21. 2. 2013 Zahraničí (0) KOMENTÁŘŮ

FINSKO: Jelínek skóroval, Nokian přesto poosmé v řadě prohrál

Ani branka Jana Jelínka nezabránila porážce jeho Nokianu v domácím prostředí s TPS Turku. Nokian prohrál po výsledku 6:12 už poosmé v řadě a o zachování příslušnosti v elitní finské soutěži tak bude muset ještě tvrdě bojovat. TPS si vítězstvím prakticky zajistilo postup do play off.Turku na svého soupeře pořádně vlítlo a po dvanácti minutách vedlo 5:0. Nokian se dvakrát ještě stačil přiblížit na rozdíl dvou branek, na další sérii tří gólů za stavu 4:6 v rozmezí mezi 50. a 52. minutou však už zareagovat nedokázal. Mužem zápasu se stal s bilancí 2+2 Joonas Koskinen, čtyři body (1+3) si připsal také Janne Nurminen.

Nokian je v tabulce momentálně jedenáctý, na dvanácté a třinácté místo znamenající kvalifikaci o účast v příštím ročníku Salibandyliigy má však náskok pouhého jednoho, resp. dvou bodů. TPS patří šestá příčka a v play off chybět nebude.

Další zápasy nejvyšší finské soutěže se hrají v pátek a budou  opravdu za to. V atraktivním duelu přivítá třetí Classic čtvrté SSV Helsinky, Lappeenranta si bude chtít zajistit definitivně příslušnost k elitní osmičce na palubovce již jistého čtvrtfinalisty Espoo a vedoucí Happee hostí ve šlágru kola obhájce titulu a druhý tým tabulky SPV Seinӓjoki.

Finsko, Salibandyliiga

Nokian KrP – TPS Turku 6:12 (1:5, 2:1, 3:6)

Branky: 33., 49. Johansson, 18. Nyman, 31. JELÍNEK, 55. Rikala, 60. Tilhe – 2., 10. Koskinen, 10.,59. Kailiala, 12., 57. Jokinen, 33., 50. Lӓntinen, 13. Stenfors, 50. Aaltonen, 52. Hirvisuo, 56. Nurminen. Diváci: 187.