28. 2. 2015 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Základní část 1.ligy vyhrála Česká Lípa, vybrala si Hattrick

Nečekané události – v čele s klopýtáním Českolipských proti papírově slabším soupeřům – jsou již minulostí, alespoň co se týká základní části. 22. kolo 1.ligy  uzavírá jednu pomyslnou kapitolu, a sice základní část. Než k uzavření oné kapitoly došlo, prvoligové palubovky naposledy v této sezóně přivítaly všechny týmy ligy. A i dnes bylo znát, že první liga skýtá mnoho nečekaných událostí – mezi ně patří výhra Brna nad Kladnem, rozstřílení Pelhřimova Českou Lípou, a tak dále.

FbK Svitavy – Florbal Ústí 7:5 (1:3, 4:0, 2:2)
Branky: 18. Vladislav Richter, 27. Robin Kalhaus, 30. Ladislav Štancl, 36. Jakub Klusák, 39. Robin Kalhaus, 44. Aleš König, 59. David Říha – 8. Hynek Nikolič, 10. Michal Glatz, 14. Viktor Kopecký, 45. Jan Filipec, 57. Ladislav Svoboda. Rozhodčí: Kamil Sojka – Tomáš Sojka. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:1. Diváci: 247.

Sebevědomé Svitavy, u kterých se čekal boj o play off, se začínají připravovat na play down, když jim o jedno místo uteklo play off. Své diváky, kterých přišlo nejvíc v celém kole, byli svědky výhry papírově slabšího týmu nad silnějším Ústí. Přestože domácí první třetinu prohráli a v poslední remizovali, tu prostřední vyhráli naprosto jednoznačně 4:0, čímž byl zápas prakticky rozhodnut.

SK Bivoj Litvínov – BLACK ANGELS 13:6 (6:1, 3:2, 4:3)
3. Petr Řeháček, 5. Michal Plomer, 12. Viktor Hocelík, 15. Filip Skořepa, 16. Daniel Hulič, 20. Petr Řeháček, 27. Petr Řeháček, 32. Petr Řeháček, 38. Václav Khek, 45. Ondřej Kašpárek, 51. Jaroslav Kropáček, 54. Petr Řeháček, 59. Petr Řeháček – 1. Michael Bohin, 27. Lukáš Nekola, 40. Michael Bohin, 55. Lukáš Nekola, 56. Pavel Vlasák, 57. Jan Kopecký. Rozhodčí: Milan Baloun – Lukáš Čížek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. Diváci: 45.

Zápas prvního a desátého celku byl pro domácí velkou výzvou, jak se namotivovat na blížící se play off. Nejpovedenější třetina, co gólů se týče, byla hned ta první. Šestigólový příděl byl pro hosty tvrdá rána hned na úvod. Ti co očekávali, že podobné nakládačky dostanou Angels i ve zbylých dvou třetinách, mýlil by se – Litvínov vždy vyhrál pouze o gól – 3:2; 4:3. Velkou zásluhu na vítězství měl Petr Řeháček, jenž v zápase vstřelil šest gólů – v každém dějství dva.

FBC Start98 – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:7 (1:3, 2:2, 2:2)
 7. Filip Řehulka, 24. Martin Zeidler, 39. Martin Zeidler, 50. Filip Řehulka, 51. Jiří Vašíček – 14. Jan Herman, 19. Petr Čihal, 20. Petr Sláma, 22. Tomáš Kucharič, 32. Martin Pánek, 53. Petr Čihal, 60. Pavel Palát. Rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. Diváci: 73

Pražský a Znojemský celek se proti sobě v poslední kole základní části postavily s poměrně jednoduchým úkolem: vyhrát a zakotvit na třetí příčce. Tento úkol lépe zvládl tým ze Znojma, který nebyl pod tlakem z domácího prostředí. Přestože byl zápas po celou dobu vyrovnaný, rozhodla první třetina, ve které byl Start98 jasně slabší.

