Martin Hanousek míří do Finska. Foto: FBC Štíři České Budějovice Martin Hanousek míří do Finska. Foto: FBC Štíři České Budějovice
23. 5. 2023 Finsko (2) KOMENTÁŘŮ

Trojka draftu Hanousek: Je to pocta, myslím si, že v Jymy dobře zapadnu

 Třetím hráčem, který přišel na řadu v rámci premiérového draftu do finské F-Liigy byl možná trochu překvapivě mladý gólman Štírů České Budějovice Martin Hanousek. V exkluzivním rozhovoru pro Livesport Zprávy a Florbal.cz ale prozrazuje, že s tamními týmy byl v kontaktu a že se na angažmá v celku Jymy hodně těší.

Draft sledoval od začátku. „Na začátku prosince, když F-Liiga oznámila, že se draft bude konat, tak jsem to probíral s mým trenérem brankářů a dělali jsme si trochu srandu, že by bylo krásné, kdyby mě někdo vybral a ono se to stalo. Oslovil jsem týmy s tím, že bych měl zájem v příští sezóně hrát ve Finsku, domluvili jsme se a vyšlo to,“ popisuje. „Sledoval jsem Instagram F-Liigy, sestřihy a zápasy. Ale ne nějak pravidelně,“ říká ke svým zkušenostem s F-Liigou.

Opustí tak prvoligové Štíry a zamíří za zahraniční výzvou. „České Budějovice mi daly hodně, už od mladších žáků, jsem jim vděčný. Daly mi prostor, abych se mohl rozvíjet. Teď se změnil trenér a tvoří se nový tým, budu je sledovat, jak si povedou. Nemám úplně v plánu se vracet, ale pokud se někdy vrátím do Česka, tak Štíři jsou jedna z možností,“ hodnotí.

Také díky komunikaci s týmy se umístil na třetí pozici v samotném draftu. „Určitě je to skvělé. Jsem strašně rád, že jsem byl vybraný takto vysoko, před některými jinými kluky z Česka. Je to pocta, protože to nezažije jen tak někdo a je to skvělý pocit,“ vyznal se.

Jymy má ale také s Hanouskem daný plán. „Je tam skvělý gólman Aki Karjalainen. Je menšího vzrůstu, já jsem vyšší, trenéři mi říkali, že tak hledali někoho vyššího, aby mohli měnit taktiku,“ popisuje o dvacet centimetrů vyšší český gólman.

První dojmy z týmu jsou pozitivní. „Měl jsem s týmem florbalový trénink, takže jsme se seznámili, všichni vypadají moc milí a hodní, takže si myslím, že dobře zapadnu,“ plánuje.

Organizace na něj také udělala dobrý dojem. „Působí na mě rodinným stylem, mají to podle mě postavené na tom, aby se hráči cítili dobře, což je za mě jeden z těch důležitějších faktorů,“ hodnotí.

Ve třetím kole pak Jymy ukázalo na Ondřeje Papouška, potkají se tak v jednom týmu? „Bylo by to super, nebyl bych tam sám, i když to není problém, ale nevím, co má přesně Ondra v plánu,“ uzavírá Martin Hanousek.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • povolanisyn napsal:

  nojo za penízky se do finska podiva kazdej 😀

  • Tomáš napsal:

   Taky si říkám, že v jeho případě to bude z větší části financované z jeho strany (=rodičů), když to byla jeho iniciativa, ne zájem ze strany týmu (=odpovídající finanční podmínky) jako v případě Majera a Hemerky.
   Měl správnou „drzost“.
   To že byl vybraný takto vysoko, to bych tedy nezveličoval vzhledem k systému této „exhibice“, které se opravdu draft nedá říkat.
   Každopádně uvidíme za rok, pokud bude hrát, tak to pro něj bude určitě brankářský posun.

Napsat komentář

*