Obecně favorizované EVVA FbŠ Bohemians Praha se pro TJ JM Chodov ukázalo býti snadným soupeřem. Ve všech třech utkáních byly hráčky z Jižního Města po různém průběhu nakonec úspěšnější a slaví tak historický postup do finále Extraligy.
31. 3. 2009 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Chodov se řítí do finále Extraligy

Víceméně nečekaně to bylo Bohemians, nad kterým se před třetím utkáním poprvé hraném na Chodově vznášel Damoklův meč, tedy „mečbol“ Jižního Města. Pro tak důležité utkání se očekávalo, že se hra bude přelévat ze strany na stranu a takzvaně – každý chvilku, bude tahat pilku. Opak byl pravdou. Úvodní iniciativa patřila hráčkám v modrobílé kombinaci. Jana Christianová musela v bráně prokázat, za co že se její jméno skloňuje spolu s ženskou reprezentací. Na druhé straně nedostala Lenka Lačňáková příliš prostoru k zahřátí a už musela vytahovat míček z branky. V šesté minutě se na hranici brankoviště projevila bojovnost kapitánky Bohemians Zuzany Jelínkové, která míček bezrozmyslu poslala pod padající brankářku – 0:1.

Chodov se až příliš často usazoval na útočné polovině, míchal míčkem a čekal, komu se naskytne lepší pozice pro střelbu. Obranný val FbŠ ovšem fungoval na jedničku a nepřipouštěl příliš mnoho šancí gólovým střelkyním Jarolímové s Lackovou. Předsezónní posila Chodova z mistrovské Děkanky v 10.minutě už už zvedala ruce nad hlavu, míček ovšem zapadl jen do boční síťky branky Jany Christianové. Na druhé straně kulatý „nesmysl“ zašel mnohem dál, tešně před brankovou čárou odpalovala Dvořáková. Kdyby se měřil poměr času stráveném „na míčku“, první třetině by jasně dominoval Chodov. FbŠ zvolilo brejkovou taktiku a zdálo se, že to bude slavit úspěch.

Zdání ovšem klame. Přestože první 100% šanci druhého dějství mělo na hokejce FbŠ, průběh utkání byl nakonec odlišný. Když Kohutová zahodila brejk a Hyršlová střílela nad branku, dostal se ke slovu Chodov. Ve 28. minutě se téměř z nulového úhlu a po teči hostující obránkyně dostal míček za záda brankářky – 1:1, šťastnou střelkyní se stala Hana Lacková. O tři minuty později vytáhla ze svého měšce neuvěřitelných zákroků jeden takový Christianová a opět překazila Lackové gólové radovánky. Když Křížová natáhla a její střela zamířila mimo brankovou konstrukci, visel ve vzduchu zmar. Ten Chodovský protla v 35. minutě utkání Markéta Vaňáčová střelou ze středu, na kterou Christianová skrze hráčku neviděla – 2:1. Vedoucí gól domácích poslal psychiku Bohemians pod bod mrazu. Do konce druhého dějství se nechaly zelenobílé utlačovat na vlastní polovině a mohly děkovat Christianové, že rozdíl ve skóre je pouze jednobrankový.

Do posledního dějství vešlo FbŠ tou správně laděnou ofenzivní nohou. Míček na hokejkách zelenobílých a obstřelování Lačňákové. Takový byl průběh poslední části. Ve které ovšem také brankářka Chodova předváděla, proč jí trenér Pokorný dal přednost před Šárkou Horákovou. Několikrát to v hale obdivně zahučelo směrem k bráně domácích. Hráčky Chodova ovšem obětavě bránily jednobrankový náskok a ruku v ruce s ubíhajícím časem kráčely k vytouženému třetímu vítězství. Lodivod Bohemians, Martin Musil, se až v samotném závěru odhodlal k vybrání oddechového času. Na posledních 18 vteřin odvolal brankářku Christianovou a veškeré síly nasměroval ke vstřelení vyrovnávací branky. To se ovšem nepovedlo a když ještě 8 sekund před závěrečnou sirénou vstřelila do prázdné branky Anet Jarolímová pojišťovací gól, byl osud Bohemians zpečetěn. Nepovedená sezóna jednoho z nejlepších celků Extraligy skončila v semifinále, ve kterém byl úspěšnější a lepší celek TJ JM Chodov.

Komentář trenéra Lukáše Pokorného (Chodov): Sportovně uznávám že dvě třetiny byla Bohemka lepší, ale nám se vykompenzovaly dva zápasy, kdy jsme neměli štěstí a přesto vyhrály a vysekávám poklonu všem hráčkám za obětavý výkon.

Komentář Martina Musila (FbŠ) : Gratuluji Chodovu k vítězství, oceňuji jejich obrovskou chuť postoupit do finále a obzlášť si cením zjevně dobré práce trenéra Lukáše Pokorného.