Šlágr mezi Tatranem Střešovice a FBC Ostrava. Foto: Matyáš Klápa, www.tatranflorbal.cz Šlágr Extraligy žen mezi Tatranem Střešovice a FBC Ostrava. Foto: Matyáš Klápa, www.tatranflorbal.cz
18. 12. 2023 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

FBC stačila k výhře jediná branka, Vítkovice po výhře vedou a Liberec získal cenné dva body

ČEZ Extraliga žen má pro rok 2023 splněno, v neděli se odehrálo poslední naplánované kolo. FBC Ostrava v něm stačila jediná branka k výhře 1:0 nad Tatranem, Vítkovice pak jdou do čela soutěže po výhře 7:2 na palubovce Bohemians. Cenné dva body pak získal také Liberec, který porazil Třinec a přiblížil se Židenicím.

Nestává se to často, ale v utkání FBC Ostrava s Tatranem Střešovice tomu tak bylo. Pokud jste nestihli úplný začátek utkání, neviděli jste v tomto florbalovém zápase branku, protože první a jediný gól vstřelila už ve 24. vteřině zápasu Nikola Chalupová. Veronika Tomšová potřebovala k čistému kontu 10 zákroků.

„Utkání bylo specifické, dali jsme rychlou branku a určitě jsme chtěli odskočit na větší rozdíl. V první třetině jsme nebyli moc produktivní, ve druhé třetině nám nefungovaly nohy a Tatran nás přehrával, ve třetí třetině jsme se dokázali do zápasu vrátit zpátky, ale neproměnili jsme žádnou z našich šancí, byť jsme měli dost brejků. Naštěstí jsme vzadu udrželi nulu. Fanklub defenzivního florbalu asi bude jásat,“ usmíval se trenér FBC Ostrava Luděk Pasecký.

ČEZ Extraliga žen má nového lídra, na Chodov totiž ve 14. kole vyšla pozice lichého týmu a Vítkovice zvítězily na půdě Bohemians 7:2, takže jej se zápasem k dobru a třemi body náskoku vystřídaly na prvním místě, Chodov je pak třetí, na druhém místě je o jeden bod se zápasem k dobru ostravské FBC.

Na čtvrtém místě se usídlily florbalistky Bulldogs, které využily dalšího představení Anny Brucháčkové a po jejich čtyřech bodech porazily nováčka ze Znojma poměrem 11:2.

Po světovém šampionátu v Singapuru se poprvé představila také Olomouc, která tentokráte nezaváhala a Židenice porazila jednoznačně 6:0. Brankářka Hana Kuchařová potřebovala k čistému kontu třináct zásahů.

Naději na play off posílil Liberec, který v divokém utkání porazil Třinec 5:4 v prodloužení. Rozhodla bronzová medailistka ze světového šampionátu žen v Singapuru Karolína Klubalová, o pořádné drama se ale postarala Markéta Valešová, která utkání vyrovnala v poslední sekundě základní hrací doby.

Přehled výsledků 14. kola ČEZ Extraligy

PSN Tatran Střešovice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 0:1
branky: 1. Nikola Chalupová; rozhodčí: Jakub Tázler – Lukáš Žofka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 94; zásahy brankářů: Monika Šolleová 21 – Veronika Tomšová 19; po třetinách: 0:1, 0:0, 0:0

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Bulldogs Brno 2:11
branky: 5. Eliška Tesaříková, 25. Bára Procházková – 9. Karolína Garguláková, 11. Karolína Garguláková, 16. Markéta Vlčková, 19. Anna Brucháčková, 26. Michaela Žáková, 30. Michaela Žáková, 34. Anna Sigmundová, 39. Ema Brucháčková, 47. Anna Brucháčková, 48. Tereza Pešková, 49. Anna Brucháčková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 208; zásahy brankářů: Veronika Šplíchalová 13, Adéla Malkusová 22 – Ema Čechová 10, Lucie Behringerová 0; po třetinách: 1:4, 1:4, 0:3

FbŠ Bohemians – 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:7
branky: 31. Tereza Havlová, 45. Simona Korbelářová – 8. Sára Seevaldová, 20. Sára Seevaldová, 22. Michaela Kubečková, 30. Jessica Kabelková, 44. Michaela Šponiarová, 49. Šárka Staňková, 59. Michaela Šponiarová; rozhodčí: David Hejzlar – Martin Kněžík; vyloučení: 3:2; využití: 0:1; diváků: 63; zásahy brankářů: Eliška Svrčková 31 – Nikola Příleská 28; po třetinách: 0:2, 1:2, 1:3

K1 Florbal Židenice – FBS Olomouc 0:6
branky: 3. Lucie Cholinská, 13. Alexandra Hegingerová, 38. Zuzana Kuchařová, 45. Michaela Poláčková, 48. Alexandra Hegingerová, 49. Tereza Reimerová; rozhodčí: Anh Vu Pham – Petr Stoklásek; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 117; zásahy brankářů: Alena Večeřová 14 – Hana Kuchařová 13; po třetinách: 0:2, 0:1, 0:3

Crazy girls FBC Liberec – FBC Intevo Třinec  5:4p
branky: 26. Julia Opic, 36. Karolína Nováková, 43. Veronika Šmídková, 60. Markéta Valešová, 65. Karolína Klubalová – 40. Lucie Mišúnová, 42. Kateřina Macigová, 58. Klára Hrobařová, 60. Lucie Mišúnová; rozhodčí: Josef Monzer – Lukáš Procházka; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 156; zásahy brankářů: Aneta Fryčová 15 – Simona Pytlíková 31; po třetinách: 0:0, 2:1, 2:3, 1:0