Jan Zaugg (vlevo) opouští Mullsjö, naopak Emil Nilsen (uprostřed) vyztuží zadní řady Falunu a Andreas Stefansson posílí ofenzivu Storvrety. FOTO: Instagram Floorball Köniz, IBF Falun a sourkomý účet Andrease Stefanssona.
30. 4. 2021 Švédsko (3) KOMENTÁŘŮ

Švédské transfery: švýcarský kouzelník Zaugg opouští Mullsjö, superfinalisté zbrojí o sto šest

 Nejlepší ligu světa čeká teprve v neděli vyvrcholení aktuální sezony, přesto se ve švédské SSL naplno posiluje na příští ročník už nyní. A nesmírně aktivní jsou na tomto poli právě účastníci víkendového superfinále Falun se Storvretou – vítěz základní části z města Uppsala do svého kádru přivedl například duo produktivních útočníků Otto Weidmana a Andrease Stefanssona. Ze severu zpět domů pod Alpy do domovského Könizu se naopak po dvou sezonách vrací Jan Zaugg.

STORVRETA

Neustále osvěžovat a okysličovat kádr, nespokojit se současnou situací, neusnout na vavřínech, a především koncepčně plánovat na léta budoucí. To jako kdyby si říkali ve Strorvetě, která se ve velice chaotické atmosféře způsobené všudypřítomným koronavirem chystá na nedělní superfinále. S podstatně klidnějším naladěním ovšem mančaft s orlicí ve znaku přistupuje k doplňování svého kádru.

Během dubna totiž oznámil příchod tří výrazných person. První z nich je bývalý kapitán švédské juniorské reprezentace Otto Weidman. Třiadvacetiletý zrzavý forvard nosil kapitánskou pásku rovněž i v Jönköpingu, odkud do města s nejstarší univerzitou ve Švédsku přichází.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Otto Weidman (@ottoweidman)

Otto Weidman. FOTO: Instagram Otto Weidmana.

Další těžkou palebnou sílu představuje pro jednoho ze dvou hegemonů poslední dekády islandský bombarďák Andreas Stefansson, který v končící sezoně pálil vedle krajánka Marka Beneše za Pixbo. Stefansson byl s 51 body druhým nejproduktivnějším mužem v celku göteborských „lišek“ hned za nikým jiným než za mužem s dřevorubeckým vzezřením Martinem Östholmem, který coby na centra přeškolený obránce zažil bodově nejlepší sezonu v kariéře. Plejera původem z Islandu začala švédská florbalová veřejnost naplno vnímat v ročníku 2016/17, kdy za celek AIK z hlavního města Stockholmu nasázel rovných 50 branek.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Andreas (@stefansson)

Andreas Stefansson. FOTO: Instagram Andrease Stefanssona.

Třetí posilou Storvrety je pak obránce Carl Kostov-Bredberg. Sedmadvacetiletý bek přichází od městského rivala Siriusu, kde působil coby kapitán.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Storvreta IBK (@storvreta_ibk)

Carl Kostov-Bredberg. FOTO: Instagram IBK Storvreta.

FALUN

Druhý ze superfinalistů zřejmě nepřivedl zatím tak zvučná jména, ale možná o to více perspektivní. Až z Dalenu z daleké Umey přichází třiadvacetiletý centr Linus Holmgren, kterého zaučoval sám legendární Ketil Kronberg. Holmgren platí za středního útočníka, kterému nedělá problém jak bránit, tak ale i přispěchat s pravidelnou bodovou dotací – v letošní sezoně mu jich statistici napočítali rovných 30.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený IBF Falun (@ibffalun)

Linus Holmgren. FOTO: Instagram IBF Falun.

Celek z hornického města ovšem myslí i na defenzivní řady. A to je přesně důvod, proč černý či růžový trikot Falunu v příští sezoně oblékne i nadějný bek Emil Nilsen. Příchod beka, jenž v končícím ročníku stihnul za Jönköping zapsat 27 bodů za 8 branek a 19 asistencí, je poměrně pikantní, protože si na jeho služby údajně dělal zálusk ambiciózní Kalamrsund. Ten konkrétně u Nilsena ostrouhal, každopádně už v předešlých týdnech přivedl dvě nesmírně zajímavá ofenzivní jména, a sice Tima Anderssona Carlssona a především českého reprezentanta Filipa Langera.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený IBF Falun (@ibffalun)

Emil Nilsen. FOTO: Instagram IBF Falun.

ZBYTEK SSL

Přístavní Helsingborg pak posílí vytáhlý forvard Christoffer Andersson. Čtyřiadvacetiletý pravák v končící sezoně skončil díky bilanci 26+31 pátý v kanadském bodování celé soutěže, když i díky jeho významným bodovým příspěvkům nakonec Dalen proklouzl do play off z pátého místa.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FC Helsingborg (@fc_helsingborg)

Christoffer Andersson.  FOTO: Instagram FC Helsingborg.

Ze Švédska se naopak do domovského Könizu vrací švýcarský reprezentant Jan Zaugg. Ten v dresu Mullsjö stihl za dvě sezony nasbírat v 75 zápasech úctyhodných 110 bodů za 82 branek a 28 asistencí.

10 nejlepších gólů Jana Zaugga. VIDEO: 221floorball youtube channel.


Autor: Jakub ŠvejkovskýKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*