V Olomouci nastoupily k 3. utkání play-down týmy FBS Olomouc a Elite Praha. Moravanky si, pro někoho možná poněkud překvapivě, dovezly z Prahy jedno vítězství, a tak bylo jasné, že se v hanácké metropoli bude hrát oba dny.
1. 3. 2009 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Olomoucké florbalistky jsou krok od záchrany nepovedené sezony

Utkání neprobíhalo v kdovíjak závratném tempu, zápas byl plný nahazovaných míčků a tím způsobovaných ztrát. Přesto se na góly nečekalo dlouho. Ve 4. minutě našla Jitka Zvonková (dle mého soudu nejlepší hráčka Elite v tomto utkání) zpoza branky Marii Weissovou, která nepokryta na velkém brankovišti vyřešila situaci jednoznačně – 0:1.
Hra se poté vrátila opět do stereotypu nahazování, až se jedno z nich podařilo se štěstím Olomouci využít, když se Petra Martišková dostala k odraženému míčku a střelou tahem překonala Lhotákovou v brance Elite.
Do konce první třetiny měly výraznější šance hráčky Elite, ty ale zlikvidovala spolehlivá Kořenková, a tak se stav neměnil.
Druhá třetina přinesla opět rychlý gól, když se po nepřehledné situaci v obranné třetině Olomouce míček dostal k Prouzové, ta vysunula opět Martiškovou a hráčka Olomouce s číslem 2 vstřelila svůj druhý gól v utkání.
Poněkud zmrazené hráčky Elite „nakoplo“ až vyloučení brankářky Kořenkové za držení, které přineslo vyrovnání. Střelu Barbory Beranové z obranné pozice vyrazila brankářka Olomouce pouze nad sebe a dopadající míček si nešťastně umístila do branky jedna z obránkyň domácích.
Přesto do konce třetiny ještě jedna branka padla, zasloužila se o ni sólovou akcí Alice Pavlíková, která stanovila vedení Olomouce po dvou třetinách na 3:2.
Utkání přihlíželo celkem 35 diváků, mezi kterými byli i fanoušci hostujícího celku. Rozhodčími zápasu byli pánové Pavel a Vladimír Hálovi. Je nutno podotknout, že rozhodovali chvílemi poněkud úzkostlivě, což ne vždy prospívalo plynulosti hry. Dotčeny se cítily především hráčky hostujícího družstva.
Třetí třetinu začlo FBS v početní převaze, kterou ale domácí nevyužili. Vstřelit čtvrtou branku se jim ale podařilo o něco později, když odražený míček vrátila přes brankoviště až do sítě Veronika Vobořilová.
Poté přišel stupňovaný tlak Elite, který gradoval v posledních třech minutách, kdy pražský tým nasadil do pole 6 hráček. Výsledek se dostavil – proti pasivně hrajícímu soupeři se podařilo vstřelit šťastný kontaktní gól. Klára Gregorová trefila nahrávkou jednu z bránicích hráček a od ní se míček už podruhé odrazil za záda vlastní brankářky.
Posledních 94 vteřin ale další branku nepřineslo, a tak je po dnešku blíže záchraně olomoucké FBS.

V nedělním čtvrtém utkání tak na Elite míří Damoklův meč sestupu do druhé nejvyšší soutěže. Rozhodovat budou bezpochyby výkony obou brankářek a kompaktnější týmová hra.

Utkání začíná v hale SH SOU Rooseveltova v 16h a rozhodovat ho budou pánové Martin Both a Radim Waliczko.

Výsledkový servis:

FBS Olomouc – Elite Praha 4:3 (1:1,2:1,1:1)
branky : 08:42 Petra Martišková (Jitka Oháňková), 23:59 Petra Martišková (Petra Prouzová), 37:46 Alice Pavlíková, 44:00 Veronika Vobořilová (Jana Matulíková) – 03:16 Marie Weissová (Jitka Zvonková), 33:51 Barbora Beranová, 58:26 Klára Gregorová

Autor: Petr Dadej