Florbalisté Bohemians slaví výhru nad Tatranem. Foto: Tatran Střešovice Florbalisté Bohemians slaví výhru nad Tatranem. Foto: Tatran Střešovice
10. 9. 2023 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Bohemians porazili Tatran, Chodov dal Spartě 11 branek a Pardubice zdolaly Black Angels

První kolo Livesport Superligy v novém ročníku 2023/2024 je kompletně odehráno. Začalo pěkně zostra, Bohemians totiž po nájezdech porazili Tatran Střešovice. Chodov zapsal překvapivě vysokou výhru 11:6 nad Spartou a zazářily také Pardubice, které porazily BLACK ANGELS. Dařilo se rovněž Liberci proti Královským Vinohradům.

Parádní začátek Livesport Superligy! Duel Bohemians s Tatranem se předehrával už v pátek a oba týmy ukázaly, že jsou na Champions Cup připraveny. Tatran předvedl skvělý začátek a za 85 sekund vedl 2:0, Bohemians ale postupně srovnali hru a ve druhé části vyrovnali Buršík s Kvasnicou. Ve třetí třetině nejprve skóroval Beneš, ale srovnal Jaroslav Petrák. Po bezgólovém prodloužení musely rozhodnout nájezdy, ve kterých se prosadil pouze Šimon Batkovič.

„První třetina od nás byla strašidelná, byli jsme hodně slabí, špatný výkon. Ve druhé třetině jsme měli nejlepší výkon, ve třetí třetině to byla přetahovaná, jsem naštvaný, protože jsme dostali gól v naší přesilové hře, to je kaňka, navíc jsme nedali dvě přesilové hry. Na tom musíme zapracovat, protože se blíží Champions Cup. Jsem šťastný, protože jsme vyhráli nad mistrem, ale musíme dál makat, protože s takovým výkonem dál neuspějeme,“ uvedl Michal Jedlička.

„Myslím si, že jsme nastoupili dobře, kluci byli koncentrovaní. Trochu nás to vedení ukolíbalo, ale ve třetí třetině nás trápilo zakončení, mohli jsme vést o dvě tři branky. Věřím, že porážka byla k něčemu užitečná a že nás nakopne. Potřebujeme se dostat do formy a uzdravit některé hráče. Potvrdilo se, že nejsme v TOP formě a musíme hodně věcí zlepšit. Musíme ale kluky pochválit za nasazení, bylo vidět, že chtěli,“ řekl Milan Fridrich.

Také druhé pražské derby tohoto kola překvapilo a nenudilo. Chodov totiž vyzval Spartu a po vyrovnaných dvou třetinách se utrhl pěti góly během necelých osmi minut třetí třetiny. Na tento direkt už Sparta reagoval nedokázala, na její dvě branky totiž přišla odpověď v podobě stejného počtu gólů Chodova.

Po bezgólové první tetině se otevřela opona pro představení Pardubic, které čtyřmi góly utekly BLACK ANGELS a byť pražský tým dokázal korigovat, tak překvapivou a velmi cennou výhru 5:3 už Pardubice uhájily. Na otázku, jak se jim povede bez dvou pointmakerů Lukáše Kučery a Adama Šmída tak v prvním kole odpověděly kladně.

Lukáš Kučera sice v dresu FBC Ostrava nebodoval, jeho tým ale přesto proměnil nejdelší výjezd v sezóně v zisk tří bodů poté, co v Karlových Varech ani jednou neprohrával a zvítězil 5:4. Dvěma góly a asistencí se na tomto výsledku podílel Pobořil.

Adam Šmíd pak svou pouť v dresu Vítkovic zahájil čtyřmi body za dvě branky a dvě asistence, jeho nový tým pak porazil BUTCHIS při jeho extraligové premiéře poměrem 12:3. Nováček soutěže tak ukončil svou sérii bez porážky, je ovšem nasnadě, že klíčové zápasy pro něj teprve přijdou.

Střelecké představení pak předvedl Liberec, který díky jedenácti zásahům skolil Královské Vinohrady poměrem 11:2. Pražskému týmu nebyl nic naplat ani premiérový zásah Švýcara Kellera, na straně vítězů se mimo jiné dvakrát prosadil Korych.

