Falun, vítěz Czech Open 2014
22. 12. 2014 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Falun rozstřílel Storvretu 10:3!

Jednoznačný průběh měl nedělní megašlágr nejvyšší švédské soutěže. Obhájce titulu z Falunu v repríze posledního superfinále rozstřílel Storvretu na jejím hřišti 10:3.

Zatímco o mistrovi minulé sezony muselo rozhodnout až prodloužení, adventní duel měl do nastaveného času daleko. Falun šel brzy do vedení gólem Alexandra Halléna a svůj náskok pravidelně navyšoval. Po druhé třetině už tým trenéra Thomase Brottmana vedl o 5 gólů.

Domácí se trefili až necelých 7 minut před koncem, Mattias Samuelsson ale už pouze snižoval na 1:6. Úřadující vítězové Poháru Mistrů nakonec i díky příspěvku svých největších opor Rasmuse Enströma a Alexandera Galanteho Carlströma nasypali do branky Viktora Klinstena dvouciferný počet gólů.

Dva přesné zásahy si v dresu vítězů připsal finský kanonýr Tero Tiitu a také 17letý mladíček Casper Backby. Zázračný chlapec švédského florbalu tak navázal na senzační trefu v loňském superfinálovém zápase.

Storvreta – Falun 3:10 (0:2, 0:3, 3:5)
Branky: 54. Samuelsson, 57. Olsson, 57. Sjögren – 14. a 58. Tiitu, 21. a 55. Backby, 5. Hallén, 28. Johansson, 39. Kvist, 44. Larsson, 55. Enström, 60. Carlström. Diváci: 2147.

Autor: Redakce Florbal.cz