29. 3. 2014 Švédsko (2) KOMENTÁŘŮ

Pátý duel, pátá výhra v prodloužení. Dóžovo Pixbo zdolalo v úvodním semifinále Falun

Pixbo ještě v letošním play off nevyhrálo v základní hrací době. A tuto tradici neporušilo ani v úvodním zápase semifinálové série s Falunem. Hrdinou tohoto střetnutí byl Martin Östholm, který v prodloužení duel rozhodl. Vítězně do semifinále nakročila také Storvreta, která díky hattricku Miky Kohonena porazila AIK 7:6.

Pixbo vyřadilo svého čtvrtfinálového soupeře z Helsingborgu 4:0 na zápasy. Výsledek vypadá jednoznačně. Jenže celek, v kterém hraje český reprezentant Patrik Dóža, dokráčel k tomuto na pohled suverénnímu výkonu po kostrbaté cestě. Tým z Mölnlycke prokázal pevné nervy a všechny čtyři duely rozhodl až v prodloužení.

Proti Falunu, tedy vítězi základní části, museli několikanásobní vítězové Czech Open v úvodu dvakrát dotahovat. Pak to byl naopak Falun, který tahal za kratší konec. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, které po dvou minutách ukončil přesnou ranou Martin Östholm. Pixbo vyhrálo 5:4.

Lépe nakročili do semifinále také hráči Storvrety, kteří porazili AIK 7:6 na jeho půdě. 1214 diváků sledovalo gólový koncert Miky Kohonena. K němu se ještě přidal s dvěma úspěšnými zásahy Rasmus Sundstedt. Druhé zápasy se hrají už dnes. Oba začínají v 16 hodin.

Výsledky semifinále:
Pixbo – Falun 5:4 (1:1, 1:1, 2:2 – 1:0) po prodloužení

Branky: 57. a 62. Östholm, 17. Wiklund, 36. Henriksson, 42. Calebsson – 13. a 56. Carlström, 35. Hajo, 44. Enström. Diváci: 741. STAV SÉRIE: 1:0.

AIK – Storvreta 6:7 (3:3, 1:2, 2:2)
Branky: 14. a 58. Asp, 4. Nilsson, 11. Stensved, 33. Andersson, 46. Björkström – 17. 40. a 52. Kohonen, 6. a 34. Sundstedt, 8.Hyvärinen, 53. Olsson. Diváci: 1214. STAV SÉRIE: 0:1.