Lenka Červená v průběhu světového šampionátu žen. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se Lenka Červená v průběhu světového šampionátu žen. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se
17. 12. 2021 Mistrovství světa žen (8) KOMENTÁŘŮ

V patnácti zazářila na šampionátu žen, teď jde Červená na měsíc do FBC Ostrava. Poznám něco nového, těší se

 Objev Slovenka na nedávném světovém šampionátu žen, patnáctiletá útočnice Partizánskeho Lenka Červená míří na měsíční hostování do FBC Ostrava. Přijde ji vhod, protože slovenská 1. liga žen se aktuálně kvůli koronavirové situaci nehraje. V Ostravě je také další slovenská reprezentantka Laura Chúpeková.

Červená ve svých patnácti letech na světovém šampionátu žen zazářila, zapsala si celkem devět bodů za pět branek a čtyři asistence. „Několik dní po světovém šampionátu mi napsal manažer žen FBC Ostrava, jestli bych nechtěla zkusit přijít trénovat do tohoto klubu, s ohledem na to, že situace u nás to nepovolovala. Do Ostravy jsem přišla nasbírat další cenné zkušenosti. V klubu zatím trénuji a ještě přesně nevím, jestli budu hrát také zápasy, ale určitě se těším, až začne 1. liga na Slovensku a budu se moct vrátit zpět,“ řekla samotná hráčka pro Slovenskou florbalovou federaci, která rovněž prozradila, že v FBC aktuálně trénuje také další slovenská reprezentantka Laura Chúpeková.

Vzhledem k tomu, že na Slovensku se teprve od tohoto týdne dá trénovat a hrát pouze v nejvyšších florbalových soutěžích, transfer si pochvaluje také kouč Partizánskeho Dušan Ďuríček, který je hlavním trenérem slovenské reprezentace juniorek a byl také na světovém šampionátu žen jako asistent Michala Jedličky. „Vše se semlelo celkem rychle. Hrát by měla za juniorky FBC, což m přijde celkem fajn, protože u nás se 1. liga hrát nedá. Dohoda platí do 15. ledna,“ uvedl Ďuríček.

Redakce Florbal.cz přinesla s Lenkou Červenou rozhovor již v průběhu mistrovství světa žen.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • stannda napsal:

  No uvidime , či jej to pomože ….

 • Martin S. napsal:

  No paráda…takže za děcka platíme příspěvky jak blázen a za to si chodí trénovat jen tak pro zábavu nějaké cizí hráčky když se zrovna nudí. Super fakt.

  • FBC napsal:

   Myslíte letošní 2000Kč? 😅
   No a nebude náhodou Lenka za FBC hrát zápasy, takže by měla se svým týmem trénivat?

   • Martin S. napsal:

    S těma dvěma litry jste trapný lhář.

    • FBC napsal:

     Je fakt, že normálně je to 5.500,-, ale to je taky směšná částka s ohledem na to, jaké zázemí holky mají. Ale letos to bylo 2.000 Kč díky slevě za loňský covid.

     Ale jsem rád, že nejsem za lháře s tím, že by Lenka měla trénovat s týmem, když bude za klub hrát 🙂

     Jinak je to ale jednoduché, někde ženská složka dostane, někde rozdá. Loni dostaly dvě holky z FBC šanci na 2 měsíce zkusit švédské tréninky a zápasy SSL, letos dá FBC šanci hráčce ze Slovenska vyzkoušet českou ligu a tréninky. Mně to zní docela fajn, žádný prostor pro závist.

     • Martin S. napsal:

      Jo tak vy jedete po holkach, no tak to jelikož mám kluka fakt nevím, že vás příspěvkama dotujem, abyste si dělal výlety.

     • FBC napsal:

      Ano, jelikož se jedná o hráčku, řešíme tedy ženskou složku. Kterou nedotují příspěvky dětí složky mužské (mají v této oblasti oddělené rozpočty), ale kterou s nekonečným entuziasmem podporuje pan Aleš Poukar.

      Přijďte si s ním někdy na tribunu popovídat, rád vás zasvětí do problematiky. Bývá na každém zápase.

Napsat komentář

*