Novým trenérem florbalistů Mladé Boleslavi se stal Joonas Naava. Foto: Florbal Mladá Boleslav Novým trenérem florbalistů Mladé Boleslavi se stal Joonas Naava. Foto: Florbal Mladá Boleslav
2. 5. 2023 Superliga (9) KOMENTÁŘŮ

Novotného na postu trenéra v Boleslavi vystřídá Fin Joonas Naava. Oddílu má pomoct i se vzděláváním

 Finský odborník Joonas Naava se stal pro sezonu 2023/2024 novým koučem Mladé Boleslavi. 42letý Fin dosud působil v klubu EräViikingit jako sportovní ředitel a současně je asistentem trenéra u českého národního výběru.

Čeští fanoušci si mohou Naavu pamatovat také jako člena realizačního týmu zlatého výběru juniorů na domácím šampionátu v Brně. Předtím byl u dvou zlatých úspěchů finských mladíků (v letech 2015 a 2017). U národních týmů se pohybuje už od roku 2013.

Příchod Joonase Naavy se očekával. A když o víkendu zveřejnil jeho dosavadní zaměstnavatel EräViikingit, že dosavadnímu sportovnímu řediteli organizace schválilo vedení klubu jednoroční dovolenou s tím, že se po sezoně 2023/2024 vrátí, bylo vesměs jasno.

„Když mi Petr v průběhu ročníku sdělil, že dokončí tuto sezonu a bude potřeba najít jiné řešení, okamžitě jsem se tím začal zabývat. Trenérů, kteří mají kvality a charakter, aby byli adepty na vedení našeho superligového týmu, není mnoho,“ popsal pro klubový web proces vybírání nového lodivoda generální manažer Mladé Boleslavi Tomáš Pacák.

„Seriózně jsem vedl jednání s těmi, kteří přicházeli do úvahy. Jsem rád, že jsme nakonec našli společnou řeč s Joonasem. Nabídka Bolky zaklapla do jeho životních plánů. Zároveň cítím, že jeho příchod je přesně tím impulzem, který teď potřebujeme,“ dodal Pacák.

„Joonas nám může rozšířit obzory a vytrhnout nás trochu z našeho každodenního vnímání, protože po naší cestě kráčíme dlouho a někdy je těžké si udržet nadhled. Joonas zároveň zná české prostředí a věřím, že o to jednodušší může být jeho adaptace. Jsme domluveni, že část jeho úvazku bude zaměřená i na rozvoj trenérů a jejich vzdělávání, Joonas bude mít svou roli i u naší elitní mládeže,“ uzavřel Pacák komentář ke jmenování nového kouče.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • Boleslavak napsal:

  tak uvidime, jak naava uspeje a koho bude mit k sobe, rika se, ze hodne lidi odmitlo. kdo vidi do finska tak vi, ze naava je sice odbornik, ale z pozice sportovniho reditele poslal Eru malem do druhe ligy a radi se jej nyni zbavili pro jeho namistrovanost a povysovani se nad hrace. neni tajemstvi ze mezi hracemi ve finsku ma spatnou povest. tahle kombinace muze byt pro pacaka smrtici koktejl. zaroven to bude pro ceskou superligu atraktivni videt zahranicniho trenera

  • Honza napsal:

   Je to přesně tak jak píšete, a taky jsem zvědavý, jak si zde povede, každopádně tým bude mít velmi dobrý. Je to jenom na rok, pak se říká, že to převezme Pazdera, který teď rok povede muže právě v Éře, takže i na něj jsem zvědavý, jak posune mužský tým, který skoro zkolaboval do nižší ligy. Tak snad mu české posily trochu pomůžou, jestli je pravda, co se „šeptá“.

   • SSL napsal:

    Síce neviem čo sa šepká ale Era bude mať ešte slabší tím ako minulú sezónu. Končia Rosendahl, Kukkola, Moilanen, Silanpaa a odchádzajú Lund a Järvinen. Čo sa týka posíl tak opäť len mladí borci. Takže zase len boj o záchranu.

 • Franta napsal:

  Tusi nekdo, kde se pohybuji platy nej extraligovych treneru? 70-80 mesicne? Kolik bude Naava brat? Diky

  • Ramirez napsal:

   70-80 měsíčně ve florbale ? Hmmm, zřejmě slušnej oddíl.
   Pokud to bude na čisto, Jonáš Náva bude mít čelendž.😎

 • Dj napsal:

  Těch 80 možná tak za půl roku ty naivko

 • Mandragóra napsal:

  Ten rozdíl je hodně velký, stejně jako u jiných sportů, ale plat hlavního trenéra v Superlize se teď pohybuje od nějakých 15-20.000 až po zmíněných 80-90.000, kde už jsou zohledněny různé další benefity. Je důležité říct, že u velké části se nejedná pouze o odměnu za hlavního trenéra A-týmu, ale i další dílčí práci pro klub.

  Mír

 • Jonáš Náva napsal:

  souhlasím s mandragórou. je velký rozdíl v úvazku pro klub a taky v kvalitě trenérů. prumerny plat ve finsku je 5-6k euro, nava ma manželku a děti a je v produktivnim veku, musi zaoberať!!! muj odhad je 6000 euro + bonusy (bydleni, auto a odmena za titul)..stejne to mel kettunnen u narodaku. ale i treneri jako jedlicka nebo brus maji hodne pres prumernou mzdu v cesku. vsak jen zahalka v buchisu ma 30.000 kc/mesicne…ale tam je fakt ze svou praci odvedl v poslednich letech slusnou

 • Dj napsal:

  Jakože 30mesicne je přes průměr? V hrubým..

Napsat komentář

*