Češi podlehli Švýcarům 2:7 a míří do boje o bronz. Foto: IFF Češi podlehli Švýcarům 2:7 a míří do boje o bronz. Foto: IFF
29. 4. 2023 Reprezentace - Junioři (13) KOMENTÁŘŮ

Zlatá dynastie končí. Junioři podlehli Švýcarsku 2:7 a čeká je boj o bronz

Zlatá dynastie českého juniorského florbalu končí. Po triumfech na posledních dvou světových šampionátech totiž nyní přiveze maximálně bronzové medaile. Rozhodla o tom porážka v semifinále z holí Švýcarů, kteří zvítězili 7:2 a ve finále vyzvou vítěze druhého semifinále mezi Švédskem a Finskem, poražený se utká s našimi hráči o bronz.

Utkání začalo poměrně nečekaně a okamžitě se ukázalo, že Čechy nečeká proti Švýcarům, kteří se v pátek těžce rozjížděli proti Slovensku, nic lehkého. Oba týmy měly několik šancí, přesto zápasu dominovali brankáři.

Skóre otevřel v 15. minutě z přesilové hry Britt, čímž také určil skóre po první třetině.

Druhá třetina byla velmi bojovná, oba týmy opět měly několik zajímavých příležitostí, do hry přišly také nevyužité přesilové hry. Ve 34. minutě pak rozjel své velké představení David Hermle, který využil posunuté branky a trefil přesně: ani trenérská výzva nezvrátila, že míček přešel brankovou čáru, ačkoliv branka byla posunutá.

Český tým ale zareagoval výborně a díky dvěma zásahům Chatrného ještě ve druhé třetině dokázal srovnat.

Jenže třetí třetina, respektive poslední desetiminutovka patřila Švýcarsku. Po neproměněném trestném střílení se prosadil podruhé Hermle, vzápětí dal důležitou branku na 4:2 Schmuki.

V 54. minutě navíc Švýcarům přálo také štěstí: po rychlém protiútoku zakončil ze třetí dorážky úspěšně Hermle a dokončil tak hattrick.

Český tým sice sáhl ke dlouhé power play, ale snížit nedokázal, poslední slovo měli naopak góly do prázdné branky Seiler s Brittem. Česká zlatá nadvláda tak končí, ve hře je ale pořád bronzová medaile.

Česko – Švýcarsko 2:7

Česko: Draslar – Petrák, Wertheim, Vavroušek, Bohuslávek, Mühlfait, Jankovský, Sedláček – Zubek, Palčinský, Gattnar – Chatrný, Fukala, Eliáš – Smutný, Faksa, Kún – Votava, Bílek