Daniel Šebek slaví jednu z posledních branek v dresu Boleslavi. Foto: Florbal Mladá Boleslav Daniel Šebek slaví jednu z posledních branek v dresu Boleslavi. Foto: Florbal Mladá Boleslav
13. 5. 2024 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Daniel Šebek končí kariéru. Nastala správná chvíle, říká. Vážím si ho, loučí se Pacák

 Další velké jméno českého florbalu už v elitní soutěži neuvidíme. Ve 35 letech se rozhodl skončit útočník Daniel Šebek, v posledních letech opora Mladé Boleslavi. Za pětileté působení získal dva mistrovské tituly, známý je pak také z působení ve Wileru-Ersigen a švédském Helsinborgu.

Daniel Šebek je jedním z nejvýraznějších hráčů své generace, dlouho působil v zahraničí, kde si jméno udělal především ve Wileru-Ersigen, se kterým získal dva švýcarské tituly, byl také oporou české mužské reprezentace, za kterou odehrál čtyři světové šampionáty.

„Už nějaký čas jsem cítil, že ten moment se blíží… Udělat tohle rozhodnutí pro mě nebylo jednoduché, protože florbal hraju odmala a vždy to pro mě byla priorita. Čas ale člověk nezastaví a cítím, že teď nastala ta správná chvíle se rozloučit. Jako mladý hráč jsem odcházel do zahraničí, zažil jsem spoustu těžkých momentů, ale vždy jsem je dokázal zvládnout a splnil jsem si svoje florbalové sny. Spoustu vzpomínek mám z reprezentace – byla to pro mě obrovská čest a taková odměna za naši práci. S klukama, kteří hráli v zahraničí, jsme se vždycky těšili na českou šatnu. zároveň mě asi vždycky bude mrzet prohra v semifinále mistrovství světa v Rize 2016. V Bolce jsem našel profesionální prostředí po všech stránkách. Když jsem se vracel do Česka, rozhodně to byla správná volba. Děkuji všem spoluhráčům, trenérům, organizacím, ve kterých jsem působil, fanouškům a samozřejmě rodině a snoubence,“ řekl v tiskové zprávě Mladé Boleslavi Daniel Šebek.

Velmi obsáhle se rozloučil také generální manažer Tomáš Pacák. „Další velké loučení s velkým hráčem, k němuž chovám hluboký respekt. Šébu jsem do Bolky přivedl v létě 2019 z Helsingborgu jako zralého člověka s pozitivním pohledem na život a mnoha lety v mezinárodním florbale prověřeného hráče. Získali jsme střelce, profíka, byl to skvělý „kauf“. Výborně do týmu zapadl a hned v první sezoně se stal jedním z pilířů naší sestavy, která v té době těžko hledala konkurenci. Za těch pět let se toho stalo tolik… Vyhráli jsme pohár jen těsně před nástupem covidu. Dan začal pracovat u našeho generálního partnera Předvýběr.CZ, což platí dodnes. Následovaly dva tituly, přičemž v obou těchto Superfinále byl Dan oceněn jako Superhero. Titul v roce 2022 dokonce vystřelil v prodloužení krásnou střelou po přihrávce Milana Tomašíka a zapsal se tak ještě výrazněji do historie našeho klubu. Vzpomínám, že jsem mu druhý den ráno psal textovku, že jsem moc rád, že tenhle zážitek mohl prožít tak intenzivně právě on. Čas běží a konkurence roste, každý rok přicházejí další talentovaní mladí hráči, nicméně Šéba podobně jako ostatní naši zkušení hráči v těžkých chvílích vždy držel prapor našeho klubu vysoko. V posledním období už neměl Dan vždy tak velkou roli a myslím, že jsme oba cítili, že se blíží okamžik, kdy se rozhodne ukončit svou dlouhou a tolik úspěšnou kariéru. Nyní se tak rozhodl, může na ni být právem hrdý. Já jsem hrdý na to, že nosil náš dres, a budu moc rád, když se naše cesty hráčským koncem nerozejdou úplně,“ uvedl v tiskové zprávě.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*