Florbalistky Tatranu získaly první semifinále na svou stranu ; Foto: Matěj Pašek, Florbal Chodov Florbalistky Tatranu získaly první semifinále na svou stranu ; Foto: Matěj Pašek, Florbal Chodov
23. 3. 2024 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Tatran bere první utkání semifinále na svou stranu, na Dubině se poprvé radovaly Vítkovice

První krok směrem do BigBoard Superfinále florbalu 2024 udělaly v sobotu florbalistky Tatranu Střešovice a Vítkovic. Střešovice získaly díky povedené třetí třetině první zápas poměrem 4:2, Vítkovice pak doma na Dubině ustály vyrovnání FBC na 2:2 a zvítězily 4:3.

První zápas pražské série jde poměrně nečekaně na stranu Tatranu Střešovice, který znovu ukázal, jak moc je pro něj klíčovou hráčkou Kateřina Seemannová. Favorizovaný Chodov vedl po první části Štolbové, ve druhé třetině nejprve srovnala Gocová, následně vrátila Chodovu vedení Havlíčková a poslední slovo měla v přesilové hře Fuchsová.

Ve třetí třetině úřadovala Seemannová: ve 45. minutě nejprve využila nabídku Stůjové a šest sekund před koncem nabila kapitánce Hermannové, která potrestala vyloučení kapitánky Chodova Frantíkové, Lvice předtím několikráte neuspěly v power play.

V ostravské sérii vedou po prvním zápase Vítkovice. Skóre derby otevřela v 10. minutě Kubečková v přesilové hře, Paulína Hudáková ovšem téměř vzápětí využila chybu domácí obrany a bylo srovnáno. Ještě v první třetině vrátila vedení Vítkovicím Kubečková, po bezbrankové druhé části se rozhodlo ve třetí třetině.

Ve skvělé atmosféře totiž nejprve z trestného střílení srovnala Kotzurová a odstartovala zhruba tříminutovou pasáž, ve které bylo momentum utkání vyloženě na straně FBC. Vítkovice ale přežily a dvěma góly získaly rozhodující náskok.

V power play sice Pudišová nejprve bleskově snížilo, ale vyrovnání už nepřidalo, také díky třem skvělým zákrokům gólmanky Příleské v průběhu celého zápasu.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – PSN Tatran Střešovice 2:4
branky: 11. Vendula Štolbová, 29. Marie Havlíčková – 21. Sofie Gocová, 34. Linda Fuchsová, 45. Kateřina Seemannová, 60. Nikola Hermannová; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 2:1; využití: 0:2; diváků: 202; zásahy brankářů: Jana Christianová 12 – Monika Šolleová 27; po třetinách: 1:0, 1:2, 0:2

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:3
branky: 10. Michaela Kubečková, 14. Michaela Kubečková, 50. Tereza Matýsková, 58. Barbora Husková – 10. Paulína Hudáková, 45. Denisa Kotzurová, 60. Linda Pudišová; rozhodčí: Viktor Kubala – Patrik Mik; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 389; zásahy brankářů: Nikola Příleská 19 – Veronika Tomšová 17; po třetinách: 2:1, 0:0, 2:2