Jakub Hubálek v souboji s Jakubem Faksou. Foto: FBC Liberec, Český florbal Jakub Hubálek v souboji s Jakubem Faksou. Foto: FBC Liberec, Český florbal
11. 2. 2024 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice porazily Liberec v prodloužení, Black Angels doma zvládli utkání s Českou Lípou

Je tu opět víkend a s ním i řada utkání 23. kola Livesport Superligy. Black Angels doma porazili Českou Lípu, Tatran si bez problémů poradil s Pardubicemi a skvělý návrat do utkání zaznamenaly Vítkovice proti Liberci.

V sobotu zavítal na halu FbŠ Bohemians Sokol Královské Vinohrady. Ani jeden z týmů v první třetině neskóroval, na začátku druhé části ale Bohemians hosty překvapili dvěma rychlými brankami z hole Jaroslava Petráka. Vinohrady gólově nezareagovaly a naopak domácí se před poslední třetinou dostali do vedení 5:0. Ani ve třetí třetině se hosté brankově neprosadili. Bohemians se ovšem skórem neuspokojili a v utkání nakonec zvítězili 10:0.

V druhém sobotním utkání se střetla Mladá Boleslav s Ostravou. Domácí do zápasu vstoupili třemi rychle po sobě jdoucími brankami. Ostrava v sedmé minutě snížila na 3:1, Boleslav ale do konce třetiny zvládla navýšit svůj náskok na 6:1. Ve druhé části pokračovala dominance domácích. Před poslední třetinou tak hosté prohrávali 13:1. Tento stav si již domácí Boleslav udržela a nakonec porazila Ostravu 15:2.

Nedělní šňůru utkání zahájili Butchis, kteří na své palubovce přivítali Spartu Praha. Domácí Butchis skórovali jako první, kdy Štěpán Novák nezaváhal po přihrávce Jakuba Černého. Brzy na to sice Sparta vyrovnala, Butchis se ale po chvíli vrátili do vedení. Vteřinu před koncem první třetiny se prosadila opět Sparta a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu. Ve druhé třetině měli mírnější převahu hosté. Butchis tak na začátku třetí třetiny čekalo dvoubrankové manko. Hosté si ovšem svoje vedení pohlídali i pojistili několika dalšími brankami a zvítězili tak 5:8.

Další utkání znamenalo souboj Libercem a Vítkovicemi. Liberec, hrající v domácím prostředí, brankově otevřel utkání již ve třetí minutě. Adam Šmíd z Vítkovic ale brzy na to skóre srovnal. Pár minut před koncem první dvacetiminutovky se Liberec vrátil zpět do vedení brankou Jakuba Kopeckého. Domácí svou převahu ukázali i ve druhé třetině, po které vedli nad Vítkovicemi 4:2. Během první minuty poslední části se hosté probudili a vrátili utkání dvěma bleskovými brankami zpět do vyrovnaného stavu. Zápas nakonec pokračoval až do prodloužení, kde rozhodla branka Štěpána Kalety, který vystřelil Vítkovicím vítězství 5:6.

Třetí nedělní utkání se odehrálo na hale Black Angels, kam přijela Česká Lípa. První se gólově prosadili hosté. Black Angels ale do konce první třetiny otočili skóre na 3:1. Ve druhé části zvládli hosté vyrovnat a za stavu 4:4 týmy vstoupily do třetiny poslední. V té domácí Black Angels hosty naprosto gólově přejeli. Do sítě České Lípy padlo pět branek a domácí tak brali za stavu 9:4 tři body.

V předposlední utkání vyzvaly Karlovy Vary Florbal Chodov. Hosté v první třetině nezaváhali a dostali se do tříbrankového vedení. Karlovy Vary dokázaly gólově reagovat až těsně před druhou přestávkou. To už ale snižovaly na stav 1:7. Chodov dominoval i po zbytek utkání a z Karlových Varů si nakonec odvezl výhru 4:14.

Dnešní souhrn zakončíme utkáním mezi Tatranem Střešovice a Pardubicemi. Domácí Tatran na nic nečekal a dostal se do vedení ve druhé minutě gólem Jakuba Kolíska. Následovaly další dvě branky domácích, po kterých sice Pardubice snížily, stále ale na Tatran ztrácely dvě branky. Ve druhé i třetí třetině Tatran kompletně převzal otěže. Nasázel do branky Pardubic dalších sedm branek a za stavu 10:1 tak v utkání zvítězil.