Program 1. kola Livesport Superligy uzavře školní utkání mezi Mladou Boleslaví a Českou Lípou.

Přehled výsledků 1. kola Livesport Superligy

Tatran Střešovice – FbŠ Bohemians 3:4pn
branky: 1. Milan Meliš, 2. Martin Šindelář, 48. Marek Beneš – 25. Jakub Buršík, 28. Tomáš Kvasnica, 60. Jaroslav Petrák, N Šimon Batkovič; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; diváků: 411; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 31 – Daniel Műck 27; po třetinách: 2:0, 0:2, 1:1, 0:0

BUTCHIS – 1. SC TEMPISH Vítkovice  3:12
branky: 14. Jakub Černý, 36. Jan Waldhauser, 47. Šimon Pavlíček – 9. Rostislav Gattnar, 15. Marek Matejčík, 25. Adam Šmíd, 26. Rostislav Gattnar, 28. Adam Zubek, 30. Adam Šmíd, 36. Lukáš Fukala, 36. Adam Zubek, 45. Adam Palčinský, 46. Jakub Hubálek, 49. Michal Pažák, 56. Adam Zubek; rozhodčí: Filip Drápal – Jakub Pospíšil; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 121; zásahy brankářů: Jan Hlinák 20, Eduard Vladař 10 – Denis Jasiok 13; po třetinách: 1:2, 1:6, 1:4

FB Hurrican Karlovy Vary – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:5
branky: 11. Lukáš Staněk, 43. Lukáš Macháček, 45. Jiří Lebeda, 58. Jiří Lebeda – 8. Lukáš Pešat, 13. Marek Bräuer, 30. Lukáš Pobořil, 48. Lukáš Pobořil, 52. Lukáš Herblich; rozhodčí: Přemysl Bališ – Peter Varga; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 320; zásahy brankářů: Daniel Váradi 20 – Jan Binder 16; po třetinách: 1:2, 0:1, 3:2

ACEMA Sparta Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:11
branky: 7. Jiří Curney, 19. Josef Sedláček, 37. Jiří Curney, 37. Matěj Čermák, 52. Robert Košir, 58. Marek Zouzal – 3. Marek Vávra, 17. Antonín Votava, 22. Tom Ondrušek, 26. Marek Vávra, 42. Daniel Eremiáš, 43. Ondřej Vošta, 46. Ondřej Vošta, 47. Tom Ondrušek, 48. Lukáš Kafka, 58. Marek Vávra, 59. Tom Ondrušek; rozhodčí: Kamil Sojka – Tomáš Sojka; vyloučení: 3:3; využití: 0:2; diváků: 503; zásahy brankářů: Martin Beneš 15 – Karel Hodík 15; po třetinách: 2:2, 2:2, 2:7

BLACK ANGELS – SOKOLI Pardubice 3:5
branky: 32. Matouš Burian, 40. Matyáš Sirotek, 60. Martin Obuškevič – 25. Radek Drba, 26. Ondřej Hurt, 27. Přemek Pakosta, 32. Radek Drba, 42. Marek Ďopan; rozhodčí: Jiří Kropáček – Tomáš Novák; vyloučení: 3:2; využití: 0:1; diváků: 77; zásahy brankářů: Daniel Körber -5 – Martin Haleš 12; po třetinách: 0:0, 2:4, 1:1

FBC Liberec – TJ Sokol Královské Vinohrady 11:2
branky: 3. Patrik Rozkovec, 12. Jan Šoltys, 12. Marek Korych, 21. Jakub Mádlo, 27. Marek Korych, 31. Prokop Ferdan, 32. Jakub Faksa, 49. Prokop Ferdan, 50. Filip Smutný, 54. Jakub Kopecký, 59. Vojtěch Janeček – 7. Tomáš Gärtner, 45. Daniel Keller; rozhodčí: Jiří Dolanský – Vojtěch Sýkora; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 252; zásahy brankářů: Petr Chlad 17 – Aleš Křepelka 18, Mikuláš Futschik 3; po třetinách: 3:1, 4:0, 4:1