28. 11. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Falun rozdrtil Caperiotäby, Rudeström je prvním brankářem s nulou

Úřadující švédští šampioni z Falunu si v 11. kole pohráli na domácím hřišti s Caperiotäby, které rozstříleli 11:2. Hned 4x se prosadil snajpr Alexander Galante Carlström a v 6 brankách měl prsty Alexander Rudd.

Domácí byli před utkáním jasným favoritem, což potvrdili už v 1. třetině, jíž vyhráli 3:0. Falun pak po zbytek utkání bez potíží kontroloval a po zásluze si připsal 3 body do tabulky. Alexander Rudd zaznamenal v tomto utkání jednu branku a pět asistencí, za což by zvolen první hvězdou utkání. Čtyři branky si připsal jeho kolega z prvního útoku Alexander Galante Carlström, který je zároveň s 22 trefami nejlepším střelcem soutěže.

Dalen přivítal před televizními kamerami na domácí palubovce Granlo. Diváci si na úvodní branku museli počkat až do 23. minuty, kdy se zásluhou Ketila Kronberga dostali do vedení domácí. To postupně navyšovali až na konečných 7:0. Domácí brankář Martin Rudeström se tak stal prvním brankářem v této sezoně, kterému se podařilo udržet čisté konto. Asistenci na 5. branku si připsal Patrik Suchánek.

Dosavadní lídr tabulky AIK nastoupil proti Linköping a už ve 26. sekundě se hosté dostali do vedení. To jim však dlouho nevydrželo, neboť ještě do první přestávky domácí vývoj utkání otočili. Poté, především díky lépe odehrané prostřední periodě, dotáhlo AIK zápas k vítěznému konci. Linköpingu tak nebyl nic platný ani hattrick Jespera Johanssona.

Překvapivý výsledek se zrodil v souboji Warberg – Helsingborg. Domácí, kteří naposledy doma prohráli s tímto soupeřem v březnu 2007, začali dobře a v polovině 25. minuty se těšili z náskoku 2:0. Poté však začal úřadovat finský střelec Mika Moilanen, jenž 4 brankami a jednou asistencí pomohl otočit duel ve prospěch hostujícího celku. Ten nakonec zvítězil 8:5.

Výsledky:
Falun – Caperiotäby 11:2 (3:0, 3:2, 5:0)
Branky: 4., 40., 51. a 52. Galante Carlström, 22. a 58. Nilsson, 6. Rudd, 18. Lundmark, 52. Fahlström, 53. Enström – 25. Turunen, 31. Berglund.
Diváci: 1058.

Dalen – Granlo 7:0 (0:0, 2:0, 5:0)
Branky: 23. a 53. Kronberg, 27. a 57. Stenbäck (na druhou SUCHÁNEK), 56. Bodén, 57. Ljunggren, 60. Larsson. Diváci: 1513.

AIK Stockholm – Linköping 10:7 (3:2, 6:3, 1:2)
Branky: 2. a 21. Andersson, 10. a 41. Hagberg, 28. a 35. Jirebeck, 12. Björkström, 24. Kjellbris, 30. Asp, 38. Nilsson – 27., 50. a 53. Johansson, 20. a 21. Johansson ml., 1. Klein, 32. Karlsson. Diváci: 587.

Warberg – Helsingborg 5:8 (1:0, 1:4, 3:4)
Branky: 7. a 25. Eriksson, 49. Svensson, 50. Olofsson, 58. Karlander – 27., 39., 45. a 58. Moilanen, 28. Lindberg, 33. Kukkola, 44. Johnsson, 54. Crantz. Diváci: 876.