Hana Poláková. Foto: Martin Flousek, xflorbal.cz Hana Poláková získala v utkání s Vinohrady sedm bodů. Foto: Martin Flousek, xflorbal.cz
15. 9. 2017 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Panterky vezou bod z Ostravy, ostatní favorité nezaváhali. Poláková zapsala sedm bodů

Nejvyšší soutěž žen v pátek začala prvními pěti zápasy. A hned v tom úvodním se zrodilo velké překvapení: Ostrava totiž na domácí půdě ztratila bod s pražskými Panthers, když až po sedmnácti sekundách prodloužení rozhodla Paulína Hudáková. Ostatní favorité nezaváhali, hvězdou dne je jednoznačně majitelka sedmi kanadských bodů Hana Poláková

Utkání Ostravy s Panthers začalo o hodinu, respektive 90 minut dříve než ostatní duely a hned přineslo první šok: Pražanky totiž vezou domů bod. Úvodní branku střetnutí sice vstřelila ostravská Šromotová, na konci úvodní třetiny ale odpověděla prvním gólem Zittová.

Do poloviny zápasu Ostrava uskočila díky dvěma trefám Vrlíkové a zdálo se, že zápas kontroluje, jenže Pražanky zvládly nečekaný obrat: po brankách Lamkové, Slané a Zittové rázem na začátku třetí části vedly 4:3. Čtyři a půl minuty před koncem dokonala hatrick Vrlíková a po gólu Kristíny Hudákové Ostrava vedla, jenže přišla blesková odpověď Zittové a prodloužení.

To rozhodla po sedmnácti sekundách Paulína Hudáková, podle komentáře domácího kouče Jakuba Robenka se ale dá tušit, že domácí ztrátu jen tak nenechá. „Ostuda. Obrovské zklamání. Nepřípustný výkon týmu i některých individualit, který se nesmí opakovat. Prohrát se může vždycky, ale ne takhle. Musíme si hodně důrazně promluvit a vyvodit z toho důsledky,“ byl v hodnocení velmi tvrdý.

Rivalky Ostravy z Vítkovic zvládly návrat do Brna a po výhře 8:1 odváží domů tři body. Velebit za to mohou především dvě mladé střelkyně: Natálii Martinákovou a Barboru Huskovou. Hráčky, které byly klíčové v tažení Vítkovic za juniorským titulem se na vítězství podílely hned pěti brankami. Úspěšnou premiéru tak prožil nový trenér Richard Urban. „Na to, že jsme byli kompletní po Czech Openu až tento týden, bylo utkání solidně odježděné, jak dopředu, tak dozadu,“ líbilo se bývalému extraligovému brankáři.

Utkání Vinohrad s Bohemians se změnilo v představení jedné ženy – Hany Polákové. Na produktivní útočnici budou klokanky po letním průvanu v kabině spoléhat ještě více a Poláková ukázala, že odpovědnost unese. Vždyť na výhře 8:1 se podílela hned sedmi kanadskými body. Premiéra pak pořádně zhořkla brankářce Elišce Kuchyňkové, kterou Vinohrady získaly v týdnu na hostování. „První dvě třetiny se projevila naše nerozehranost. Ve třetí třetině jsme dali nějaké branky a zápas dotáhli do vítězného konce,“ zhodnotil zápas trenér Bohemians Pavel Krbec.

Čtrnáct vstřelených branek a tři body, to je účet mistryň z Tigers. Ty potvrdily bez nejmenších obtíží roli favoritek zápasu s Olomoucí a po výsledku 14:4 zapsaly úvodní vítězství. Těšit je mohou individuální výkony Košturiakové, Hanzlíkové nebo Denisy Billé: slovenská útočnice zapsala šest kanadských bodů, Hanzlíková pět a nestárnoucí Billá přidala hattrick. „Děkujeme soupeři, který se celý zápas snažil hrát aktivní florbal a chtěl bych pochválit soupeřovu gólmanku, která nám pochytala spousty šancí,“ ocenil Jaroslav Jelínek výkon poraženého týmu.

