Patrik Suchánek a Martin Tokoš v dresu Dalenu. Patrik Suchánek a Martin Tokoš v dresu Dalenu.
15. 3. 2016 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Tokoš se Suchánkem posunuli Dalen blízko semifinále!

Hvězda Martina Tokoše opět ozářila play off švédské Superligy. Útočník Dalenu vystřílel svému týmu výhru 5:3 nad Växjö, která znamenala 3. úspěch ve čtvrtfinálové sérii. Jednou se trefil i Patrik Suchánek, Dalen nyní dělí jediné vítězství od postupu mezi elitní kvarteto. Tam má po dnešku o krok blíž i Linköping, jenž se ujal vedení nad Pixbem.

Tokoš ve svém prvním play off v nejlepší lize světa řádí, se 4 trefami se momentálně dělí o 1. místo v pořadí střelců vyřazovacích bojů. „V posledních 2 zápasech pokaždé 2 góly? Jsem teď hodně šťastný. Snad sérii ukončíme doma,“ vyslovil se v rozhovoru pro web Innebandymagazinet.se, jenž jej vyhlásil nejlepším hráčem zápasu. Jeho osud zpečetil právě on 49 vteřin gólem do prázdné branky.

Po 2 šedivých letech bez play off je Dalen při chuti. Vysněného postupu se konečně dočkali i čeští legionáři, Suchánek už uzavírá v dresu týmu z Umeå 3. sezonu, ovšem teprve dnes se konečně mohl radovat z trefy v bojích o titul. Ve 3. třetině využil 5minutovou přesilovku a postrčil svůj tým zpět do 2brankového vedení.

Soupeř přesto i ve 4 snížil. „V závěru jsme byli pod tlakem. Bylo to víc o vítězství ve válce než o tom hrát pěkný florbal. I proto bylo pěkné, že jsme rozhodli v normální hrací době,“ připomněl Tokoš předchozí 2 prodloužení.

Těsný výsledek – a znovu 6:5 – vybojoval na hřišti Pixba Linköping. Češi v tomhle zápasu nebodovali, jen Matěj Jendrišák si připsal 2 trestné minuty. Chytil se obhájce titulu z Falunu: Mullsjö zasypal 2násobným počtem střel, než dovolil soupeři, a snížil v sérii na 1:2.

Čtvrtfinále play off – 3. zápasy:

Växjö – Dalen 3:5 (0:2, 1:0, 2:3)
Branky: 23. Engel, 44. Ramirez, 58. J. Roos – 2. a 60. TOKOŠ, 17. Kronberg, 41. Johansson, 56. SUCHÁNEK. Diváci: 1090. Stav série: 0:3.

Pixbo – Linköping 5:6 (0:2, 2:4, 3:0)
Branky: 54. a 58. Milesson, 23. Hydén, 28. Malmström, 55. L. Henriksson – 18. a 33. Martin Karlsson, 6. Pegler, 22. Fritzell, 31. Mattsson, 40. Ström. Diváci: 568. Stav série: 1:2.

Falun – Mullsjö 6:3 (0:0, 2:0, 4:3)
Branky: 30. a 49. Adriansson, 22. Enström, 46. Galante Carlström, 56. Larsson, 60. Johansson – 50. Gillek, 56. Hedlund, 58. Van Keppel. Diváci: 1504. Stav série: 1:2.

Storvreta – Helsingborg 7:4 (3:1, 3:1, 1:2)
Branky: 7. Paulsson, 16. Rudd, 18. a 33. Sundstedt, 21. Nilsberth, 25. Sjögren, 46. Andersson – 12. a 22. z trest. střílení Johnsson, 43. Moilanen, 46. C. Nilsson. Diváci: 1137. Stav série: 2:1.

Autor: Pavel Křiklan