Finové berou bronzové medaile na světovém šampionátu juniorů. Foto: Niklas Thim, IFF Finové berou bronzové medaile na světovém šampionátu juniorů. Foto: Niklas Thim, IFF
30. 4. 2023 Reprezentace - Junioři (6) KOMENTÁŘŮ

Nájezdová loterie pro Finsko! Junioři končí po dvou zlatých medailích na 4. místě

 Česká reprezentace juniorů skončila na světovém šampionátu v Dánsku na 4. místě. Rozhodlo se o tom v bronzovém utkání proti Finsku, které mělo doslova všechno, a nakonec se rozhodlo v sedmé sérii samostatných nájezdů.

První třetina byla pro český tým povedená. Skóre otevřel ve druhé minutě Kún a byť o čtyři minuty později srovnal Jappinen, tak to byli Češi, kdo byl na hřišti lepším týmem. Projevilo se to také ve skóre, na 2:1 upravil Jankovský, české vedení pak ještě před první sirénou zvýšil Chatrný.

Druhá třetina dopadla jednoznačně ve prospěch Finska. To zkonsolidovalo svůj výkon a předvedlo velký obrat v utkání. Ve 27. minutě využil přesilovou hru Hyvarinen, o pět minut později srovnal Porttikivi a po další minutě už Finové vedli, prosadil se Heiska. Černá třetina pokračovala, další vyloučení totiž potrestal Karppanen a Finsko rázem vedlo o dvě branky.

Poslední slovo měl ale po rozehrávce Chatrný, který snížil, když jeho gól, respektive fakt, že jej dosáhl ještě ve hrací době druhé třetiny, potvrdilo video.

Ve třetí třetině se hrál poměrně opatrný florbal, oba týmy si byly vědomy toho, že medailový zápas na světovém šampionátu hrajete pouze jednou v průběhu cyklu. Češi vyrovnali díky Petrákovi, který zakončil pohlednou kombinaci.

V 58. minutě vystřelil potenciální bronzové medaile znovu sniper Chatrný, ovšem za necelou minutu vyrovnal při power play Helin. Jeho gól znovu potvrzovalo video, nicméně záběr z kamery za brankou byl jednoznačný: Finsko vyrovnalo na 6:6.

Utkání tak svého vítěze v základních šedesáti minutách nepoznalo, gól nepadl ani v prodloužení.

Rozhodnout tak musely nájezdy, ve kterých zvítězili Finové. Rozhodlo se v sedmé sérii, kdy nejprve proměnil Koistinen, na což už nedokázal odpovědět Gattnar.

Česko – Finsko 6:7pn.

Česko: Draslar – Vavroušek, Bohuslávek, Petrák, Jankovský, Mühlfait, Wertheim, Sedláček – Chatrný, Fukala, Eliáš – Zubek, Palčinský, Gattnar – Smutný, Faksa, Kún – Votava, Bílek


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • flrbl napsal:

  Blbý je i to, že to znamená pád na 4. místo v žebříčku a horší nasazení do příštího roku. Kdyby to uhráli tak zůstanou 2.

 • Petr napsal:

  Kde se stala chyba?
  Byl tento tým o tolik slabší než ročníky 2000,01-20002,03, nebo si to oprostě nesedlo.

  Kdo se ukázal? Jednoznačně Chatrný.
  Hvězda sítí ČF Smutný 0 bodů proti top 4.
  Proč Draslar nešel na střídavé starty do 1. ligy nabrat zkušenosti nechápu.

  Po minulém MS Jakoubek pronesl, že se počet hráčů, kteří mají potenciál na seniorskou repre. zvyšuje. Kolik kluků má šanci z letošního MS? Daleko méně.
  Zubek měl pževzít prapor po Langerovi a Formanovi, nestalo se.
  Na co je důležité poukázat, je protlačování hráču Sparty do nominace. Kde je Dolejš z minulého cyklu? Jakou měl roli Sedláček? Byl dostatečně Mühlfait na zápasy s týmy velké čtyřky fyzicky vyspělý? Jde vidět, že vliv pana Berky je velký.S kým sdílel jednu kancelář na Podvinném mlýně není žádné tajemství, (jediný hráč ročníku 06).

  • Petrovi napsal:

   Nikdo z toho nemá radost, ale komenář dost mimo.

   Kdo má šanci do seniorského týmu se ukáže až tak za 3-4 roky. Měli jsme velmi dobré juniorské hráče v týmu. Spíše jsme prostě nebyli ready jako tým na takové zápasy. Ale věštit takhle z koule je marnost

   Berka nemá žádný vliv na reprezentaci U19. Repre U19 včetně výběru hlavního trenéra a realizačního týmu spadá pod KTM, nikoliv pod reprezentaci úsek.
   Zubek dobrej a s žádným praporem běhat neměl, Dolejš ukončil karieru na vrcholové úrovni kvůli zranění, Sedláček měli asi stejnou roli jako Votava nebo Bílek

   • Luky napsal:

    Nechci se Petra zastávat, ale v nečem má pravdu. Ta vazba na Spartu tam je. Dolejš tam opravdu neměl co dělat, jel tam jenom protože byl Sparťan a je pravda taky, že pak vrcholovou kariéru ukončil kvůli zranění, ale pochybuji, že by i kdyby se to nestalo, že by udělal nějakou větší kariéru. A Klucho si určitě nechal „poradit“. Ale zrovna Wetrheim (06) tam měl být, ten je fakt dobrej. Sedláčka bych nebral, a vzal místo něho třeba Čelakovského, který to tam mohl třeba taky odstát ale byl by použitelný na nájezdy, které má nechytatelné a zrovna v utkání o třetí místo by se to hodilo.

 • flrbl napsal:

  V nájezdech měli vystřídat golmana na náhlou smrt. Tam už byl nulovej

Napsat komentář

*