Včera odstartovalo první utkání finále play-off Swiss Mobiliar League. Daniel Calebsson zařídil vítězství Köniz, když nejprve vyrovnal a pak v prodloužení dal svůj druhý gól v tomto utkání.
30. 3. 2008 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

První bitva pro Köniz

V zápase se představil i český reprezentant Tomáš Sladký v barvách Wileru. Ke zdaru svého týmu však nepřispěl.

Utkání začalo opatrně z obou stran, první třetina gól nepřinesla. Druhá třetina začala zajímavěji, 5 vteřin po začátku druhé třetiny vsítil Dave Wittwer po přihrávce Rogera Gerbera první gól finálové série. David Blomberg z Könizu vyrovnal na 1:1, ale netrvalo to ani 2 minuty a vedení Wileru dal Fabio Mutti, jedenáct vteřin před koncem druhé třetiny přihrával Vesa Punkari Adrianu Zimmermannovi na třetí branku Wileru.

Ve třetí třetině Köniz oplatil Wileru rychlou branku, Antener stejně jako Wittver vstřelil branku v první minutě třetiny. Könizu se podařilo vyrovnat gólem Daniela Calebssona a utkání tak dospělo do prodloužení. V prodloužení se po 2 minutách trefil opět Calebsson.

Köniz se ujímá vedení v sérii 0:1 po vítězství 3:4pp.

SV WILER ERSIGEN – FLOORBALL KÖNIZ 3:4 (p)
(Wittwer, Mutti, A. Zimmermann – Blomberg, Antener, Calebsson, 62:19 Calebsson)
1051 diváků, stav série: 0:1

V baráži o NLA si elitní Rychenberg potřetí v řadě poradil s Bülachem a v nejvyšší soutěži se udržel. Na zápasy vyhrál 3:1.