9. 3. 2014 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

4. čtvrtfinále: Otrokovice – Chodov 8:9sn, stats a hodnocení

Otrokovice doma prováhaly jedinečnou možnost, do Prahy na televizní zápas mohly jet s mečbolem. Jenže nezvládli vypjatý závěr zápasu a nakonec prohrály 8:9 po nájezdech. Stav série: 2:2.

Panteři ani jednou nepustili svého soupeře do vedení a získali i dvougólový náskok. Pražané však zejména díky reprezentačním oporám dokázali srovnat a nakonec ubránili i 43 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3. Kdyby domácí celek tuto výhodu za stavu 8:7 pouhých 10 minut před koncem využil, asi by bylo rozhodnuto.

Otrokovice ale nadějnou situaci prováhaly a po Mikešově gólu se na Štěrkovišti muselo do prodloužení. Chodov držel především gólman Zich, který se stal nakonec i hrdinou nájezdů. Postupně si na něm vylámali zuby Ťopek, Hrdina, Petřík i Matejčík a Chodov tak odjel domů s cennou výhrou.

Panthers Otrokovice – TJ JM Pedro Perez Chodov 8:9 (3:2, 2:3, 3:3 – 0:0 – SN:0:2)
Branky:
9. Vaněk (Ivan), 11. Ťopek (Sovják), 20. Uhrinovský, 31. Petřík (Matejčík), 35. Valčík (Petřík), 44. Matejčík (Ťopek), 45. Sovják, 48. Matejčík – 9. Mikeš (Ondrušek), 16. Kotlas (Ondrušek), 24. Klápa (Jendrišák), 31. Jendrišák (Klápa), 36. Jendrišák, 44. Klápa, 45. Jendrišák (Klápa), 56. Mikeš, rozh. náj. Ondřej Mikeš. Rozhodčí: Kamil Sojka – Tomáš Sojka. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. Diváci: 615. Zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 25 – Martin Zich 22.