Výsledky víkendových utkání 23. kola Livesport Superligy:

FbŠ Bohemians – TJ Sokol Královské Vinohrady 10:0 (0:0, 5:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 24. J. Petrák, 25. K. Petrák (Kawulok), 32. P. Šebek (Řehoř), 33. Kawulok (K. Petrák), 36. J. Petrák (Buršík), 41. Kvasnica (J. Petrák), 42. Kawulok (Krebner), 56. J. Petrák (Kvasnica), 57. Batkovič (Bílek), 60. Řehoř (P. Šebek).

Florbal Mladá Boleslav – FBC Ostrava 15:2 (6:1, 7:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Tomašík (Suchánek), 4. Punčochář (Delong), 5. Sládek (Gašparík), 7. J. Bína (Gašparík), 9. Delong (Vařecha), 14. D. Šebek (Tomašík), 21. Punčochář (Delong), 22. Gašparík (Sládek), 26. Delong (Vařecha), 28. D. Šebek (Tokoš), 34. Gašparík (J. Bína), 36. Vařecha (Delong), 37. Tomašík (D. Šebek), 42. D. Beneš (Punčochář), 56. Gašparík (Sládek) – 7. Chatrný, 46. Chatrný (Kuczera).

Butchis – Sparta Praha 5:8 (2:2, 1:3, 2:3)
Branky a nahrávky: 4. Novák (J. Černý), 19. Novák (M. Petráň), 24. Maňour (Čejka), 52. M. Petráň (J. Černý), 55. P. Novotný (J. Černý) – 13. Juha (Marvánek), 20. Havlina (Pražan), 21. Pruner (Fišer), 34. Marvánek (Kareš), 38. Curney, 53. Košir (Curney), 53. Pruner (Juha), 57. Peška (Pruner).

FBC Liberec – 1. SC Vítkovice 5:6p (2:1, 2:1, 1:3 – 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Mádlo (Šoltys), 18. Kopecký (Janeček), 27. Pařízek (Korych), 39. Faksa (Fišera), 57. Ferdan (Dolejš) – 7. A. Šmíd (Šindler), 24. Šindler, 41. Kaleta (Fukala), 41. Matejčík (Fukala), 55. Matejčík, 63. Kaleta.

Black Angels – FBC Česká Lípa 9:4 (3:1, 1:3, 5:0)
Branky a nahrávky: 8. Hromada, 9. Hromada (Renčín), 11. Renčín (Ludvík), 32. M. Burian (TS), 51. Hromada (M. Fryš), 52. Čáslava (Kozák), 55. M. Burian (R. Hanák), 58. V. Novotný (M. Burian), 59. R. Hanák (M. Burian) – 6. Krajcigr (Kopič), 21. Krajcigr (Pšenička), 29. Vavruška (Pšenička), 34. Trčka (Štěrba).

FB Karlovy Vary – Florbal Chodov 4:14 (0:3, 1:5, 3:6)
Branky a nahrávky: 39. Hrbáček (Péc), 41. Hozman (Kún), 47. Zahraj (Hrbáček), 51. Hozman (M. Klápa) – 1. Ondrušek (Vávra), 13. Ondrušek (Komárek), 17. Vávra (Komárek), 23. V. Petráň (Tichý), 25. Vošta, 32. Vávra (Ondrušek), 38. V. Petráň (Skřivánek), 40. Ondrušek (Komárek), 42. V. Klápa (J. Bauer), 48. V. Petráň (Skřivánek), 53. Vávra (Matoušek), 55. Komárek (Matoušek), 60. Ondrušek (Vávra), 60. Vošta (J. Bauer).

Tatran Střešovice – Sokoli Pardubice 10:1 (3:1, 4:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 2. Kolísko (Vavroušek), 6. Havlas (Čelakovský), 6. Kreysa (Kolísko), 24. Čelakovský (Havlas), 32. J. Boček (Tlapák), 36. Čelakovský, 38. F. Eliáš (Kisugite), 48. J. Boček (Tlapák), 53. Čelakovský (A. Kučera), 58. M. Mühlfait (Sádlo) – 9. Žáček (Křinka).

Autor: Pavel Klepetko