České juniorky slaví výhru nad Slovenskem. Foto: IFF České juniorky slaví výhru nad Slovenskem. Foto: IFF
8. 5. 2024 Reprezentace juniorek (0) KOMENTÁŘŮ

Jednoznačná záležitost. Juniorky na úvod finského šampionátu porazily Slovensko 16:1

Česká juniorská reprezentace zahájila ve finském Lahti svou pouť světovým šampionátem v Lahti vysokou výhrou 16:1 v derby nad Slovenskem. Hattrick zapsala Nela Sikorová, hned pět bodů pak zapsaly Lucie Baldreichová s Karolínou Klubalovou.

Federální derby se stalo úspěšným vstupem do turnaje pro české juniorky. Už po třinácti minutách vedly Češky 3:0, následně dala jedinou slovenskou branku Červená. Ve druhé třetině pak český tým rozhodl: dal pět branek, na což následně navázal ve třetí části hned sedmi zásahy. A to ještě slovenské gólmance Zvárové napočítali statistici rovných 50 zásahů.

Klíčový skupinový duel je na programu zítra od 12:00 hodin, Češky vyzvou Švýcarky, které porazily Lotyšky poměrem 8:1.

Výsledek utkání základní skupiny MS juniorek 2024:

Slovensko WU19 – Česko WU19 1:16
branky: 14. Lenka Červená – 5. Nela Sikorová, 10. Nela Sikorová, 13. Tereza Hlaviznová, 17. Lucie Baldreichová, 24. Nela Kubalčíková, 33. Nela Sikorová, 34. Karolína Klubalová, 37. Andrea Břeská, 39. Lucie Baldreichová, 41. Anna Brucháčková, 42. Lucie Baldreichová, 47. Valentýna Zerzánová, 47. Lucie Baldreichová, 49. Karolína Klubalová, 49. Nikola Štekerová, 57. Karolína Klubalová; rozhodčí: Christian Friemel – Erik Hasselberg; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 137; zásahy brankářů: Daniela Zvarová 50 – Eliška Svrčková 8; po třetinách: 1:4, 0:5, 0:7

Česko: Svrčková – Machálková, Matýsková, Fáčková, Gocová, Kubalčíková, Hlaviznová (C), Sigmundová – Fuchsová, Zerzánová, Brucháčková – Klubalová, Baldreichová, Břeská – Lískovcová, Lovíšková, Sikorová – Štekerová, Horčičková.