Jakub Burian se stal posilou pražské Sparty. Foto: ACEMA Sparta Praha Jakub Burian se stal posilou pražské Sparty. Foto: ACEMA Sparta Praha
26. 5. 2018 Superliga (4) KOMENTÁŘŮ

Spartu posílí Burian, na hostování přichází i obránce Křenek

 Semifinalista uplynulé superligové sezony už se začíná pilně chystat na nadcházející ročník. Sparťanský kádr posílí dva florbalisté. Posilou se stal útočník Jakub Burian z Pardubic, na hostování přichází obránce Radim Křenek.

Pětadvacetiletý Burian doposud nastupoval pouze za Pardubice. V minulosti se musel vyrovnat s dlouhodobějším zraněním kolene. To vyléčil a na jaře se po pauze opět vrátil do pardubického kádru, aby mu pomohl k historickému postupu do play off. V něm pak Východočeši vypadli ve čtvrtfinále s Mladou Boleslaví. V dresu Pardubic odehrál 107 zápasů, ve kterých si připsal 120 bodů (35+85).

„Rozhodování to určitě nebylo jednoduché, s pardubickým klubem je spjata celá má dosavadní florbalová kariéra, navíc mám v Pardubicích rodinu a kamarády. Se Spartou jsem v kontaktu delší dobu. I ta předchozí jednání hrála roli v tom, že jsem se rozhodl právě pro Spartu,“ řekl ke svému přestupu na sparťanských stránkách útočník.

„Jedná se o kreativního hráče, který v minulosti dosahoval výborné úrovně hry. Otazníkem zůstává jeho téměř dvouletá pauza, ovšem tady nás přesvědčila jeho chuť hrát za Spartu a porvat se o místo. Před dvěma lety jsme o Jakuba velmi stáli, Kuba předváděl vynikající florbal a nyní přichází do trochu odlišné role a bude záležet na něm, jakou pozici v týmu si nakonec vybojuje,“ okomentoval posilu Jaroslav Berka, sportovní manažer Sparty.

Křenek vyztuží obranné řady

Na hostování přichází do Sparty zkušený obránce Radim Křenek, který v uplynulých osmi sezonách oblékal dres Mladé Boleslavi. V nejvyšší soutěži odehrál 350 utkání, ovšem v letošním ročníku, ve které Boleslav dokráčela k premiérovému titulu, vinou zranění ze sestavy vypadl. V nejvyšší soutěži má na kontě 309 bodů (132+177).

Radim Křenek v přípravném utkání s Dalenem. Foto: Technology Florbal MB

Radim Křenek v přípravném utkání s Dalenem. Foto: Technology Florbal MB

„Pracujeme podle dlouhodobého plánu, jehož cílem je postupně budovat konkurenceschopný tým. Jelikož se nám Milan Garčar postupem sezony přesunul z obrany do útoku, volné místo v obraně jsme chtěli zacelit zkušeným hráčem. V útoku se v letošní sezoně prosazovalo hodně hráčů a těm chceme dát prostor i v následující sezoně,“ dodal k příchodu Křenka sportovní manažer Berka.

Křenka nyní čeká ještě rehabilitace po zranění a postupné zapojení do letní přípravy. „Pro Spartu jsem se rozhodl kvůli více faktorům. Mezi hlavní patří i to, že jsem cítil velký zájem ze strany Spary na vzájemné spolupráci. Zaujal mě herní posun týmu za poslední dva až tři roky a celková vize klubu do budoucna. V týmu je pár zkušených stálic, ale také spousta mladých nadějných kluků, kteří letos nasbírali cenné zkušenosti, a já doufám v to, že Spartu společně posuneme zase o kousek dál než letos.“

Sparťanský kádr opouští Jaroš

Sparta ohlásila také první odchody. Sparťanské řady opouští odchovanec klubu Jaroslav Jaroš. „Vnímáme, že Jarda potřebuje ve své kariéře další impuls a pro obě strany bude nyní ideální, když Jarda dostane větší roli v jiném týmu a zkusí se prosadit v jiném kolektivu,“ odůvodnil Jarošův odchod Berka.

Jaroslav Jaroš se pokusí prosadit v jiném týmu. Foto: ACEMA Sparta Praha

Jaroslav Jaroš se pokusí prosadit v jiném týmu. Foto: ACEMA Sparta Praha

V nadcházející sezoně nebudou v rudém dresu působit slovenský reprezentant Marek Koščo a také Ondřej Špalek. Koščo bude kvůli studiu v zahraničí hrát v cizině a Špalek se vrací do čelákovické Orky, tedy svého mateřského týmu. Z juniorského týmu naopak přichází kapitán Jan Lang a obránce Marek Veselý, kteří by pro nadcházející sezonu měli doplnit kádr.

Kádr Sparty pro letní přípravu:

Brankáři:

Martin Beneš
Jan Eckhardt
Patrik Zítka

Obránci:

Jan Marvánek
Dominik Bartoš
Daniel Kalaš
David Ježek
David Čermák
Michal Zeman
Marek Veselý (příchod z juniorského týmu)
Radim Křenek (na hostování z Mladé Boleslavi)

Útočníci:

Milan Garčar
Ondřej Svatoš
Milan Bína
Luka Časar
Michal Kareš
Robert Košir
Jan Krejča
Matěj Pruner
Lukáš Ujhelyi
Marek Zouzal
Jan Lang (přišel z juniorského týmu)
Jakub Burian (přišel z Pardubic)


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • Ole napsal:

  Buri – skvělý do kabiny, když tam je… A alespoň se v Pardubicích rozpadne ta trojice, která dostávala mraky gólů a moc jich nedávali, a která, když se dala opět dohromady, tak mimo jiné způsobila bodový odliv Sokola.

  • flbl napsal:

   Taky to tak vidím, po těch návratech „klíčových“ hráčů to najednou šlapat přestalo. Zajímavý že to najednou šlo, když tihle harcovníci v čele se Zozulákem rehabilitovali. Nový mladí by si za to jak jim to šlo větší prostor zasloužili, no uvidíme další sezonu 🙂

 • sen napsal:

  Škoda Jaroše, někteří lidé ve Spartě by se měli probrat.. 🙂

Napsat komentář

*