Radek Valeš zvyšoval na 2:1. Foto: FBC Liberec, Český florbal
27. 10. 2018 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Liberec slaví skalp Chodova, Sparta zvýšila náskok na čele

Překvapivé obrátky nabírá po svém 10. kole Tipsport Superliga. Liberec se po vzájemném souboji dotáhl na Chodov, zatímco Sparta zvýšila náskok už na pět bodů. Vítkovice zvládly zápas s Pardubicemi, Znojmo podruhé v sezóně bodovalo.

FBC LIBEREC – FLORBAL CHODOV 7:5 (2:2, 3:1, 2:2)

Branky: 3. Ferdan (Valeš), 19. Valeš (Marek), 27. Salát (Veselý), 37. Veselý (Kořínek), 40. Ferdan (Valeš), 44. Veselý (Salát), 51. Balatka (Rozkovec) – 2. Vošta (Plíhal), 20. Řezáč (Koutný), 31. Ondrušek (Mikeš), 47. Maxa (M. Vávra), 57. M. Vávra (Mikeš). Rozhodčí: Černý a Janoušek. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 195.

Chodov si připsal třetí prohru. Domácí Liberec dotahoval v první třetině ztrátu, po gólech Ferdana a Valeše byl stav po prvních dvaceti minutách 2:2.

Ve druhé třetině se dařilo více domácím, kteří vstřelili dvě branky během čtyř minut a vypracovali si náskok 5:3. Chodov se v posledních minutách snažil o vyrovnání, branky Veselého s Balatkou se ale postaraly o poklidnější průběh pro domácí, kteří se zatím překvapivě drží s čelem tabulky.

V utkání rozhodla druhá třetina. Foto: FBC Liberec, Český florbal

FBC OSTRAVA – PANTHERS OTROKOVICE 7:4 (2:1, 3:3, 2:0)

Branky: 8. Jiří Šebesta (Křiva), 13. Mendrek (Čonka-Skyba), 22. Čonka-Skyba (Moravčík), 27. Křiva (Šindler), 31. Křiva (Lipový), 53. Jurdzin (Mendrek), 60. Čonka-Skyba (Sládek) – 16. Zapletal (Mar. Nagy), 30. Zapletal (Švajný), 32. Rožnovják (Szweda), 37. Mar. Nagy (Sovják). Rozhodčí: Gavlas a Mikula. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváci: 152.

Ostrava přidává třetí výhru v řadě. V souboji o sedmé místo začala lépe Ostrava, když se po nekompromisních střelách prosadil Šebesta s Mendrekem, za hosty snižoval Zapletal. Druhá třetina byla jako na houpačce, Ostrava se sice dostala do vedení 5:2, hosté ale vzápětí snížili na 4:5. Šanci zvýšit vedené nevyužil Michal Miške, který neproměnil trestné střílení.

V závěru si už Ostrava pojistila náskok po brance Jurdzina bylo o výsledku rozhodnuto. Ostrava si pojistila sedmé místo, na osmé Otrokovice má náskok pěti bodů.

BULLDOGS BRNO – SPARTA PRAHA 2:4 (1:4, 1:0, 0:0)

Branky: 14. Kadavý (Koláčný), 32. Grlický (Konečný) – 6. Košir (Časar), 8. Kareš (Marvánek), 11. Marvánek (Zouzal), 16. Garčar (Zouzal). Rozhodčí: Jiří Filipčík a Ondřej Filipčík. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváci: 653.

Sparta sice zvýšila náskok na druhou Boleslav, která ztratila po prohře s Tatranem, výhra proti Brnu se ale nerodila lehce. Brno se po nepodařeném úvodu začíná zvedat a potvrdilo to i proti Spartě.

Domácí ztratili především v první třetině, která nakonec rozhodla celý zápas. Sparťané se dostali do vedení 4:1, dvakrát navíc potvrdili svou letošní silnou zbraň – přesilové hry.

Ve zbytku zápasu se už toho příliš nekonalo, Brno se podařilo pouze snížit na rozdíl dvou branek. Sparta si tak po zápase v Hodoníně pojistila první místo, kde má náskok již pěti bodů.

