Foto: Michal Struž, @michelifix_photography - Instagram @michelifixphotography - Facebook Foto: Michal Struž, @michelifix_photography - Instagram @michelifixphotography - Facebook
15. 1. 2024 Extraliga žen (2) KOMENTÁŘŮ

Olomouc dala nuldočkám sedm branek a vykročila za čtvrtým místem, Chodov si zastřílel

ČEZ Extraliga žen má za sebou další kompletní kolo. Šlágr víkendu pro sebe získala poměrem 7:2 Olomouc, která porážkou Bulldogs Brno udělala velký krok k zisku čtvrtého místa. Zastřílel si také Chodov, který porazil Třinec 15:1 a uspěly florbalistky Bohemians, které porazily Židenice.

Ve šlágru víkendu si Olomouc poradila s Bulldogs Brno. V utkání ani jednou neprohrávaly a díky drtivému tlaku ve třetí třetině nakonec zapsaly vítězství 7:2, s čímž nic neudělaly ani dva zásahy Terezy Peškové. Olomouc je tak nyní na čtvrté pozici s náskokem tří bodů a jednoho zápasu k dobru oproti Bulldogs Brno.

„Jsme samozřejmě zklamaní. Výsledek mohl být jiný, první dvě třetiny jsme proti osobní obraně drželi krok a tvořili si více a lepších příležitostí než při prvním utkání. Co se týče klíčových věcí, tak jsme znovu selhali v přesilových hrách, zase rozhodla třetí třetina, kdy jsme neudrželi pozornost, prohrávali jsme souboje a na středu jsme byli nedůrazní. Budeme ale bojovat,“ uvedl kouč Bulldogs.

Na druhé straně trenér Olomouc Radek Řehák byl spokojen. „Dnes jsme odehráli hodně kvalitní zápas. Všechny lajny hrály výborně a prosadily se. Přijeli jsme tady s nějakým cílem a ten jsme splnili. Takže z naší strany velmi kvalitní zápas. Rozhodla určitě produktivita. Gólů jsme totiž dali dost, na to, že se jedná o zápas s Buldočkami, které se vždy tahají o gól a je to na těsno. Tady rozhodl třetí gól v přesilovce,“ řekl.

Domácí reparát za nepovedené utkání ve Slezsku složil úspěšně Chodov. Ten porazil Třinec 15:1 a po prohře v Ostravě se vrátil zpět na vítěznou vlnu. Další čtyři kanadské body zapsala kometa letošní sezóny Lucie Baldreichová.

Ve stejném duchu se na vítěznou vlnu vrátil také Tatran Střešovice, který si poradil se Znojmem poměrem 11:1. Jedinou branku poraženého týmu vstřelila Eva Smutná, na druhé straně si pět bodů připsala Lucie Želízková za dvě branky a tři asistence, čtyři body pak zapsala Linda Fuchsová.

Chodov tak nyní ztrácí šest bodů na Vítkovice, které zvítězily v Liberci poměrem 10:3. Dvě branky vítězek dala obránkyně Eliška Willmannová, Vítkovice poprvé inkasovaly až ve druhé polovině zápasu za stavu 6:0, což úplně neodpovídá relativně ofenzivnímu pojetí utkání ze strany domácího týmu. Vítkovice jsou po výhře 10:3 první o pět bodů před FBC Ostrava, oproti oběma nejbližším soupeřům ale odehrály o jedno utkání více, jak FBC tak Chodov, totiž již dvakrát nehrály jako lichý tým. Vítkovice pak podruhé nebudou hrát až v posledním kole základní části.

Důležitý zápas zvládly také florbalistky Bohemians, které tentokráte hrály na Jižním Městě, ovšem ani změna domácího prostředí z haly Jedenáctka je nezastavila a zapsaly jednoznačné vítězství 9:2, přičemž hostující Židenice se prosadily až za stavu 0:9 ze svého pohledu.

Přehled výsledků 16. kola ČEZ Extraligy žen:

PSN Tatran Střešovice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 11:1
branky: 3. Tereza Bystrianská, 9. Lucie Vernerová, 10. Karolína Stůjová, 28. Linda Fuchsová, 30. Karolína Stůjová, 39. Gabriela Vaníčková, 39. Lucie Krýslová, 41. Lucie Želízková, 49. Barbora Panešová, 50. Lucie Želízková, 51. Linda Fuchsová – 47. Eva Smutná; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 35; zásahy brankářů: Monika Šolleová 14 – Veronika Šplíchalová 31; po třetinách: 3:0, 4:0, 4:1

Crazy girls FBC Liberec – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:10
branky: 34. Markéta Žbánková, 36. Kateřina Kvapilová, 40. Marcela Urbanová – 2. Jessica Kabelková, 20. Šárka Staňková, 21. Eliška Willmannová, 32. Nela Sikorová, 32. Barbora Husková, 33. Eliška Willmannová, 35. Markéta Lenfeldová, 38. Michaela Kubečková, 59. Jessica Kabelková, 60. Šárka Staňková; rozhodčí: Michal Reczai – Tadeáš Sidenberg; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 115; zásahy brankářů: Aneta Fryčová 8, Alžběta Hánová 7, Aneta Fryčová 6 – Viktorie Karasová 20; po třetinách: 0:2, 3:6, 0:2

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC Intevo Třinec  15:2
branky: 3. Marie Havlíčková, 12. Kateřina Kovaříková, 18. Barbora Fáčková, 20. Markéta Prontekerová, 24. Nikola Skoková, 26. Eliška Chudá, 27. Marie Havlíčková, 32. Lucie Baldreichová, 34. Kristýna Vejvodová, 37. Kristína Belicová, 42. Lucie Baldreichová, 43. Andrea Břeská, 45. Magdaléna Plášková, 46. Kateřina Kovaříková, 47. Magdaléna Plášková – 5. Adéla Šibrová, 55. Tereza Martynková; rozhodčí: Christian Friemel – Erik Hasselberg; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 85; zásahy brankářů: Karolina Bačková 18 – Dagmar Šteglíková 14, Simona Pytlíková 16; po třetinách: 4:1, 6:0, 5:1

Bulldogs Brno – FBS Olomouc 2:7
branky: 35. Tereza Pešková, 49. Tereza Pešková – 1. Veronika Mrázková, 32. Gabriela Vaculová, 43. Eliška Pešavová, 45. Valentýna Zerzánová, 52. Lucie Cholinská, 57. Tereza Reimerová, 60. Barbora Suchánková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 140; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 43 – Klára Hodulíková 48; po třetinách: 0:1, 1:1, 1:5

FbŠ Bohemians – K1 Florbal Židenice 9:2
branky: 12. Radka Korbelářová, 12. Alice Jirásková, 13. Aneta Faltová, 20. Eliška Mrázová, 24. Simona Korbelářová, 28. Barbora Doležálková, 30. Agáta Procházková, 38. Natálie Bartošová, 51. Veronika Štajnerová – 57. Natálie Janečková, 58. Veronika Králová; rozhodčí: Christian Friemel – Erik Hasselberg; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 39; zásahy brankářů: Eliška Svrčková 11 – Alena Večeřová 10, Anna Kratochvílová 11; po třetinách: 4:0, 4:0, 1:2