6. 4. 2012 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

Tomáš Sladký získal s Koovee finský bronz

Florbalisté tamperského Koovee se rozloučili se sezonou vítězstvím 7:6 v prodloužení nad Happee Jyväskylä v zápase o 3. místo. Bronzovou medaili z ligy úřadujících mistrů světa tak získal i Tomáš Sladký.

V nesmírně vyrovnaném souboji, který nabídl hned 4 (!) obraty skóre, se dařilo především Lasse Salminenovi z Koovee, který v průběhu utkání nastřádal hattrick. Zápas ale nakonec dospěl do prodloužení, neboť 40 sekund před koncem vyrovnal na 6:6 Panu Kotilainen.

Nastavovalo se ale jen 42 sekund, neboť jednu z prvních šancí prodloužení využil Lassi Ylisiurunen a zařídil pro Koovee zisk bronzu.

Tomáš Sladký mířil výš než na 3. místo. „Chtěli jsme do finále, první dvě semifinále jsme měli vyhrát. Ale loučili se dva veteráni, Vesa Wettervik a druhý gólman Olli Tuomarla, takže jsme tu medaili chtěli urvat hlavně pro ně,“ říká český reprezentační útočník.

Finálová série mezi SPV Seinäjoki a SSV Helsinky začíná v pátek.