20. 12. 2014 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Linköping jde i díky Jendrišákově gólu opět na čelo

V čele švédské Superligy je opět Linköping. Tým Matěje Jendrišáka rozstřílel Höllvikens 8:1 a jeden zásah si připsal i český centr. Překvapení má na svědomí Mullsjö, které doma díky čtyřgólové smršti ve třetí třetině přehrálo favorizovaný Dalen.

Už ve čtvrtek hostil Warberg florbalisty z Hellsingborgu. Už v 1. minutě otevřel skóre hostující Daniel Johnsson. Warberg ale vyrovnal na 1:1 i 2:2 a když ve třetím dějství stáhl dvoubrankovou ztrátu, šlo se za stavu 4:4 do prodloužení. To rozhodl finský střelec Jani Kukkola a Hellsingborg si tak odváží domů dva body.

V prodloužení se rozhodoval i souboj Växjö s Granlem, nastavený čas ovšem netrval příliš dlouho. Bonusový bod Granlu přinesla spolupráce čerstvých mistrů světa z Göteborgu, Robin Nilsberth uklidil do branky nahrávku Johana Samuelssona.

Linköping využil domácího zápasu a vrací se na první místo tabulky. Mladý Ted Nivestam sice poslal v 6. minutě do vedení Höllvikens, pak už ale stříleli góly jen domácí a jejich střelecký účet se zastavil až na čísle 8. Jeden zásah si připsal i náš reprezentant Matěj Jendrišák.

To čeští hráči z Dalenu museli zkousnout překvapivou porážku. Mullsjö v čele se sveřepým kapitánem Davidem Gillekem vyhrálo první třetinu 2:0. V té druhé sice zvládl předloňský vícemistr vyrovnat, poslední dvacetiminutovka ale patřila jasně domácím. Dvakrát se v utkání trefil bývalý švédský juniorský reprezentant Sebastian Palmqvist, který si po přihrávce Gilleka připsal i vítězný gól.

Výsledky
Warberg – Hellsingborg 4:5 pp. (1:2, 1:0, 2:2 – 0:1)
Branky: 13. a 29. Stenmark, 51. Hasselström, 57. Kongstad – 1. Johnsson, 18. a 43. Nordgren, 47. Moilanen, 53. Kukkola. Diváci: 921.

Växjö – Granlo 5:6 pp. (2:3, 2:1, 1:1 – 0:1)
Branky: 5. Andersson, 12. Kjellsson, 22. Ahlroth, 27. Jämtdal, 58. Östergren – 33. a 58. A. Samuelsson, 9. Berglund, 10. J. Samuelsson, 19. Asp, 61. Nilsberth. Diváci: 778.

Linköping – Höllvikens 8:1 (4:1, 0:0, 4:0)
Branky: 13. a 48. Gustafsson, 17. Lanver, 17. JENDRIŠÁK, 18. Johansson, 51. Fritzell, 58. Ekstrand, 60. Dargren – 6. Nivestam. Diváci: 852.

Mullsjö – Dalen 6:2 (2:0, 0:2, 4:0)
Branky: 5. a 48. Palmqvist, 15. a 50. Nygardh, 58. Pettersson, 60. Gillek – 27. Andersson, 40. Kronberg. Diváci: 1209.