Tatran Střešovice postoupil do finále Champions Cupu. Foto: Matyáš Klápa, Tatran Střešovice Tatran Střešovice postoupil do finále Champions Cupu. Foto: Matyáš Klápa, Tatran Střešovice
3. 12. 2023 Pohár mistrů (1) KOMENTÁŘŮ

Melišův gól v prodloužení poslal Tatran Střešovice do finále Champions Cupu!

Florbalisté Tatranu zapsali velký úspěch. Dokázali se totiž probojovat do finále Champions Cupu, ve kterém vyzvou švédský Falun. Rozhodla o tom branka Milana Meliše v prodloužení druhého domácího duelu, který v základní hrací době skončil remízou 3:3. Finále bude na programu v lednu.

Jestliže první utkání bylo spíše defenzivní, tak v Praze se naopak hrála poměrně otevřená partie, která přinesla hodně šancí na obou stranách. V osmé minutě otevřel skóre Kisugite a Tatran vedl dokonce 2:0 po brance Beneše, na kterou ale bleskově zareagoval Bürki a srovnat dokázal Wyss. Poslední slovo v úvodní třetině měl ale Boček a Tatran tak po dvaceti minutách vedl 2:0.

Ve druhé třetině padla jediná branka, minutu po polovině základní hrací doby se prosadil Affolter a srovnal na 3:3. Od té doby bylo utkání znovu poměrně defenzivní a další branka již v základní hrací době nepadla.

Zápas tak skončil 3:3, stejně jako ve Švýcarsku a po dvou remízách se tak muselo prodlužovat. Nastavený čas trval pouze 65 sekund a přinesl radost Tatranu: prosadil se totiž Meliš po Kisugiteho přihrávce.

Pro finále Champions Cupu je vyhrazen termín mezi 22. až 28. lednem, o místě konání se teprve rozhodne.

Tatran Střešovice – SV Wiler-Ersigen 4:3p
branky: 8. Martin Kisugite, 14. Jonáš Kreysa, 20. Jakub Boček, 62. Milan Meliš – 14. Jan David Bürki, 16. Yannis Michael Wyss, 32. Philipp Niklas Affolter; rozhodčí: Filip Drápal – Jakub Pospíšil; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 873; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 14 – Yanick Flury 12; po třetinách: 3:2, 0:1, 0:0, 1:0

Sestava Tatranu: Jurco – Meliš, Kisugite, Kučera, Eliáš, Sládeček, Kolísko, Mühlfait – Beneš, Havlas, Hanák – Vavroušek, Šindelář, Boček – Tlapák, Kreysa, Šimek – Sádlo, Čermák