Očekávaný šlágr o první místo mezi vedoucími Tigers, zasaženými nedělní unikátní porážkou, a nabuzenými vyzyvateli z Bohemians se změnil v jednoznačnou záležitost. Střídání stráží na čele extraligové tabulky se nekonalo, Tigers svého soupeře rozstřílely 7:3. Přičemž jejich obrana poprvé inkasovala až 9 minut před koncem za stavu 7:0...

FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU ZDE

4. 3. 2010 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Tigers jsou zpět na vítězné vlně, Bohemians nastřílely 7 gólů

A to první část skončila bez gólů, obhájkyně titulu zahájily opatrně. „To byl záměr. Chtěly jsme se vyvarovat zbytečných chyb. A holky plnily to, co měly,“pochvalovala si trenérka Tigers Karolína Šatalíková. Ve druhé třetině její tým spustil kanonádu a pěti trefami za 16 minut vyhnal Kreisingerovou z branky. „Všechny ty góly byly z dorážek, takové nemastné, neslané,“ posteskl si kouč poražených Jakub Krise. „Odrazí se balonek, hráčka do toho plácne a pak to letí do brány. I pro naši gólmanku jsou to nechytatelné střely,“ dodal.

Kreisingerovou vystřídala Horňáková, jenže dlouho nulu neudržela. Šestý gól zápasu jí vstřelila nejproduktivnější hráčka zápasu Magdalena Šindelová po pouhých 126 vteřinách pobytu v brance. Pokořené Bohemians dostaly od soupeřek prostor až ve chvíli, kdy prohrávaly o 7 branek. Rychle sice útlumu Tigers využily ke 3 zásahům, ale na větší vyhrocení zápasu už bylo pozdě.

FbŠ tak nyní na první místo ztrácejí čtyři body a mají o zápas víc. A k tomu se jim nepovedla ostrá zkouška na předpokládané finále. „Pro nás to nic neznamená. I kdybychom Tigers před play off porazili, nic by se nezměnilo. Špička je tak vyrovnaná, že každý může porazit každého,“ uvedl ještě jeden z dvojice koučů zelenobílých Jakub Krise.

Autor: Pavel Křiklan