17. 1. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

ŠVÝCARSKO: Ve šlágru 19. kola Chur zvítězil na hřišti Langnau a posunul se na třetí místo v tabulce

Devatenáctým kolem pokračovala nejvyšší florbalová liga ve Švýcarsku. Pozornost nejvíce poutal přímý souboj o třetí příčku mezi Tigers Langnau a Chur Unihockey. Z výhry se nakonec radovali hosté.

Floorball Köniz – UHC Grünenmatt 9:1 (4:1, 3:0, 2:0), Diváků: 279

7. Wanner (Ledergerber), 13. Schneiter (Wälti), 15. Wälti (Schneiter), 17. Schneiter (Antener), 21. Antener (Wälti), 35. Wanner (Bill), 37. Graf (Antener), 55. Wanner (Schneiter), 58. Schneiter (Graf) – 6. Boelius (Beer)

Hosté šli sice zásluhou Boeliuse v šesté minutě do vedení, jenže to bylo z jejich strany vše. Wanner za minutu a půl srovnal a od té doby začal domácí Köniz potvrzovat roli favorita. Ještě v první třetině si vypracovali náskok 4:1, který do konce zápasů ještě navýšili. Zaslouženě se tak radují z výhry 9:1

UHC Uster – Waldkirch-St. Gallen 8:3 (3:1, 2:2, 3:0), Diváků: 113

6. Baumann, 17. F.Bolliger (S.Bolliger), 19. Bartenstein (Aellig), 28. Krienbühl (Aellig), 38. Suter (Bartenstein), 42. Honold (Vizzini), 59. Bolliger (Juhola), 60. Suter (Krienbühl) – 3. Haag (Gullstrand), 31. Weber (Hühler), 35. Weber

Domácí si připsali teprve druhou výhru v sezoně a hosté si díky prohře s téměř stoprocentní jistotou zavřeli dveře do play-off. Waldkirch-St. Gallen začal sice skvěle, to když se po 145 vteřinách od úvodního buly prosadil Fabian Haag. Domácí hráči však ještě do první přestávky duel otočili. Patrick Krienbühl pak ve 28. minutě zvyšoval již na 4:1 pro domácí UHC. V polovině utkání hosté snížili na rozdíl jediného gólu, když se dvakrát za sebou prosadil Luzi Weber, ale domácí s odpovědí dlouho neotáleli. Za dvě minuty vrátil UHC klid Suter. Poslední část již byla zcela v režii domácích, kteří se tak odpoutali ode dna tabulky.

HC Rychenberg – GC Zürich 4:8 (1:2, 1:3, 2:3), Diváků: 195

4. Kern, 29. Buff (Kern), 51. Gassmann (Borth), 58. Kinnunen (Kern) – 6. Jakůbek (Zürcher), 7. Jakůbek (Zürcher), 23. Sutter (Hostettler), 35. Scalvinoni (Zürcher), 39. Kožušník (Zürcher), 44. Kožušník (Zürcher), 46. Meier (Kaiser), 59. Scalvinoni (Zürcher)

Po celou dobu zápasu tahal domácí Rychenberg za kratší konec. Kern vstřelil sice úvodní branku utkání, na kterou však odpověděl dvěma slepenými góly český zadák ve službách „Kobylek“ Aleš Jakůbek. Na jeho přesné zásahy navázali ve druhé třetině Sutter, Scalvinoni a také Petr Kožušník. Útočník Zürichu Michael Zürcher přihrál na šest z osmi gólů svého celku. Hosté si tak upevnili šestou pozici v tabulce.

Alligator Malans – Kloten-Bülach Jets 5:3 (1:1, 3:0, 1:2), Diváků: 281

13. Gartmann (Braillard), 25. Dominioni (Vetsch), 26. Berry (Kapanen), 28. Buchli (Koller), 42. Laely (Buchli) – 12. Stettler (Hottinger), 47. Rüegg (Stettler), 49. Zolliker (Künzli)

Možná až příliš těžkou práci měli domácí „Aligátoři“ s Klotenem. Hosté dokázali držet s domácími hráči krok a po první třetině bylo skóre zápasu vyrovnané. Jets se však vůbec nepodařila druhá perioda, ve které inkasovali tři branky a žádnou nevstřelili. Na začátku posledního dějství zvýšil Laely na 5:1 pro domácí, ale hosté nesložili zbraně a dvěma góly utkání zdramatizovali. Na obrat jim však síly nestačili a tak se domů vracejí s prázdnou.

Olten Zofingen – SV Wiler-Ersigen 3:8 (1:1, 1:5, 1:2), Diváků: 395

14. Schneeberger (D.Mucha), 23. Sumén (Schneeberger), 60. D. Mucha (Schneeberger) – 5. Hofbauer (C.Hofbauer), 21. Jussila (M.Hofbauer), 35. Gerber (Jussila), 37. Hirschi (M.Hofbauer), 38. Gerber (C.Hofbauer), 58. Gerber (Jussila), 59. Flühmann (Gloor)

Olten vzdoroval úřadujícím šampionům a vedoucímu týmu tabulky jen první třetinu. Ve druhé třetině Wiler ukázal naplno svou sílu a do závěrečné třetiny vstupoval s vedením 6:2 v zádech, které bez potíží udržel. Hosté tak nadále okupují první pozici ligové tabulky.

Tigers Langnau – Chur Unihockey 5:6 (1:2 ,2:1, 2:3), Diváků 343

12. Gerber (Siegenthaler), 29. Engel (Krähenbühl), 40. Engel (Krähenbühl), 48. Frejd (Krähenbühl), 55. Stucki (Gerber) – 2. Thierstein (Fauser), 18. Putzi (Cavelti), 31. Kamaj (Hirschi), 41. Riedi (Putzi), 55. Koskelainen (Binggeli), 56. Bischofberger (Riedi)

Jak již bylo zmíněno, tento zápas byl přímým soubojem o třetí pozici v tabulce. Do vedení šli jako první hosté zásluhou Thiersteina už ve druhé minutě utkání. Domácím se podařilo srovnat na začátku dvanácté minuty z florbalky Gerbera. Do kabin šli však spokojenější hosté, neboť jim Putzi vrátil vedení. Ve druhé třetině se však Tigers díky dvěma gólům Manuela Engela podařilo vyrovnat. Za hosty se ve druhé dvacetiminutovce prosadil Kamaj.  Dvacet tři vteřin po zahájení třetí třetiny šel Chur opět do vedení díky přesné střele Riediho. Jens Frejd pak v minutě 48. vyrovnal a Simon Stucki necelých šest minut před koncem třetí třetiny dostal domácí celek do vedení. Chur však během minuty skóre otočil. Nejprve se v čase 54:56 prosadil Koskelainen a za 59 sekund vstřelil vítěznou branku Bischofberger.