Jan Pazdera a Petr Kološ. Foto: Štěpán Tomš Jan Pazdera a Petr Kološ. Foto: Štěpán Tomš
26. 5. 2018 Superliga (14) KOMENTÁŘŮ

Kološ končí v Boleslavi. Nebavilo ho to. A s Pazderou se nesnášeli

 Když přišlo Superfinále, dal gól a pomohl porazit Vítkovice, ve kterých začínal. Petr Kološ ale jen pár týdnů po premiérovém triumfu Mladé Boleslavi končí. A to docela hořce. Vychází najevo, že zlatá sezona byla pro osobitého zadáka utrpěním, hlavně kvůli sporům s trenérem Janem Pazderou.

Petr Kološ byl prvním z vítkovické líhně, který se přesunul do Mladé Boleslavi. Před čtyřmi lety byl jeho přesun do týmu obrovského rivala doslova šokem. A to i přesto, že do města automobilů přicházel ze švýcarského angažmá v Rychenbergu. Pro mnohé vítkovické fanoušky mohla být Kološova volba zradou.

Čas ale sváry otupil a po Kološovi zamířili do Mladé Boleslavi další exvítkovičtí florbalisté Jan Jelínek a Milan Tomašík. A nakonec se Středočeši opravdu dočkali mistrovského titulu. Vítkovicím ho paradoxně sebrali v jejich domácím prostředí.

Petr Kološ už ale v průběhu sezony měl trochu jiné myšlenky. „Přemýšlel jsem o tom, že skončím s florbalem, protože mě hra nebavila a měl jsem k ní připomínky,“ přiznal v rozhovoru pro klubový web.

Petr Kološ

Petr Kološ

Spory měl hlavně s trenérem Janem Pazderou, který také mluvil hodně otevřeně. „Už v prvních dvou letech jsem musel dělat řadu kompromisů, abychom s Petrem vycházeli. V posledním roce ze tří společných se však naše spolupráce, pohled na florbal i mezilidská rovina natolik zkomplikovaly, že spolupráce z mé strany není dál možná. Proto jsem udělal toto rozhodnutí,” říká kouč Mladé Boleslavi.

Slovo trenéra bylo jednoznačné. A tak i když si Kološ konec v týmu pro sebe rozmyslel, vrátka už byla zavřená: „Po konci sezony jsem se rozhodl, že chci v klubu zůstat a pokračovat v kariéře, ale bylo mi trenérem sděleno, že se mnou již nadále nepočítá,“ konstatuje.

Jan Pazdera. Foto: Štěpán Tomš

Jan Pazdera. Foto: Štěpán Tomš

Situace, kterou musel řešit, nakonec trochu děsila i manažera Tomáše Pacáka. „Jsem rád, že se nám podařilo dokončit sezonu 2017/2018 úspěšně, protože v jejím průběhu jsem měl pocit, že krize mezi Petrem Kološem a trenérem Honzou Pazderou je opravdu hodně hluboká,“ připustil muž, který dlouhá léta o titul pro Mladou Boleslav usiloval.

Petr Kološ

Petr Kološ

Co bude dál? Kološ rozhodně výkonnostně na nejvyšší českou ligu stále má, ač je mu 32 let a věkově se řadí mezi nejstarší hráče nejvyšší soutěže: „Nyní přemýšlím, co bude dál. Zda budu pokračovat v jiném klubu, nebo ukončím kariéru.“

Kološ nebude působit v klubu ani jako trenér mládeže. Středočeši dva dny před zprávou o konci čtyřleté spolupráce oznámili, že juniorský tým od nové sezony povede Martin Šácha.


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*