Florbalistky Bulldogs slaví druhou důležitou výhru v řadě. Foto: Bulldogs Brno Florbalistky Bulldogs slaví druhou důležitou výhru v řadě. Foto: Bulldogs Brno
20. 11. 2023 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Buldočky porazily FBC Ostrava, Vítkovice doma udržely čisté konto s Olomoucí.

Florbalistky Bulldogs Brno zapsaly druhou velmi důležitou výhru v řadě a po zisku tří bodů nad FBC Ostrava se naplno zapojily do bojů o čtvrté místo. Dorovnaly Olomouc, která ani podruhé proti Vítkovicím neskórovala a prohrála na Dubině 0:4. Ostatní zápasy dopadly ve prospěch favoritů.

Florbalistky Buldoček prožily drtivý finiš před ženským světovým šampionátem a po skalpu Tatranu se postaraly také o zisk tentokráte všech tří bodů proti Ostravě. V celém zápase prohrávaly pouze jednou, a to úvodní brance Niemczykové, na kterou ale dokázaly odpovědět a soupeře již do vedení nepustily. Celý zápas navíc vyhrály díky dvěma zásahům při power play soupeře.

Brněnské hráčky se tak srovnaly s Olomoucí, která ani podruhé v sezóně nedokázala proti Vítkovicím skórovat a ve velmi takticky vedeném utkání podlehla na Dubině Rytířkám poměrem 0:4. Druhé čisté konto v sezóně tak proti Olomouci zapsala Nikola Příleská.

Hned dva zápasy nedělního programu skončily výsledkem 5:2. Bohemians si takto bezpečně poradily s Třincem, Židenice pak stejným výsledkem porazily Znojmo a na osmém místě mají na devátý Liberec náskok čtyř bodů.

Jednoznačně vyhrál Chodov, který si s Libercem poradil vysoko 14:3.

Přehled výsledků 12. kola ČEZ Extraligy

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Crazy girls FBC Liberec 14:3
branky: 2. Kateřina Kovaříková, 16. Marie Havlíčková, 17. Mirva Naava, 28. Kristina Venerová, 30. Kristina Venerová, 36. Barbora Fáčková, 36. Kateřina Kovaříková, 39. Kristína Belicová, 49. Kristína Belicová, 50. Vendula Štolbová, 51. Kristína Belicová, 53. Marie Havlíčková, 55. Kristina Venerová, 59. Marie Havlíčková – 26. Karolína Klubalová, 44. Karolína Nováková, 52. Kateřina Jirsová; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 1:4; využití: 2:0; diváků: 85; zásahy brankářů: Michaela Galušková 12 – Alžběta Hánová 38; po třetinách: 3:0, 5:1, 6:2

TJ Znojmo LAUFEN CZ – K1 Florbal Židenice 2:5
branky: 31. Eva Smutná, 36. Marie Pelánová – 5. Veronika Králová, 12. Viktorie Hrazdírová, 26. Viktorie Fuchsová, 38. Monika Jahodová, 59. Nikola Domonkosová; rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 107; zásahy brankářů: Veronika Šplíchalová 28 – Alena Večeřová 32; po třetinách: 0:2, 2:2, 0:1

FbŠ Bohemians – FBC Intevo Třinec  5:2
branky: 11. Denisa Hebíková, 13. Simona Korbelářová, 35. Radka Korbelářová, 53. Aneta Faltová, 58. Radka Korbelářová – 40. Petra Bieleszová, 59. Klára Portešová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 51; zásahy brankářů: Kristýna Karli 13 – Simona Pytlíková 18; po třetinách: 2:0, 1:1, 2:1

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBS Olomouc 4:0
branky: 25. Michaela Šponiarová, 34. Šárka Staňková, 34. Vendula Maroszová, 56. Michaela Kubečková; rozhodčí: Radim Sýkora – Miroslav Tkáč; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 112; zásahy brankářů: Nikola Příleská 7 – Klára Hodulíková 14; po třetinách: 0:0, 3:0, 1:0

Bulldogs Brno – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 6:4
branky: 4. Natálie Lukášová, 19. Kristýna Pospíšilová, 38. Marie Jirková, 42. Karolína Garguláková, 56. Karolína Garguláková, 60. Marie Jirková – 3. Radka Niemczyková, 42. Pavlína Bačová, 56. Veronika Rybičková, 58. Pavlína Bačová; rozhodčí: Tomáš Húska – Pavel Vích; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 72; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 21 – Veronika Tomšová 14; po třetinách: 2:1, 1:0, 3:3