7. 1. 2024 Superliga (30) KOMENTÁŘŮ

Boleslav doma drtivě porazila Spartu, Vítkovice ovládly derby s FBC

Je tu opět víkend a s ním i souhrn 19. kola Livesport Superligy. Bohemians si poradili s Pardubicemi, Sparta na palubovce Boleslavi prohrála s vysokým mankem a Vítkovice v derby porazily Ostravu.

Dnešní souhrn odstartujeme sobotním soubojem mezi FbŠ Bohemians a Pardubicemi. Do zápasu vkročily lépe hostující Pardubice. Konkrétně Petr Křinka ve druhé minutě po útěku domácí obraně poslal hosty do vedení. Bohemians ale zvládli skóre srovnat, a to hned 9 vteřin po první brance. Domácí ve střelbě gólů pokračovali a první třetina skončila za stavu 7:2. I ve druhé části byli domácí úspěšnější a před poslední třetinou čekalo hosty za stavu 11:4 sedmi brankové manko. V té přidaly oba týmy po jedné brance a Bohemians tak zvítězili nad Pardubicemi 12:5.

První nedělní utkání znamenalo střet České Lípy a Karlových Varů. První se prosadila domácí Česká Lípa, kdy po minutě a půl přesně mířil kanonýr Štěpán Slaný. Karlovy Vary zvládly po polovině třetiny srovnat a za stavu 1:1 skončilo i prvních dvacet minut. Ve druhé části Česká Lípa několikrát odskočila na jednobrankový náskok, hosté ale vždy dokázali gólově odpovědět a před poslední třetinou bylo skóre 4:3 pro domácí. Českolipští se chopili otěží až v poslední dvacetiminutovce, kdy odskočili Karlovým Varům o tři branky. Hosté již zvrátit skóre nedokázali a domácí tak nakonec zvítězili nad Karlovými Vary 9:5.

V dalším zápase přivítal Tatran Střešovice tým Butchis. V první třetině dlouho nepadla branka. Nakonec to byli právě Butchis, kteří se minutu před koncem prvních dvaceti minut ujali vedení. To jim ovšem dlouho nevydrželo. Tatran vyrovnal v sedmé minutě druhé části, konkrétně Martin Kisugite po přihrávce Havlase. Tatran do konce třetiny stihl ještě přidat další tři branky a před poslední třetinou tak vedl 4:1. V té pokračovala dominance Tatranu a i přes snižování skóre ze strany Butchis domácí zvítězili 11:5.

Jako další se na palubovce domácích Black Angels představil FBC Liberec. Hosté se jako první gólově prosadili a po osmi odehraných minutách vedli 0:2. Domácí ještě v první třetině zvládali Liberec dotahovat, ten si ovšem udržel jednobrankový náskok a skóre 2:3. Ve druhé třetině hosté začali ještě více určovat tempo a za dvacet minut zvládli utéct soupeři na stav 2:7. Domácí již skóre otočit nedokázali a utkání skončilo 4:11 pro FBC Liberec.

Šlágrem víkendových utkání byl zápas mezi Mladou Boleslaví a Spartou Praha. V první třetině se prosadili pouze domácí. Jediná branka padla z hole Adama Delonga, který společně s Dominikem Benešem využil chyby v rozehrávce Sparty. Hosté na úvod druhé třetiny vyrovnali, Boleslav ale v tu chvíli Spartu zasypala několika brankami. Druhá část tak skončila za stavu 6:1. V poslední třetině Mladá Boleslav pokračovala ve své dominanci a utkání tak skončilo výhrou domácích 14:4.

Předposlední nedělní utkání znamenalo malé pražské derby na palubovce Královských Vinohrad, kam přijel změřit síly Florbal Chodov. I když se jako první gólově prosadili domácí, Chodov brzy zareagoval a stihl během první třetiny odskočit na stav 1:4. Ve druhé i třetí části hosté nepřestávali dominovat a nakonec zvítězili proti Královským Vinohradům 3:9.

Dnešní souhrn zakončíme ostravským derby mezi FBC Ostravou a Vítkovicemi. Domácí do utkání vstoupili dvěma rychlými brankami, které od sebe dělilo pouze 24 vteřin. První třetina tak skončila 2:0 pro Ostravu. Ve druhé třetině se probudili hosté, kteří zvládli vyrovnat a následně se i dostat do  jednobrankového vedení. Domácí ve třetí třetině vyrovnali skóre na 3:3. Pět minut před koncem se ovšem Vítkovice vrátily do vedení a gólem půl minuty před koncem do prázdné branky Ostravy hosté pečetili výhru 3:5.

