Finové berou bronzové medaile na světovém šampionátu juniorů. Foto: Niklas Thim, IFF Finové berou bronzové medaile na světovém šampionátu juniorů. Foto: Niklas Thim, IFF
30. 4. 2023 Reprezentace - Junioři (6) KOMENTÁŘŮ

Nájezdová loterie pro Finsko! Junioři končí po dvou zlatých medailích na 4. místě

Česká reprezentace juniorů skončila na světovém šampionátu v Dánsku na 4. místě. Rozhodlo se o tom v bronzovém utkání proti Finsku, které mělo doslova všechno, a nakonec se rozhodlo v sedmé sérii samostatných nájezdů.

První třetina byla pro český tým povedená. Skóre otevřel ve druhé minutě Kún a byť o čtyři minuty později srovnal Jappinen, tak to byli Češi, kdo byl na hřišti lepším týmem. Projevilo se to také ve skóre, na 2:1 upravil Jankovský, české vedení pak ještě před první sirénou zvýšil Chatrný.

Druhá třetina dopadla jednoznačně ve prospěch Finska. To zkonsolidovalo svůj výkon a předvedlo velký obrat v utkání. Ve 27. minutě využil přesilovou hru Hyvarinen, o pět minut později srovnal Porttikivi a po další minutě už Finové vedli, prosadil se Heiska. Černá třetina pokračovala, další vyloučení totiž potrestal Karppanen a Finsko rázem vedlo o dvě branky.

Poslední slovo měl ale po rozehrávce Chatrný, který snížil, když jeho gól, respektive fakt, že jej dosáhl ještě ve hrací době druhé třetiny, potvrdilo video.

Ve třetí třetině se hrál poměrně opatrný florbal, oba týmy si byly vědomy toho, že medailový zápas na světovém šampionátu hrajete pouze jednou v průběhu cyklu. Češi vyrovnali díky Petrákovi, který zakončil pohlednou kombinaci.

V 58. minutě vystřelil potenciální bronzové medaile znovu sniper Chatrný, ovšem za necelou minutu vyrovnal při power play Helin. Jeho gól znovu potvrzovalo video, nicméně záběr z kamery za brankou byl jednoznačný: Finsko vyrovnalo na 6:6.

Utkání tak svého vítěze v základních šedesáti minutách nepoznalo, gól nepadl ani v prodloužení.

Rozhodnout tak musely nájezdy, ve kterých zvítězili Finové. Rozhodlo se v sedmé sérii, kdy nejprve proměnil Koistinen, na což už nedokázal odpovědět Gattnar.

Česko – Finsko 6:7pn.

Česko: Draslar – Vavroušek, Bohuslávek, Petrák, Jankovský, Mühlfait, Wertheim, Sedláček – Chatrný, Fukala, Eliáš – Zubek, Palčinský, Gattnar – Smutný, Faksa, Kún – Votava, Bílek