28. 3. 2012 Zahraničí (2) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Ve finále jsou opět SSV a Seinäjoki

Ve finské Salibandyliize se o mistrovský titul opět střetnou týmy SSV Helsinky a SPV Seinäjoki. Definitivu svého postupu do boje o zlato stvrdily oba celky ve středu večer. SSV porazilo Koovee 9:3 a Seinäjoki přetlačilo Happeee 8:7 v prodloužení.

Seinäjoki, které v soubojích s Happee hrálo velmi suverénně, se tentokrát na třetí vítězství natrápilo. Domácímu týmu nestačilo ani 4brankové vedení 7:3. Hosté totiž ze sebe v průběhu poslední třetiny vydali téměř vše a Petri Kauko 59 sekund před koncem srovnal na 7:7. Nakonec ale v 7. minutě prodloužení rozhodl o postupu favorita Tommi Ahola.

Poslední krok udělali i hráči mistrovského SSV Helsinky. O výsledu rozhodla 2. třetina, ve které SSV dalo 5 po sobě jdoucích gólů a otočilo z 1:2 na 6:2. Poslední zápas semifinálové série nakonec skončil pro tým Tomáše Sladkého prohrou 3:9. Do finále postoupil s SSV gólman David Rytych, jedničkou v play off je ale v mistrovském celku Toni Lötjonen.

Finálový souboj tak má stejné složení jako v loňské sezoně. SPV Seinäjoki se budou pokoušet zastavit už 5 sezon dlouhou vítěznou sérii SSV Helsinky. O bronz se střetnou Koovee a Happee.

Čtvrtfinále, 3. utkání:

SSV Helsinky – Koovee 9:3 (1:1, 5:1, 3:1)
25., 26. a 39. Järvinen, 17. a 58. Forsten, 28. Kivi, 38. Järvi, 45. Lehti, 60. Tiitu – 16. a 53. Lahtinen, 24. Mutanen. Diváci: 528. Konečný stav série: 3:0.

Seinäjoki – Happee 8:7p (4:1, 3:2, 0:4 – 1:0)
4. a 67. Ahola, 10. T. Väänänen, 10. Härkönen, 20. Koski, 35. Kuusela, 36. Kiviranta, 36. Myllymäki – 19. a 60. Kauko, 26. a 56. Peter Kotilainen, 28. Riitesuo, 44. Heikkinen, 56. Tikka. Diváci: 919. Konečný stav série: 3:0.