Předpoklady potvrdil také Chodov, který si v pátek večer připsal tři body. Po celý zápas působil koncentrovaně a navyšoval skóre, poslední třetinu vyhrál 7:1, celé utkání pak poměrem 12:2. Pěti body se přitom blýskla Gabriela Tožičková. „Ze začátku byla znát trochu nervozita, ale trpělivou hrou jsme postupně navyšovali náskok a s chutí si zahráli,“ zhodnotil Lukáš Procházka.

Páteční výsledky 1. kola Extraligy žen

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – Panthers Praha 6:5p
branky: 10. Kateřina Šromotová, 21. Markéta Vrlíková, 26. Markéta Vrlíková, 56. Markéta Vrlíková, 56. Kristína Hudáková, 61. Paulína Hudáková – 20. Veronika Zittová, 40. Ivana Lamková, 42. Anežka Slaná, 43. Veronika Zittová, 57. Veronika Zittová; rozhodčí: Patrik Mik – Martin Petřík; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 89; zásahy brankářů: Pavla Lišková 21 – Kristýna Horňáková 20; po třetinách: 1:1, 2:1, 2:3, 1:0;

FBS Olomouc – Ivanti TIGERS FK Jižní Město 4:14
branky: 18. Jitka Oháňková, 46. Barbora Pařízková, 47. Tereza Mikulová, 53. Tereza Tomanová – 7. Michaela Šulanová, 7. Lucia Košturiaková, 9. Denisa Billá, 14. Lucia Košturiaková, 36. Denisa Billá, 41. Tereza Hanzlíková, 44. Barbora Zabavská, 45. Denisa Billá, 51. Adéla Polívková, 52. Lucie Pilíková, 52. Tereza Hanzlíková, 53. Tereza Hanzlíková, 56. Lucia Košturiaková, 58. Iveta Hyršlová; rozhodčí: Roman Sladký – Radek Vybíhal; vyloučení: 4:3; využití: 0:0; diváků: 71; zásahy brankářů: Martina Franková 33 – Karolína Červová 21; po třetinách: 1:4, 0:1, 3:9;

K1 Florbal Židenice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:8
branky: 46. Martina Indrová – 5. Barbora Husková, 16. Ivana Šupáková, 19. Natálie Martináková, 28. Hana Koníčková, 32. Barbora Husková, 34. Zuzana Halfarová, 49. Natálie Martináková, 51. Natálie Martináková; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 84; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 24 – Nikola Příleská 19; po třetinách: 0:3, 0:3, 1:2;

TJ Sokol Královské Vinohrady – FbŠ Bohemians 1:8
branky: 37. Nikola Bursová – 6. Hana Poláková, 14. Eliška Reischlová, 29. Kristýna Jarešová, 34. Kristýna Jarešová, 41. Adéla Bočanová, 46. Hana Poláková, 52. Hana Poláková, 57. Hana Poláková; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení:2:0; využití: 0:2; diváků: 88; zásahy brankářů: Eliška Kuchyňková 26 – Jitka Omelková 20; po třetinách: 0:2, 1:2, 0:4;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – KM automatik FBK Jičín 12:2
branky: 7. Martina Řepková, 20. Adéla Jůzová, 21. Martina Řepková, 32. Gabriela Tožičková, 39. Tereza Urbánková, 43. Kristína Belicová, 43. vlastní Veronika Samková, 46. Magdaléna Plášková, 47. Eva Krauskopfová, 58. Martina Řepková, 59. Gabriela Tožičková, 60. Tereza Urbánková – 32. Gabriela Žůrková, 50. Andrea Satýnková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 0:3; využití: 3:0; diváků: 53; zásahy brankářů: Kristýna Provázková 5 – Veronika Samková 26; po třetinách: 2:0, 3:1, 7:1;