Výsledky víkendových utkání 19. kola Livesport Superligy:

FbŠ Bohemians – Sokoli Pardubice 12:5 (7:2, 4:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. J. Petrák, 6. Kvasnica, 11. Kvasnica (Kawulok), 12. T. Trnka (Virga), 13. Kvasnica (Řehoř), 20. Řehoř (J. Petrák), 20. Kawulok (K. Petrák), 31. Virga (Dobisík), 35. P. Šebek (Kvasnica), 38. K. Petrák (Virga), 40. Kvasnica (Malič), 59. K. Petrák (Malič) – 2. Křinka (Škoda), 10. Žáček (Puchner), 33. Žáček (Křinka), 35. Křinka (Škoda), 59. Drba (Škoda)

FBC Česká Lípa – FB Karlovy Vary 9:5 (1:1, 3:2, 5:2)

Branky a nahrávky: 2. Slaný (Štěrba), 30. Pekárek (Kopič), 35. Slaný (Trčka), 40. Pekárek (TS), 41. Pšenička (Vavruška), 53. Pšenička (Trčka), 53. Seibert (Křenek), 59. Krajcigr (Pekárek), 60. Krajcigr (Seibert) – 13. Lebeda, 33. Hozman (Strachota), 39. M. Klápa (L. Macháček), 41. Péc (Kún), 55. M. Klápa (Korbel)

Tatran Střešovice – Butchis 11:5 (0:1, 4:0, 7:4)

Branky a nahrávky: 27. Kisugite (Havlas), 27. J. Boček, 29. T. Hanák (Meliš), 30. Čelakovský (Šimek), 41. Mare. Beneš (Havlas), 44. Meliš (Mare. Beneš), 48. Meliš (Havlas), 52. Čelakovský (Šimek), 53. Havlas (Mare. Beneš), 56. Kreysa (A. Kučera), 57. Sádlo (Šimek) – 19. J. Černý (Kalina), 44. M. Petráň (Waldhauser), 53. J. Černý (Vondruška), 57. Novák (Vondruška), 59. J. Černý (Kalina)

Black Angels – FBC Liberec 4:11 (2:3, 0:4, 2:4)

Branky a nahrávky: 10. M. Burian (Doležal), 20. Hromada (M. Fryš), 49. Obuškevič (R. Hanák), 57. R. Hanák (M. Boček) – 4. Wiener (Ferdan), 9. Smutný (Janeček), 15. Šoltys (Ferdan), 24. Mádlo (F. Kučera), 24. Faksa (Wiener), 25. Dolejš (Wiener), 35. Mádlo (F. Kučera), 42. Kopecký (Janeček), 50. F. Kučera, 58. Mádlo (Rozkovec), 59. Kopecký (Smutný)

Florbal Mladá Boleslav – Sparta Praha 14:4 (1:0, 5:1, 8:3)

Branky a nahrávky: 10. Delong (D. Beneš), 26. Gašparík (Sládek), 29. D. Beneš (Besta), 31. Delong (Vařecha), 33. Zoufalý (Sládek), 39. J. Bína (Sládek), 42. Zoufalý (J. Bína), 43. Punčochář (Delong), 45. Tomašík, 53. D. Beneš, 56. J. Bína (Gašparík), 59. Gašparík (Zoufalý), 60. Vařecha (Punčochář), 60. D. Šebek (Suchánek) – 25. Košir (Zouzal), 44. Krbec (Curney), 44. Peška (Mat. Čermák), 50. Curney (Krbec)

TJ Sokol Královské Vinohrady – Florbal Chodov 3:9 (1:4, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 8. Pergler (Pužman), 32. T. Gärtner (D. Gärtner), 46. Keller (P. Hájek) – 12. Kafka (V. Petráň), 12. Komárek (Vávra), 14. Matoušek (Slunečko), 15. Komárek (Vávra), 24. Horký (Ondrušek), 30. J. Bauer (Sýkora), 34. Jambor (Slunečko), 50. Eremiáš (Kafka), 60. Ondrušek

FBC Ostrava – 1. SC Vítkovice 3:5 (2:0, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. L. Kučera (Němec), 4. Mikoláš (Kuczera), 45. Friedel (Pobořil) – 27. R. Gattnar (Kaleta), 27. Fukala (M. Gattnar), 35. Sidunov, 56. Palčinský (R. Gattnar), 60. Palčinský (Sidunov)

Autor: Pavel Klepetko