25. 2. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

SSL: Helsingborg rozhodl o výhře deset vteřin před koncem, Falun padl podruhé v řadě

Daniel Johnsson uchoval naděje Helsingborgu na play-off, když deset vteřin před koncem rozhodl o výhře svého týmu nad Karlstadem 11:10. Na třetí příčku tabulky se propadl Falun, který v domácím prostředí nestačil na stockholmské AIK.

Jednadvacet branek nabídl divákům zápas o play-off bojujícího Helsingborgu a posledního Karlstadu. Hned v první třetině bylo k vidění celkem 11 branek, z toho sedm v síti hostujícího brankáře Cedergrena. Druhá dvacetiminutovka však vyšla mnohem lépe Karlstadu, který vyhrál prostřední část jednoznačně 5:1. Do poslední třetiny se tedy šlo za stavu 8:9 z pohledu domácího FC. Jonathan Olsson a Joachim Rosengren v rozmezí 96 vteřin v úvodu třetí části opět přesunuli vedení na stranu Helsingborgu. Jednobrankové vedení domácích trvalo až do poslední minuty, kdy Kjellemarovu střelu nešťastně tečoval jeden z domácích hráčů. Helsingborg se přesto radoval ze tří bodů, protože v čase 59:50 zakončoval po pěkné kombinaci Johnsson do odkryté branky. Za domácí se do branky dostal i David Rytych, jenž nahradil Paulssona, ale utkání nedochytal. Ve třetí třetině se do branky postavil opět švédský gólman.

Na druhou příčku se díky zaváhání Falunu posunulo Pixbo, které si v domácím prostředí poradilo s Mullsjӧ. Hostům nebyl nic platný ani hattrick mladíčka Sebastiana Palmqvista. Za domácí se dvěma brankami a jednou asistencí blýsknul reprezentační obránce Martin Östholm. Na vedoucí Storvretu ztrácí Pixbo tři kola před koncem šest bodů.

Skvělou formu chytil před koncem základní části Jönköping, který bojuje o setrvání v nejvyšší soutěži. Ten zdolal na domácím hřišti Granlo a odsunul tak Tyresö Trollbäcken na předposlední místo v tabulce. Pravděpodobně rozhodující moment utkání se udál v polovině třetí třetiny. Domácí během 39 vteřin vstřelili dvě branky a odskočili svému soupeři na rozdíl tří branek a tento náskok si již do konce střetnutí pohlídali. Výborný výkon předvedl v brance Jönköpingu Christoffer Lindahl.

Ani přesný zásah Milana Tomašíka nepomohl Dalenu v souboji s vedoucí Storvretou. Ke čtvrtému vítězství v řadě a pravděpodobně i prvnímu místu po základní části dotáhl hosty Henrik Stenberg, který zaznamenal hattrick. V dresu domácích byl nejvíce vidět autor jedné branky a tří asistencí Alexander Bodén. Dalen naposledy porazil Storvretu v soutěžním utkání 13. října 2010.

Jak se má bojovat o play-off ukázkově předvádí AIK, které včera smetlo Falun na jeho hřišti 6:1. K důležité výhře dotáhli žluto-černé známé tváře. Kim Nilsson a Andreas Dahlkvist si připsali po dvou brankách a jedné asistenci a Karl-Johan Nilsson zaznamenal jednu branku a hned tři finální nahrávky. Hosté si tak připsali minimálně bod již v šestém utkání v řadě. Falun tak druhou pozici v tabulce přepustil Pixbu.

Poslední postupovou pozici pro vyřazovací boje zatím drží Caperio/Täby, které přivítalo Tyresö Trollbäcken. Domácí každou třetinu navyšovali svoje vedení až na konečných 10:6. Patrik Hagberg si v dresu domácích do osobních statistik připsal hned tři přesné zásahy do hostující branky. Hosté díky výhře Jönköping opustili dvanáctou pozici a o setrvání v SSL budou muset ještě tvrdě bojovat.