Češi podlehli Švýcarům 2:7 a míří do boje o bronz. Foto: IFF Češi podlehli Švýcarům 2:7 a míří do boje o bronz. Foto: IFF
29. 4. 2023 Reprezentace - Junioři (13) KOMENTÁŘŮ

Zlatá dynastie končí. Junioři podlehli Švýcarsku 2:7 a čeká je boj o bronz

 Zlatá dynastie českého juniorského florbalu končí. Po triumfech na posledních dvou světových šampionátech totiž nyní přiveze maximálně bronzové medaile. Rozhodla o tom porážka v semifinále z holí Švýcarů, kteří zvítězili 7:2 a ve finále vyzvou vítěze druhého semifinále mezi Švédskem a Finskem, poražený se utká s našimi hráči o bronz.

Utkání začalo poměrně nečekaně a okamžitě se ukázalo, že Čechy nečeká proti Švýcarům, kteří se v pátek těžce rozjížděli proti Slovensku, nic lehkého. Oba týmy měly několik šancí, přesto zápasu dominovali brankáři.

Skóre otevřel v 15. minutě z přesilové hry Britt, čímž také určil skóre po první třetině.

Druhá třetina byla velmi bojovná, oba týmy opět měly několik zajímavých příležitostí, do hry přišly také nevyužité přesilové hry. Ve 34. minutě pak rozjel své velké představení David Hermle, který využil posunuté branky a trefil přesně: ani trenérská výzva nezvrátila, že míček přešel brankovou čáru, ačkoliv branka byla posunutá.

Český tým ale zareagoval výborně a díky dvěma zásahům Chatrného ještě ve druhé třetině dokázal srovnat.

Jenže třetí třetina, respektive poslední desetiminutovka patřila Švýcarsku. Po neproměněném trestném střílení se prosadil podruhé Hermle, vzápětí dal důležitou branku na 4:2 Schmuki.

V 54. minutě navíc Švýcarům přálo také štěstí: po rychlém protiútoku zakončil ze třetí dorážky úspěšně Hermle a dokončil tak hattrick.

Český tým sice sáhl ke dlouhé power play, ale snížit nedokázal, poslední slovo měli naopak góly do prázdné branky Seiler s Brittem. Česká zlatá nadvláda tak končí, ve hře je ale pořád bronzová medaile.

Česko – Švýcarsko 2:7

Česko: Draslar – Petrák, Wertheim, Vavroušek, Bohuslávek, Mühlfait, Jankovský, Sedláček – Zubek, Palčinský, Gattnar – Chatrný, Fukala, Eliáš – Smutný, Faksa, Kún – Votava, Bílek


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • ostuda napsal:

  Jedním slovem ostuda. Nejde o prohru, prohrávat je lidské, ale tohle nebyl výkon hodný reprezentace.
  Celý tým se arogantně promenáduje po hřišti jako kdyby už vyhráli zlato. Otřesná neefektivita Petráka, neexistující backcheching první formace (obzvláště z namistrovaného Gattnara je mi na zvracení).
  Snad si chlapci sáhnou do svědomí a zaberou alespoň o bronz.

  • Komik napsal:

   Asi bych to tolik neřešil. Tým byl postaven na hráčích Vítkovic a Tatranu. Oba týmy a ti hráči mají za sebou extrémní sezónu bez odpočinku. Prostě se to jen projevilo. Výhrou mad Finy v úvodu turnaje ukázali sílu a to je hlavní, budoucnost mají velkou. MS juniorů stejně nikoho extra nezajímá.

   • Tomáš napsal:

    Výhra nad Finy nic neznamená, protože Finové nehrají nic, tam viditelně tato generace není rozdílová. Uvidíme v boji o bronz, tam to bude hlavně o hlavách.

 • Honza napsal:

  Jak jsem psal po posledním zápase ve skupině, že finále je pro Čechy jasné, tak mohlo být, kdyby kluci si nemysleli, že to bude zdarma. Škoda, věřil jsem v to. Porážka od Švýcarů je svým způsobem opravdu ostuda.
  Nedá se nic dělat, teď se musí kluci otřepat a přivést bronz.
  Nemohu si odpustit Faksa tam neměl co dělat. Chápu -Liberec, tatínek…. Místo toho mohl jet někdo kdo by byl přínosnější.
  Jinak opět, brankář perfektní, ale to i ten švýcarský.

 • Pan M. napsal:

  Že nepostoupili mi žíly netrhá, ale předvedený výkon neodpovídal semifinále MS. Byl to první zápas, který jsem od našich viděl, ale přišlo mi, že celý tým hraje bez formy – zakončení, kromě dvou parádních střel Chatrného, úplně žalostné, o nějaké sehranosti v útoku ani nemůže být řeč a nasazování Petráka v obraně (když není nikdo schopen dát gól) bylo poněkud úsměvné. Nějakou dobrou chemii v týmu bychom asi také hledali marně. Zdržím se kritizování jednotlivých hráčů a rád se nechám zítra vyvést z přesvědčení, že ani ten bronz neuhrají.

 • Luky napsal:

  Škoda, skoro bych řekl, že si to prohráli sami, a fyzicky nestíhali. Někteří možná po dlouhé sezóně, ale to bylo kromě minulého MS vždy. Moc nechápu, proč nezkusili tam dát v průběhu Votavu, koncový hráč, který umí být hodně rychlý a umí střelit gól, možná místo Smutného, který se trápí celou sezónu. Prostě nějakou změnu, jakoukoliv … třeba by to oživilo, ale třeba taky ne.
  Tak snad zítra ty Fiňáky pokoříme znovu…

 • Hustá Atmoška napsal:

  Předem se omlouvám, pokud budu moc Hustá, ale nemohu se ubránit několika postřehům.

  Možná se pletu, ale přijde mi jako kdyby byla nulová reakce realizačního týmu na vývoj utkání?

  Nebo možná nekvalitní připravenost?

  Neviděla jsem odvahu, pressing….spíš takovou českou připodělanost.

  Ještě jednou se omlouvám pokud jsem až příliš Hustá.

  S úctou Vaše Atmosféra.

 • Hustá Atmoška napsal:

  Koukala jsem na to ještě teď a soupisku máme nabušenou, takže by jeden mohl říct, že je úspěch zaručen, ale …. vždycky je lepší mít kvalitní realizák a slabší hráče, než naopak!

 • Prognostik napsal:

  Mohu-li, tak si trosku zaprognostikuji, ze dnes lupneme i o třetí flek. Dá se to někde vsadit? To je loženka!

 • Tipáč napsal:

  Ted aktuálně víc jak 2,5 na Finsko…já to mám už od včera. Solidní zhodnocení 👍🏼

 • Luccile napsal:

  Thanks for the info, it helped me broaden my horizons. https://globaldir.org/Aviator-Game_282483.html

Napsat komentář

*