17. 3. 2012 Superliga (10) KOMENTÁŘŮ

Pardubice daly Bohemians tucet gólů. A vrátil se i Zozulák

Pardubičtí florbalisté přijeli do Prahy k prvnímu utkání play down už i s uzdraveným Martinem Zozulákem. Východočeši pak Bohemians překvapili i výkonem a po výsledku 12:4 se ujali vedení 1:0 v sérii. Druhý záchranářský duel vyhrál Future na Libercem těsně 5:4.

Hráči Bohemians v duelu s Pardubicemi nevěřili vlastním očím, co se kolem nich děje. Po čtvrthodině prohrávali 0:4, výměna gólmanů jim nepomohla a v polovině zápasu to bylo 1:6. Naděje svitla „klokanům“ na konci 2. třetiny, kdy po přesilovkách snížili na rozdíl dvou gólů. Tým z města perníku ale varování vyslyšel včas a v posledním dějství opět utekl na dostatečný gólový rozdíl.

Michal Jedlička sice zaznamenal hattrick, spokojený však být nemohl, jeho tým inkasoval plný tucet branek.

Týmy Future a Liberce ukázaly, že jejich série bude hodně vyrovnaná. Utkání několika obratů nakonec rozhodla až poslední minuta. Domácí tým dostal výhodu přesilovky a do sítě svých bývalých spoluhráčů skóroval 48 sekund před koncem Vojtěch Krupička. Severočeši se sice ještě pokusili v power play o vyrovnání, ale nakonec neuspěli.

Fortuna extraliga, 1. kolo play down – 1. zápasy:

FbŠ Jurex Bohemians – Sokol Pardubice 4:12 (1:4, 3:2, 0:6)
17. M. Hluchý (Bagin), 34. Jedlička (Kindl), 38. Jedlička (Kindl), 38. Jedlička (Růžek) – 4. Burian (Zozulák), 6. Kunát (Lisa), 14. Šťastný (Formánek), 14. Lisa, 23. Chmelař (Formánek), 24. Bahník (Kunát), 41. Zozulák (Šťastný), 42. Kunát (Zozulák), 46. Teichman, 47. Chmelař (Formánek), 50. Lisa (Bahník), 54. Dlesk (Vichr). Rozhodčí: Reichelt, M. Bartošek. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:2. Diváci: 140. Stav série: 0:1.

X3M team SSK Future – FBC Liberec 5:4 (0:1, 4:2, 1:1)
23. Ma. Soukup (Řehoř), 28. Krečmer (Kiprov), 31. V. Krupička (Kiprov), 35. Kadoch (Riebauer), 60. V. Krupička (Jastřembský) – 19. Klucho (Derka), 27. Nesměrák (Salát), 39. Jar. Král, 56. Salát. Rozhodčí: Dolanský, V. Sýkora. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 61. Stav série: 1:0.