Karlovy Vary se pomalu, ale jistě stávají další florbalovou baštou. FOTO: Facebook Hurrican Karlovy Vary Karlovy Vary se pomalu, ale jistě stávají další florbalovou baštou. FOTO: Facebook Hurrican Karlovy Vary
10. 2. 2017 1. liga (4) KOMENTÁŘŮ

Znojmo bez Fridricha padlo, Hurricáni byli u dvou dvouciferných kanonád

Do konce základní části první ligy zbývají po 22. kole už pouhé čtyři zápasy. Směle za ovládnutím základní části stále míří lídr ze Znojma, který ovšem tentokrát bez svého lídra Milana Fridricha nechal body v Ostravě po prohře v prodloužení. Opačné starosti mají florbalisté Karlových Varů. Nováček soutěže na domácím hřišti přejel Havířov dvouciferně 11:3, v dohrávce 19. kola ovšem podlehl druhému Ústí vysoko 2:10.

Znojmo působilo v nejvyšší soutěži pouze dvě sezony, po sestupu v roce 2010 se celek z jihu Moravy do nejlepší české ligy už nepodíval. To by se ovšem letos na jaře mohlo měnit, pakliže tým naváže na dobré výkony ze základní části.

K těm Znojmu výraznou měrou pomáhá nestárnoucí Milan Fridrich. Bývalý kapitán české reprezentace ovšem lídrovi první ligy není k dispozici každý zápas, což se projevilo v utkání 22. kola druhé nejvyšší soutěže.

První tým tabulky přijel na hřiště MVIL Ostrava. Ve vyrovnaném duelu dával za hosty v 52. minutě na 4:4 nejproduktivnější hráč mužstva Tomáš Kucharič.

V prodloužení ovšem bonusový bod celku z moravskoslezské metropole přiřkla svým třetím bodem v utkání superligová posila z pražského Chodova hrající na střídavý start Dan Kašovský. MVIL si po výhře polepšil o jednu příčku a je devátý.

Základní část graduje a boje o deset nejvyšších příček zajišťujících postup do play off se kolo od kola stupňují. Na desáté místo ztrácí dva body Hurrican Karlovy Vary.

Nováček soutěže zažívá přelomovou sezonu. Prvně v historii karlovarští florbalisté okusili atmosféru druhé nejvyšší soutěže. A nemusí se v jejich podání rozhodně jednat o jednosezonní záležitost, jak by snad mohly namítat skeptické hlasy.

V posledním kole přijel na západ Čech tým, který naopak na florbalové mapě Česka už stačil zanechat nesmazatelnou stopu – Havířov.

Jestliže má Znojmo Milana Fridricha, ikonou slezského celku je jasně Pavel Kožušník.

Legenda, jež za jedenáct dní oslaví kulaté čtyřicátiny, ukázala už ve 2. minutě 45 divákům v karlovarské hale, že ze svého florbalového umění stále nic nezapomněla. Havířov se díky Kožušníkovi sice dostal hned v úvodu duelu do vedení, to bylo ovšem ze strany hostů prakticky vše a zbytek zápasu už zcela ovládli domácí.

Vysokou výhru 11:3 řídil hattrickem slovinský útočník Robert Košir, jenž vypomáhá Varům ze superligové Sparty. Tři body si připsali i Jakub Černý a nejproduktivnější hráč domácích Daniel Macek.

Dobrý dojem ovšem Karlovým Varům zkazilo v průběhu týdne v dohrávce 19. kola Ústí. Druhý tým soutěže domácí přejel jasně 10:2, výhru dirigoval šesti body hostující talent Mikuláš Krbec.

Výsledky 22. kola první ligy:

Svitavy – Rožnov 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky
: 4. Muselík, 15. Kunt, 35. a 44. König – 13. a 33. Kittel. Diváci: 212.

Karlovy Vary – Havířov 11:3 (4:2, 3:0, 4:1)
Branky: 5. a 36. Černý, 9., 25. a 47. Košir, 10. Horký, 13. Kalina, 33. Macek, 52. Ujhelyi, 54. Svatek, 59. Mosler – 2. Kožušník, 14. Vlach, 42. Kloza. Diváci: 45.

Pelhřimov – Black Angels 4:5 (1:2, 1:1, 2:2)
Branky: 4. Blažek, 29. Fučík, 41. Švrkala, 46. Zrzavý – 10. Kopecký, 11. Moravec, 37. Nekola, 52. a 58. Renčín. Diváci: 85.

Sokol Královské Vinohrady – Česká Lípa 6:5 po prodloužení (0:4, 4:0, 1:1 – 1:0)
Branky: 21. Zavadil, 23. a 65. Linhart, 34. a 36. Hanák, 44. Dolejš – 2., 16. a 19. Ekl, 4. Vlček, 48. Štěrba. Diváci: 92.

Ústí – Hattrick Brno 5:4 (1:0, 1:2, 3:2)
Branky: 4. Novák, 26. a 51. Jakub Kolstrunk, 57. Pražan, 59. Kopecký – 30. Řeháček, 34. Grábl, 42. a 60. Habr. Diváci: 175.

Start98 – Bivoj Litvínov 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)
Branky: 8. a 48. Šrámek, 10. Řehulka, 28. a 56. Vavro, 29. Vašíček, 45. Stejskal – 19. Kropáček, 30. Skuhrovec. Diváci: 80.

MVIL Ostrava – Znojmo 5:4 po prodloužení (2:2, 1:1, 1:1 – 1:0)
Branky: 6. a 65. Kašovský, 13. a 40. Robenek, 42. Klečka – 16. Čihal, 20. a 52. Kucharič, 28. Novák.

Dohrávka 19. kola první ligy:

Karlovy Vary – Ústí 2:10 (0:0, 1:4, 1:6)
Branky: 24. Šnajdr, 53. Svatek – 22., 29. a 49. Krbec, 24. a 39. Pražan, 47. Kopecký, 48. Stummer, 50. Pojar, 54. a 56. Kolstrunk. Diváci: 125.