Spartak Pelhřimov – FBC BRZDY CZ Česká Lípa 2:11 (0:1, 1:4, 1:6)
28. Marek Švrkala, 57. Petr Poduška – 10. Radovan Vnuk, 32. Jakub Novák, 33. Martin Jeřábek, 34. Lukáš Mlejnek, 40. Jakub Novák, 43. Jakub Novák, 50. Radovan Vnuk, 50. Martin Jeřábek, 56. Jan Hřebřina, 56. Lukáš Mlejnek, 60. Radovan Vnuk. Rozhodčí: Filip Drápal – Jakub Pospíšil. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. Diváci: 90.

Začátek utkání nijak nenapovídal tomu, že by výsledek zápasu ze strany Lípy skončil s dvojciferným číslem. První třetinu hosté vyhráli pouze o gól. Druhá a třetí třetina byla mnohem víc atraktivnější, když aspirant na titul vstřelil deset branek, o což se zasloužili především Novák s Vnukem, kteří pomohli týmu svými hattricky. Česká Lípa si tak udržela první příčku a bude vybírat jako první.

1. FBK Rožnov p/R – S.K. P.E.M.A. Opava 12:6 (2:3, 6:2, 4:1)
Branky: Branky: 16., 30., 47. a 57. Viktořík, 34. a 60. Kratochvíl, 15. Štamposký, 25. Krhut, 33. Petr Velech, 34. Doležel, 37. Novosad, 51. Rýpar – 7. a 10. Boželník, 4. Dzierža, 27. Kocur, 34. Pavela, 60. Mazur. Rozhodčí: Pavel Hála – Martin Kotala. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 116.

I začátek zápasu mezi Rožnovem a Opavou vypadal již od začátku zajímavě, když první třetinu prohráli o gól. Nikdo tehdy nečekal, že se tým oslabený o vítkovické hráče vzepře a Opavě v dalších třetinách dá ještě deset gólů. Přestože hosté bojovali co to šlo, jejich sestupná produktivita po třetinách 3,2,1 jim k vítězství nestačila.

FBŠ Hattrick Brno – FBC Kladno 8:5 (2:2, 3:2, 3:1)
Branky: 14. Zdeněk Habr, 19. David Mati, 33. Jakub Andrle, 36. Adam Kopřiva, 38. Lukáš Macálka, 45. Aleš Muselík, 49. Martin Houšť, 58. Adam Kopřiva – 12. Ondřej Slivka, 17. Vít Nováček, 25. Jan Louvar, 33. Tomáš Richtr, 43. Petr Lacko. Rozhodčí: Lukáš Svrček – Radim Waliczko. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 55.

Tým Brna, který do play off půjde z poslední možné pozice, si vyšlápl na loni ještě extraligové Kladno. Zápas byl po celou dobu velice vyrovnaný, ale Kladno mělo jeden nedostatek – neproměněné přesilové hry. Kladno si odsedělo o dvě minuty více než Brno, tedy celkem šest, z toho jednou se hráč hostí vracel z trestné dříve.

———-

Česká Lípa si pro čtvrtfinále vybrala osmý Hattrick, který v předposledním kole zdolala pohodlně 8:2. Jiskřit to bude mezi čtvrtým Startem a pátým Ústím. Oba dva týmy nasbíraly v základní části shodný počet bodů.

Druhý Litvínov si vybral sedmý Rožnov a v sérii bude favoritem. Litvínovští ovládli oba dva vzájemné duely v základní části, doma dokonce deklasovali svého čtvrtfinálového oponenta 12:4.

Kladno bude po dvou letech opět útočit na postup ze zadních pozic. Předloni Kladenští jen tak tak prošli do vyřazovací části, následně však spustili nevídanou jízdu a vyřazovací částí 1. ligy prošli bez porážky. Nyní se střetnou se silným Znojmem, které se už několik sezon snaží o lepší výsledek.

Play off i play down 1. ligy odstartují už příští týden.