Vinohradští útočníci Lukáš Gregor a Jan Svoboda se radují z otočky proti České Lípě. Foto: TJ Sokol Královské Vinohrady, Český florbal Vinohradští útočníci Lukáš Gregor a Jan Svoboda se radují z otočky proti České Lípě. Foto: TJ Sokol Královské Vinohrady, Český florbal
5. 1. 2019 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Vinohrady berou po obratu proti Lípě dva body, Chodov nezaváhal

Ještě tři a půl minuty před koncem prohrávali o dva góly. Nakonec však Vinohradští důležitý duel 18. kola s Českou Lípou otočili ve svůj prospěch a za výhru v prodloužení brali dva body. Ve druhém sobotním utkání Chodov zdolal Liberec 5:3.

Úvodní třetina zápasu mezi Vinohrady a Českou Lípou vyšla lépe domácím, kteří si vypracovali vedení 3:1. V první desetiminutovce však přišel kolaps ze strany pražského týmu. Českolipští byli naopak velice efektivní, nejprve Kadlec snížil a pak Krajcigr dvěma trefami otočil vývoj zápasu na stranu Lípy.

V posledním dějství vedli Štěpán Slaný a spol. dvakrát o dvě branky. Ještě tři a půl minuty před koncem hráli Vinohradští bez brankáře a dotahovali manko. V čase 56:37 prostřelil jinak výborně chytajícího Ponomareva Hartman a dal domácím naději. Hosté pak několikrát jen těsně minuli odkrytou branku, jednou se dokonce míček otřel o tyčku.

A tak zahřmělo na druhé straně. Ondřej Stuchlík 15 vteřin před koncem plácl bekhendem do míčku a zařídil vyrovnání. V prodloužení se spíše sokolové tlačili za vyrovnáním, byť jim několikrát při hře bez gólmana zatrnulo. Kapitán Ondřej Stuchlík pak vymyslel pěknou přihrávku na Svobodu a ten se trefil pod břevno.

Vinohradští uzmuli dva body a posunuli se v tabulce před svého sobotního soupeře. Posun vpřed hlásí také Chodov, minimálně tedy na pár hodin. Celek z Jižního Města porazil Liberec 5:3. Třemi body se na triumfu podílel Ondřej Plíhal. Chodovští jsou nyní druzí, v neděli je mohou předskočit Sparta nebo Vítkovice.

Sobotní výsledky 18. kola Tipsport Superligy:

Florbal Chodov – FBC Liberec 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Branky: 1. M. Vávra (Pražan), 23. Strnad (Krbec), 25. Vošta (Plíhal), 46. Plíhal (Matejčík), 60. Matejčík (Plíhal) – 17. Kořínek (Rozkovec), 29. Ferdan (Valeš), 43. Rozkovec (Kořínek). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 1:0, navíc Doubek (Chodov) 5 min. Bez využití. Diváci: 322.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Česká Lípa 7:6 (3:1, 0:3, 3:2 – 1:0) po prodl.

Branky: 1. Hartman, 14. Svoboda (Hartman), 15. Skřivánek, 55. Svoboda (Hartman), 57. Hartman (Skřivánek), 60. O. Stuchlík, 63. Svoboda (O. Stuchlík) – 14. Štěrba (Jirsa), 22. Kadlec (Slaný), 25. Krajcigr (Štěrba), 30. Krajcigr, 43. Jansa, 56. Jansa (Ekl). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 140.