Sparta zvýšila náskok na pět bodů. Foto: Bulldogs Brno, Český florbal

TJ ZNOJMO – FBŠ BOHEMIANS 4:3p (1:2, 1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 14. Kucharič (Pánek), 33. Šindelář (Salava), 52. Horák (Palát), 61. Šindelář (Pánek) – 2. Laine (Krebner), 9. Čihák (Šebek), 35. Cabejšek (Zezulka). Rozhodčí: Kačer a Vašíček. Vyloučení: 2:1 + Daniel Cabejšek (BOH) 5. Využití: 0:0. Diváků: 218.

Bohemians se zatím nedaří podle představ a průběh letošní sezóny nevylepšilo ani utkání se Znojmem. Hosté se dostali do vedení 2:0, poprvé se v zelenobílém dresu prosadila finská posila Laine. Ještě v průběhu první třetiny ale snížil na 1:2 pro domácí střelec Kucharič.

Dalších dvacet minut velkou změnu v průběhu nepřineslo, na branku domácího Šindeláře zareagoval bleskově Cabejšek a do třetí třetiny se tak šlo za stavu 2:3 pro domácí.

Srovnání nakonec přišlo ve třetí třetině, po nenápadné střele Horáka z téměř poloviny hřiště. V následném prodloužení Znojmo pokračovalo ve větší aktivitě a po pouhých 45 vteřinách rozhodlo o osudu utkání.

Po kombinaci se prosadil sedmou brankou v letošní sezóně Šindelář a přisoudil bonusový bod domácímu Znojmu, které se dotáhlo na předposlední Vinohrady.

1. SC VÍTKOVICE – SOKOL PARDUBICE 7:3 (2:2, 3:1, 2:0)

Branky:  14. Sladký (Rýpar), 18. Jastřembský (Delong), 23. Malina (Bräuer), 26. Jastřembský (Delong), 35. Delong (Rýpar), 44. Sladký (Delong), 51. Jastřembský (Nehera) – 14. Kourek (P. Pakosta), 14. Žáček (Teichman), 33. Janeček (Šmíd). Rozhodčí: Both a Černín. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 120.

Nic náhodě neponechaly Vítkovice, kterým sice nevyšel vstup do zápasu, zápas ale nakonec jasně ovládly. Nepovedený vstup dokázali svěřenci Pavla Bruse zažehnat ještě během prvních dvaceti minut, kdy se prosadili Sladký s Jastřembským.

Druhá třetina již pokračovala v režii domácích, na vývoji nic nezměnila ani branka Janečka, která pouze snížila náskok Vítkovic. Pardubice měly i ve třetí třetině šanci minimálně snížit, po nevyužité přesilovce ale definitivně rozhodl Jastřembský třetí brankou v zápase.

Adam Delong před trestným střílením. Foto: 1. SC Vítkovice, Český florbal

FBC ČESKÁ LÍPA – TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY 11:5 (3:1, 0:3, 8:1)

Branky: 2. Jansa (Dzierža), 5. Krajcigr (Karel), 17. Krajcigr, 41. Krajcigr (Mlejnek), 43. Dzierža (Bříška), 48. Jansa (Dzierža), 55. Krajcigr (Ponomarev), 57. Kněžour, 59. Bříška (Krajcigr), 59. Krajcigr (TS), 60. Krajcigr (Jansa) – 10. Hartman, 22. O. Stuchlík (Linhart), 30. Skřivánek, 31. Rossi (J. Záň), 43. Skřivánek. Rozhodčí: Nábělek a Štengl. Vyloučení: 1:3 + Zbyněk Stuchlík (SKV) OS. Využití: 0:0. Diváci: 265.

Ze souboje dvou týmů ze spodku tabulky se sice urodil debakl, po dvou třetinách tomu ale nic nenapovídalo. Vinohrady zvládly otočit nepříznivý stav a povedenou druhou třetinou se dostaly do vedení.

V poslední části ale propadly a inkasovaly rovnou osm branek. V utkání se zaskvěl Radek Krajcigr, který jen v posledních dvaceti minutách vstřelil tři branky, celkově si připsal 7 bodů (5+2).

Česká Lípa po výhře zůstává na dostřel play-off a osmému místu, na Vinohrady se naopak dotáhlo Znojmo.

Autor: Ondřej Sluka