Patrik Dóža se dostává do skvělé formy! Foto: Swiss Unihockey Patrik Dóža se dostává do skvělé formy! Foto: Swiss Unihockey
23. 11. 2021 Švýcarsko (2) KOMENTÁŘŮ

Dóža je zpátky! Hattrickem sestřelil Zug, dvakrát mu asistoval produktivní Pražan

Patrik Dóža se po zranění pomalu navracel do sestavy Usteru, v posledním kole před reprezentační přestávkou už to však český špílmachr rozjel na plné obrátky. Zug United sestřelil třemi přesnými trefami a Uster se díky výhře posunul na sedmou příčku tabulky. V utkání zapsal čtyři asistence Martin Pražan, přičemž dvakrát nahrál na gól právě Dóžovi.

Oba borci si na mistrovství světa nezahrají, formu ale prokazují v NLA slušnou. Martin Pražan je s 15 body dokonce nejproduktivnějším českým hráčem ve švýcarské nejvyšší soutěži. K triumfu nad Zugem přispěl čtyřmi asistencemi. Dvakrát se navíc jednalo o čistě českou spolupráci. V desáté minutě 26letý bek z vrcholu přesilovkové formace oslovil Dóžu na mantinelu a hráč s číslem 66 umístil svou střelu na bližší šibenici.

Ve 40. minutě to bylo jako přes kopírák. Další početní výhoda, opět Pražanovo shození na mantinelu a tentokrát se šikovný forvard prosadil po přízemním pokusu. Hattrick bývalý hráč Tatranu, Sparty a Chodova zkompletoval v předposlední minutě, kdy mu na ránu nabil Claudio Schmid. Oba hráči si tak vyměnili role, jelikož v 11. minutě Dóžovo napadání vyústilo v gólovou střelu Schmida.

Dóža má na svém kontě vinou zranění pouze sedm startů v základní části NLA, přesto už dokázal posbírat devět bodů. V utkání, v němž Uster přestřílel Zug 8:3, se velmi dařilo také Pražanovi. Kromě dvou asistencí na Dóžovy trefy ještě dvakrát připravil gól aktivnímu Schmidovi. Ten se proti Zugu prezentoval bilancí 3+1, tedy stejně jako Patrik Dóža. Sestřih z utkání můžete zhlédnout zde.

Na čele švýcarské elitní soutěže zůstává Curych, a to i přes porážku s Könizem. Kisugiteho tým vyhrál na hřišti Grashopperu těsně 3:2 a český reprezentant byl u toho. Jednou asistencí se na demolici Rychenbergu podílela stálice v sestavě Malans Lukáš Veltšmíd. Český florbalista, s nímž jsme před týdnem přinesli rozhovor, zapsal třetí bod v sezoně.