Florbalistky FBC Ostrava porazily Olomouc. Foto: FBC Ostrava Florbalistky FBC Ostrava porazily Olomouc. Foto: FBC Ostrava
29. 1. 2024 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

FBC porazilo Olomouc, vysoké výhry favoritů v čele s Vítkovicemi, které porazily Třinec

Osmnácté pokračování ČEZ Extraligy žen se neslo ve znamení dvou věcí: Ostrava v jeho šlágru porazila Olomouc 7:2, ostatní zápasy pak vyhráli favorité, přičemž nebyla nouze o vysoké výsledky. V čele této skupiny jsou Vítkovice, které potvrdily, že jim zápasy proti tabulkově hůře postaveným soupeřům nedělají problémy a v Třinci zvítězily 15:3.

Šlágr kola byl na programu už v sobotu, těsně po skončení finále Champions Cupu mezi Tatranem Střešovicemi a Falunem. O nějakých 350 kilometrů dále proti sobě nastoupily celky FBC Ostrava a Olomouce, přičemž velmi tvrdé utkání se stalo kořistí domácího FBC Ostrava. Už v první třetině otevřela skóre Paulína Hudáková, která posléze zapsala hattrick, Olomouc poprvé a naposledy srovnala ve druhé třetině díky Řehákové, ale následně už zápas patřil FBC, které zvítězilo 7:2.

„Myslím si, že z naší strany to byl velmi dobrý, kvalitní a zkušeně odehraný zápas. Velká pochvala holkám, velmi dobře jsme do toho dnes vstoupili, ve velké kvalitě. Myslím si, že soupeři pomohlo to kouskování hry díky zraněním, my jsme si ale dobře poradili ve druhé třetině. Myslím si, že jsme zápas prakticky kontrolovali, výsledek a počet střel soupeře mluví za vše. Holky musím pochválit za vyzrálý výkon,“ uvedl trenér vítězného týmu Jakub Robenek.

„Do zápasu jsme nevstoupili úplně zle, měli jsme tyčku. První třetina byla zbytečně vyhrocená a došlo k několika zraněním hráček, přičemž doufám, že ta zranění nebudou vážná. Zápas jsme si prohráli ve druhé třetině, kdy jsme třemi individuálními chybami pustili nechali soupeře odskočit do tříbrankového rozdílu. Nejsem ale úplně zklamaný, myslím si, že jsme zápas neodehráli úplně špatně. Už to byl takový play off mód, škoda druhé třetiny,“ hodnotil pak Radek Řehák.

Důležité tři body zapsaly florbalistky Bulldogs Brno, které tak vytvořily tlak na Olomouc v souboji o čtvrtou příčku. V Liberci sice po prvních dvaceti minutách prohrávaly 0:1 a ještě po čtyřiceti minutách to bylo 3:2 pro domácí, ale díky povedené třetí třetině nakonec šla do Brna výhra 5:3.

Ve zbývajících třech utkáních vyhrály favorizované týmy: vedoucí Vítkovice porazily Třinec 15:3 a znovu ukázaly, že jim nedělají problémy zápasy s týmy na nižších pozicích tabulky, Chodov vyhrál nad Židenicemi 13:2 a v pražském derby porazily hráčky Tatranu Střešovice Bohemians poměrem 9:2.

„Zápas hodnotím pozitivně, myslím si, že jsme jej odehráli dobře do útoku a dali hodně gólů. Soupeř měl pár brejkových situací, které jsme eliminovali. Škoda je tří branek, které jsme obdrželi, myslím si, že to mohlo skončit s čistým kontem. Celkově jsme ale s hrou spokojeni a děkujeme divákům za super atmosféru,“ uvedla k utkání Třinec – Vítkovice Denisa Ferenčíková.

Přehled výsledků 18. kola ČEZ Extraligy

Crazy girls FBC Liberec – Bulldogs Brno 3:5
branky: 9. Markéta Žbánková, 31. Karolína Nováková, 37. Karolína Nováková – 25. Tereza Pešková, 35. Veronika Machálková, 46. Veronika Machálková, 55. Veronika Machálková, 60. Anna Brucháčková; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 47; zásahy brankářů: Aneta Fryčová 21 – Martina Franková 17; po třetinách: 1:0, 2:2, 0:3

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FBS Olomouc 7:2
branky: 6. Paulína Hudáková, 30. Markéta Vrlíková, 34. Pavlína Bačová, 37. Paulína Hudáková, 38. Markéta Vrlíková, 54. Pavlína Bačová, 59. Paulína Hudáková – 24. Eva Řeháková, 35. Valentýna Zerzánová; rozhodčí: Dominik Prosický – Matěj Vrablík; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 115; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 4 – Klára Hodulíková 6, Hana Kuchařová 14; po třetinách: 1:0, 4:2, 2:0

FBC Intevo Třinec – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:15
branky: 35. Klára Hrobařová, 46. Kateřina Macigová, 56. Petra Bieleszová – 9. Barbora Husková, 14. Simona Grāpēna, 15. Michaela Kubečková, 15. Eliška Planková, 18. Michaela Šponiarová, 20. Michaela Kubečková, 27. Adéla Částečková, 30. Michaela Kubečková, 33. Barbora Husková, 37. Eliška Planková, 39. Michaela Kubečková, 39. Vendula Maroszová, 44. Denisa Hyršová, 50. Vendula Maroszová, 55. Šárka Staňková; rozhodčí: Tomáš Brus – Roman Sladký; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 241; zásahy brankářů: Martina Szwanczarová -12, Dagmar Šteglíková ? – Nikola Příleská -3; po třetinách: 0:6, 1:6, 2:3

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – K1 Florbal Židenice 13:2
branky: 3. Lucie Baldreichová, 4. Mirva Naava, 7. Karolína Janatková, 11. Kristína Belicová, 13. Magdaléna Plášková, 18. Eliška Chudá, 24. Marie Havlíčková, 39. Kristýna Vejvodová, 42. Mirva Naava, 46. Magdaléna Plášková, 50. Kateřina Kovaříková, 50. Veronika Králová, 60. Barbora Vávrová – 19. Zuzana Žampachová, 30. Nikola Domonkosová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 0:3; využití: 2:0; diváků: 112; zásahy brankářů: Karolina Bačková 14 – Alena Večeřová 31; po třetinách: 6:1, 2:1, 5:0

PSN Tatran Střešovice – FbŠ Bohemians 9:2
branky: 15. Pavlína Soukupová, 23. Adéla Bořilová, 29. Nikola Hermannová, 30. Lucie Vernerová, 49. Lucie Želízková, 54. Lucie Vernerová, 57. Lucie Vernerová, 57. Pavlína Soukupová, 59. Linda Fuchsová – 47. Michaela Urbanová, 60. Lucie Veselá; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 61; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 20 – Eliška Svrčková 11, Kristýna Karli 6; po třetinách: 1:0, 3:0, 5:2