Češky podlehly domácímu Finsku. Foto: Český florbal Češky podlehly domácímu Finsku. Foto: Český florbal
20. 10. 2023 Reprezentace žen (1) KOMENTÁŘŮ

Porážka na úvod posledního EFT. Češky podlehly domácímu Finsku 3:6

Česká florbalová reprezentace žen má za sebou první utkání v rámci posledního turnaje série EuroFloorball Tour před prosincovým světovým šampionátem v Singapuru. V Turku podlehly svěřenkyně hlavního trenéra Lukáše Procházky domácímu Finsku poměrem 3:6.

Začátek zápasu byl podobný posledním duelům obou soupeřů. Finky držely míček, Češky se snažily o rychlé kontra akce, utkání nabídlo poměrně dost zajímavých příležitostí. Jako první se v desáté minutě prosadila Turunen, bleskově ale dokázala odpovědět Trojánková.

Konečné skóre první třetiny pak v 18. minutě určila Veera Kauppi. Ve druhé třetině se utkání prakticky rozhodlo, Finsko odehrálo velmi část zápasu a třemi góly získalo klíčové vedení. Další dva zásahy přidala Veera Kauppi, gól dala také Laitinen.

Ve třetí třetině se naopak dařilo Češkám. Už ve 42. minutě se prosadila Suchá a další branka dlouho nepadla. Češkám naopak pomohla dlouhá power play, při které se prosadila Brucháčková, poslední slovo ale měla Homi.

Ve druhém utkání ženského turnaje si Švédsko připsalo výhru 6:2 nad Švýcarskem.

Finsko W – Česko W 6:3
branky: 10. Miisa Turunen, 18. Veera Kauppi, 21. Alma Laitila, 28. Veera Kauppi, 40. Veera Kauppi, 60. Johanna Homi – 11. Eliška Trojánková, 42. Karolína Suchá, 56. Anna Brucháčková; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Noora Vuorela -3 – Monika Šolleová -5; po třetinách: 2:1, 3:0, 1:2

Česko: Šolleová – Plášková, Jiráková, Staňková, Šupáková, Beránková, Lechnerová, Želízková, Mechlová – Ratajová, Keprtová, Brucháčková – Řepková, Krupnová, Suchá – Chudá, Kubečková, Trojánková – Maroszová. Hlavní trenér: Lukáš Procházka