Florbalistky Vítkovic postoupily do Superfinále. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice Florbalistky Vítkovic postoupily do Superfinále. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice
3. 4. 2024 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice rozstřílely FBC 10:1 a jsou v superfinále, Chodov si osmi góly vynutil sedmý zápas

BigBoard superfinále florbalu 2024 má jistého prvního účastníka ze čtyř. Florbalistky Vítkovic totiž ve středečním šestém utkání na hřišti soupeře porazily FBC Ostrava vysoko 10:1 a celou sérii tak vyhrály 4:2. Naopak Chodov porazil Tatran Střešovice 8:2 a vynutil si rozhodující sedmý duel.

Pražské derby začalo dříve a poměrně záhy se začalo schylovat k tomu, že série mezi Chodovem a Tatranem ve středu neskončí. Po gólech Břeské, Prontekerové a vlastním zásahu Želízkové vedly Lvice 3:0 a zápas ze svého držení už nepustily.

Ještě v první třetině snížila Vernerová, ale dalšího zásahu se Tatran dočkal až v 55. minutě od Fuchsové, a to již za stavu 6:1 pro Chodov. Svěřenkyně hlavního trenéra Ondřeje Neumana přidaly ještě dvě branky a po výhře 8:2 rozhodne sedmý duel, který je na programu v sobotu od 18:00 na Jižním Městě.

Velmi podobný průběh mělo šesté semifinále také v Ostravě. Vítkovice šly do vedení v šesté minutě díky Grapeně, která sice předchozí dva duely na ČPP Aréně strávila jako náhradnice, do šestého duelu ale šla v základní sestavě. Za 22 sekund poté zvýšila Kubečková, která ve 12. minutě zvýšila na 3:0.

FBC, jako by se nedokázalo do zápasu dostat, ve druhé třetině inkasovalo další gól a po čtyřiceti minutách to bylo 4:0. Během pěti minut druhé části Vítkovice navíc přidaly další dvě branky a začínalo být zřejmé, že míří do superfinále.

FBC od té chvíle zkoušelo, kdykoliv to bylo možné, power play, ale ta přinesla prakticky vyrovnané skóre 1:1, po sérii gólů při power play pak Vítkovice zvítězily vysoko 10:1.

PSN Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:8
branky: 18. Lucie Vernerová, 55. Linda Fuchsová – 3. Andrea Břeská, 10. Markéta Prontekerová, 13. Lucie Želízková, 33. Daniela Frantíková, 39. Kristýna Vejvodová, 43. Eliška Chudá, 56. Markéta Prontekerová, 60. Magdaléna Plášková; rozhodčí: Milan Baloun – Tomáš Sommer; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 405; zásahy brankářů: Monika Šolleová 25, Eliška Drbalová 6 – Jana Christianová 18; po třetinách: 1:3, 0:2, 1:3

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:10
branky: 52. Paulína Hudáková – 6. Simona Grāpēna, 7. Michaela Kubečková, 12. Michaela Kubečková, 35. Eliška Willmannová, 45. Vendula Maroszová, 45. Šárka Staňková, 56. Nela Sikorová, 57. Šárka Staňková, 59. Sára Seevaldová, 60. Barbora Husková; rozhodčí: Libor Gavlas – Kamil Sojka; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 430; zásahy brankářů: Veronika Tomšová -9 – Nikola Příleská 16; po třetinách: 0:3, 0:1, 1:6