Všichni čtyři favorité v Extralize žen postupují do semifinále. Foto: Matěj Pašek, Florbal Chodov Všichni čtyři favorité v Extralize žen postupují do semifinále. Foto: Matěj Pašek, Florbal Chodov
18. 9. 2023 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Chodov porazil Bulldogs a je na čele společně s Židenicemi, které zvládly duel s Třincem

Čtyřzápasové menu Extraligy žen nabídlo podle předpokladů zajímavý chod v Brně, kde tamní Bulldogs podlehli Chodovu, stoprocentní jsou po dvou kolech také Židenice, které zvládly druhý souboj nováčků, tentokráte s Třincem.

Tahákem extraligového víkendu byl souboj Bulldogs s Chodovem. Pražský tým ale v Brně v první polovině utkání dominoval, dostal se do vedení 5:0, Buldočky se dokázaly prosadit až ve třetí třetině, což nakonec stačilo pouze na výsledek 2:8 z brněnského pohledu.

„Hodnocení má několik úrovní. Výsledkově je to v pořádku, odvážíme tři body po poměrně přesvědčivém výsledku, co do skóre, ale spokojeni nejsme. Zaprvé bylo špatné tempo zápasu, které ovlivnily situace s nerovnovážným počtem hráček. Zadruhé jsme dohráli mizerný závěr, v první půlce to mělo být mnohem více než 5:0 kolik to bylo a na konci jsme dohrávali naší až profesorskou hrou, nebylo tam moc kontroly a byla to taková juniorská holomajzna,“ nebyl spokojen Ondřej Neuman.

„Zápas byl z našeho pohledu třetinu a půl nevydařený, srážela nás kvalita na míčku, nestíhali jsme tempo na míčku. Jsem rád, že jsme od nějaké patnácté minuty druhé třetiny zlepšili naši hru a začali plnit pokyny, ukázali jsme, že se soupeřem se dá hrát, takže si můžeme z té druhé části odnést pozitivní věci,“ smutnil naopak Martin Czeczinkar.

Stoprocentní jsou také Židenice. Ty totiž naplno využily losu a v dalším souboji nováčků porazily po Znojmu nyní také Třinec. V repríze prvoligového finále minulého ročníku totiž zvítězily 6:4, když v utkání ani jednou neprohrávaly.

Tatran Střešovice se ve druhém kole zapojil do Extraligy žen výhrou 10:4 nad Libercem. Debut v nejvyšší ženské soutěži tak prožila Linda Fuchsová, která proti Crazy girls zapsala tři body za dvě branky a jednu asistenci. Dvě branky na straně poražených pak vstřelila Markéta Žbánková.

Olomouc získala po úvodní prohře proti Vítkovicím tři body z utkání proti Znojmu. Nováček soutěže vstřelil jediný gól díky Bartuškové, na druhé straně naopak při výhře 11:1 zazářila pěti body Lucie Cholinská. Co ovšem může být pro Znojmo výraznějším problémem než samotná prohra je fakt, že znovu nastoupilo pouze ve čtrnácti hráčkách, ze kterých hned dvě utrpěly zranění.

Přehled výsledků 2. kola Extraligy žen

FBS Olomouc – TJ Znojmo LAUFEN CZ 11:1
branky: 8. Lucie Cholinská, 8. Valentýna Zerzánová, 13. Tereza Reimerová, 19. Barbora Suchánková, 24. Lucie Cholinská, 27. Tereza Reimerová, 30. Barbora Suchánková, 45. Eva Řeháková, 46. Lucie Cholinská, 54. Valentýna Zerzánová, 58. Veronika Mrázková – 23. Marie Bartušková; rozhodčí: Libor Gavlas – Martin Petřík; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Klára Hodulíková 10 – Veronika Šplíchalová 24; po třetinách: 4:0, 3:1, 4:0

Bulldogs Brno – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:8
branky: 48. Anna Brucháčková, 51. Liliana Bolfová – 2. Vendula Štolbová, 10. Magdaléna Plášková, 22. Magdaléna Plášková, 25. Lucie Baldreichová, 25. Marie Havlíčková, 48. Nikola Skoková, 52. Nikola Skoková, 58. Kateřina Kovaříková; rozhodčí: Tomáš Húska – Pavel Vích; vyloučení: 3:6; využití: 0:0; diváků: 115; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 23 – Jana Christianová 21; po třetinách: 0:2, 0:3, 2:3

Crazy girls FBC Liberec – PSN Tatran Střešovice 4:10
branky: 4. Julia Opic, 39. Markéta Žbánková, 52. Karin Muchová, 60. Markéta Žbánková – 3. Radka Korbelářová, 10. Lucie Želízková, 24. Linda Fuchsová, 30. Linda Fuchsová, 39. Lucie Želízková, 42. Simona Korbelářová, 44. Lucie Želízková, 44. Sofie Gocová, 46. Lucie Vernerová, 52. Sofie Gocová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 50; zásahy brankářů: Alžběta Hánová 28 – Eliška Drbalová 20; po třetinách: 1:2, 1:3, 2:5

K1 Florbal Židenice – FBC Intevo Třinec  6:4
branky: 1. Klára Jahodová, 24. Monika Jahodová, 33. Monika Zimolová, 44. Natálie Janečková, 44. Barbora Marková, 59. Natálie Janečková – 29. Kateřina Macigová, 33. Lucie Mišúnová, 38. Lucie Mišúnová, 60. Klára Portešová; rozhodčí: Jakub Krátký – Pavel Vojkůvka; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 242; zásahy brankářů: Alena Večeřová 18 – Simona Pytlíková 26; po třetinách: 1:0, 2:3, 3:1