Patrik Dóža se dostává do skvělé formy! Foto: Swiss Unihockey Patrik Dóža se dostává do skvělé formy! Foto: Swiss Unihockey
23. 11. 2021 Švýcarsko (2) KOMENTÁŘŮ

Dóža je zpátky! Hattrickem sestřelil Zug, dvakrát mu asistoval produktivní Pražan

 Patrik Dóža se po zranění pomalu navracel do sestavy Usteru, v posledním kole před reprezentační přestávkou už to však český špílmachr rozjel na plné obrátky. Zug United sestřelil třemi přesnými trefami a Uster se díky výhře posunul na sedmou příčku tabulky. V utkání zapsal čtyři asistence Martin Pražan, přičemž dvakrát nahrál na gól právě Dóžovi.

Oba borci si na mistrovství světa nezahrají, formu ale prokazují v NLA slušnou. Martin Pražan je s 15 body dokonce nejproduktivnějším českým hráčem ve švýcarské nejvyšší soutěži. K triumfu nad Zugem přispěl čtyřmi asistencemi. Dvakrát se navíc jednalo o čistě českou spolupráci. V desáté minutě 26letý bek z vrcholu přesilovkové formace oslovil Dóžu na mantinelu a hráč s číslem 66 umístil svou střelu na bližší šibenici.

Ve 40. minutě to bylo jako přes kopírák. Další početní výhoda, opět Pražanovo shození na mantinelu a tentokrát se šikovný forvard prosadil po přízemním pokusu. Hattrick bývalý hráč Tatranu, Sparty a Chodova zkompletoval v předposlední minutě, kdy mu na ránu nabil Claudio Schmid. Oba hráči si tak vyměnili role, jelikož v 11. minutě Dóžovo napadání vyústilo v gólovou střelu Schmida.

Dóža má na svém kontě vinou zranění pouze sedm startů v základní části NLA, přesto už dokázal posbírat devět bodů. V utkání, v němž Uster přestřílel Zug 8:3, se velmi dařilo také Pražanovi. Kromě dvou asistencí na Dóžovy trefy ještě dvakrát připravil gól aktivnímu Schmidovi. Ten se proti Zugu prezentoval bilancí 3+1, tedy stejně jako Patrik Dóža. Sestřih z utkání můžete zhlédnout zde.

Na čele švýcarské elitní soutěže zůstává Curych, a to i přes porážku s Könizem. Kisugiteho tým vyhrál na hřišti Grashopperu těsně 3:2 a český reprezentant byl u toho. Jednou asistencí se na demolici Rychenbergu podílela stálice v sestavě Malans Lukáš Veltšmíd. Český florbalista, s nímž jsme před týdnem přinesli rozhovor, zapsal třetí bod v sezoně.

Výsledky 12. kola švýcarské ligy:

Sarnen Ad Astra Sarnen – UHC Thun 4:5
UHC Uster – Zug United 8:3 (za domácí DÓŽA 3+1, PRAŽAN 0+4)
Chur Unihockey – Waldkirch-St. Gallen 6:7
Grasshopper Club Curych – Floorball Köniz 2:3
UHC Alligator Malans – HC Rychenberg Winterthur 9:3 (za domácí VELTŠMÍD 0+1)
Tigers Langnau – SV Wiler-Ersigen 3:4

Předehrávka 16. kola švýcarské ligy:

Floorball Köniz – UHC Uster 4:2

Tabulka švýcarské ligy:

Kanadské bodování:

1.  Aaro Helin 26 (16+10) / Chur Unihockey
2. Paolo Riedi 25 (15+10) / Grasshopper Club Curych
3. Jan Zaugg 25 (12+13) / Floorball Köniz
… Martin Pražan 5+10, Matyáš Krebner 2+7, Patrik Dóža 4+5, Radek Sikora jr. 4+2, Jan Řehoř 3+2, Josef Pluhař 2+2, Martin Kisugite 0+4, Daniel Šešulka 1+2, Lukáš Veltšmíd 0+3


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

  • flrbl napsal:

    Škoda, že nebude Doža na MS… podle mě by to byl klíčový hráč. S Delongem si rozuměli v Praze. Pražan by taky věřím odehrál svoje.

  • Luky napsal:

    to jsou bohužel ti hráči, kteří tam budou chybět
    já bych tam klidně vzal i Krebnera, Sikoru
    ale to je pořád dokola, prostě když by nebyl PK, tak ta sestava zřejmě vypadá jinak a jelo by se tam opravdu s tím nejlepším, co může ČR nabídnout v čele s Jendrišákem a Dóžou

Napsat komentář

*