Vítkovic. Sami jsme je dostali do zápasu. Ve třetí třetině a v prodloužení to byly nervy, o to sladší je výhra,“ řekl Havlas s úlevou.

Co stálo za herním propadem Tatranu ve druhé části. „Asi obecně hra na míčku. Nebyli jsme tak sebevědomí jako v první třetině. Nastalo určité polevení, že se vedlo 2:0 a že to půjde samo. A samozřejmě to samo nešlo. Vítkovice se zvedly, hrály sebevědomě a tlačily nás. Druhá třetina se prostě nevydařila,“ přiznal střešovický hrdina.

V závěru zápasu odstoupil kvůli zranění Marek Beneš, s týmem to přesto nezamávalo. „Vnímal jsem to, spíš jsem se však soustředil na hru. Nevím, jak ostatní kluci, ale myslím, že jsme všichni věřili. Superfinále stejně vyhrává týmový výkon a ne individualita,“ dodal k dramatickému vyvrcholení superfinálového boje.

Havlas byl v celém utkání hrozbou pro Vítkovice. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Havlas byl v celém utkání hrozbou pro Vítkovice. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Při rozhodující akci v první minutě prodloužení hrály odrazy míčku ve prospěch Střešovic. „Mířil jsem nad nohu, protihráč přede mnou to zblokoval a šlo to hezky mezi nohy brankáře. Štěstí se otočilo k nám a usmálo se na mě,“ byl rád 20letý útočník a opora Střešovic.

„V první chvíli jsem netušil, že to je gól. Moc jsem to neviděl. Ostatní se začali radovat, tak jsem běžel za kotlem taky. Pak to bylo šílený, skoro mě umačkali,“ usmíval se hráč utkání.

Střešovice prolétly základní části jako uragán a neztratili ani bod. To je stavělo do pozice jasného favorita na titul. S očekáváními si Havlas, Beneš a spol. poradili. „Tlak jsme trochu cítili, ale podle mě jsme to zvládli. Hlavně v první třetině superfinále. Sebevědomě jsme nastoupili a nakonec jsme to dotáhli v prodloužení,“ řekl spokojeně.

Střešovičtí mohou v nadcházejících ročnících usilovat o další úspěchy, pokud tým vydrží v tomto složení. „Příští sezonu určitě zůstanu a chceme se zase prát o nejvyšší příčky,“ rozkryl Havlas své plány.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Honza napsal:

  „zařídil“…. on tam byl sám? kdyby tam neměl Němečka, a Beneše, tak je poloviční, roky před tím a v reprezentaci zase Langra….
  Je to určitě kvalitní hráč, ale vždy také těžící z toho, že hraje vždy s těmi nejlepšími. Tak z něj zase nedělejme kult.
  Jsem zvědavý, jak bude hrát, až Němeček nebo dokonce i Beneš odejdou.
  Každopádně Tatranu to moc přeji a Superfinále bylo po dlouhé době koukatelný zápas, ale stejně by se mi více líbil návrat finálové série.

  • Karel napsal:

   Souhlas, až si tatran nechá utéct Beneše a Němečka, bude to jen další, byť snaživý, řadový tým české superligy. Bohužel tuhle hvězdnou lajnu nedokáže táhnout jeden hráč sám. dokonalá symbioza. Už se ví, kdo bude nový kapitán tatranu?

 • znalec napsal:

  Presne, zapas jsem videl a v nem bylo minimalne 10 lepsich vykonu. Chci taky zpet finalovou serii. A ne unijni amerikanisticky projekt!

Napsat komentář

*