Mikko Nenonen a Jan Natov. Foto: Štěpán Tomš Mikko Nenonen a Jan Natov. Foto: Štěpán Tomš
4. 11. 2015 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

Ovlivnil šlágr nefér gól? Natov ale Tatran ocenil: Konečně se někdo nebál hrát
Když Jan Natov překvapivě opustil Tatran a zamířil do Mladé Boleslavi, šokoval i své fanoušky. O víkendu přišel dlouho očekávaný zápas. Bylo to poprvé, kdy se postavil proti spoluhráčům, se kterými slavil mistrovské tituly.

A nutno přiznat, že si ten duel představoval trochu jinak. Prohra 3:6 mrzí Jana Natova zvlášť proto, že byl v poslední třetině na hřišti třikrát při inkasované brance. A také borci z Tatranu věděli, že si musí na pohotového střelce dávat velký pozor.

Letní posila Mladé Boleslavi přiznala, že o utkání před jeho startem docela přemýšlela. „Myslím si, že kluci ví moc dobře, jak se na hřišti chovám, takže nějaká speciální příprava jen kvůli mě určitě neprobíhala. Ale samozřejmě jsem v hlavě měl, že kdyby se mi povedlo udělat něco jinak než dřív, tak by to mohlo vyjít a překvapit,“ říkal Jan Natov.

Jenže nevyšlo zhola nic. Dokonce se mu smůla lepila na čepel, a tak zápas opouštěl bez zápisu do statistik. Ale i tak našel Natov na utkání pozitiva. „Vnímal jsem to jako jeden ze super zápasů téhle sezony, protože Tatran je jeden z mála týmů, který proti nám jen nebrání a nebojí se hrát,“ dodal Natov.

Jiří Kolísko. Foto: Štěpán Tomš

Jiří Kolísko. Foto: Štěpán Tomš

Střešovice přitom nebyly před šlágrem v ideálním rozpoložení. Měly za sebou nepříjemnou prohru z derby s Chodovem. „Já si ale nemyslím, že bychom tam jeli ve špatné náladě. Po prohře s Chodovem jsme si vysvětlili, co bylo špatně, a dobře se připravili. Jsme určitě rádi, že se nám povedlo získat 3 body, ale hlavně jsme rádi za to, že náš výkon byl takový, jaký si ho zhruba představujeme,“ vyprávěl Ondřej Vítovec, který si po přestupu z FBC postupně v sestavě Tatranu buduje pevnou pozici. On sám se navíc na hřišti s Natovem i jako pravý obránce často potkával.

„Povedlo se nám ho odbránit dobře. Všichni víme, že je to výborný hráč, ale nějak speciálně jej bránit jsme neplánovali. V šatně jsme si jenom říkali, že musíme být agresivnější. Ale to bylo potřeba na víc hráčů z Boleslavi,“ vysvětlil Vítovec.

Martin Kubovič a Petr Kološ. Foto: Štěpán Tomš

Martin Kubovič a Petr Kološ. Foto: Štěpán Tomš

Po prohře 3:6 přišli Mladoboleslavští o první místo tabulky a mrzelo to i Petra Kološe. „Rozhodly určitě neproměněné šance. Dostávali jsme se do střeleckých pozic, ze kterých musíme vytěžit mnohem více. Bohužel, tak tomu tentokrát nebylo,“ mrzelo velezkušeného univerzála, který ostře sledovaného Natova ze zadních řad podporoval.

„Nemyslím, že se na Natyho Tatran nějak soustředil. Je jasné, že kluci z Tatranu ho znají dobře, a proto mohli lépe číst jeho pohyby. Vždycky se těžko hraje proti soupeři, který vás dobře zná,“ soudí Kološ.

A i když má na svém kontě skoro 300 odehraných extraligových utkání, zarazila ho jedna situace, která se údajně odehrála před zřejmě rozhodujícím momentem zápasu.

Mladá Boleslav - Tatran. Foto: Štěpán Tomš

Mladá Boleslav – Tatran. Foto: Štěpán Tomš

„Třetí gól Tatranu, kdy Tomáš Kadlec nahrával za bránu, padl po zvláštní situaci. Myslím, že to byl Beneš, kdo si křičel o nahrávku, když jsme měli míček my. Nevím, jestli to je fair play, nebo ne. Neřešili jsme to pak. Ale já z vlastní zkušenosti vím, že za to mohu vidět i červenou kartu. Přesně tuhle věc jsem sám udělal a rozhodčí Nováček mi to písknul a dost důrazně mi to vysvětlil. Taky jsem tehdy nevěděl, že se to nesmí. Je hodně věcí, které hráči neví, a tohle je dle mého jedna z nich,“ říká Petr Kološ.

I jeho ale poslední zápas před reprezentační pauzou potěšil v jiném ohledu: „Já tyto zápasy proti papírově silným soupeřům beru jinak. Hlavně jsou to zápasy, kterých v sezoně moc neodehrajeme…“


Autor: Tomáš RambousekKOMENTÁŘE

 • UPS napsal:

  Nějak mi asi uteklo v čem konkrétně teda by měl bejt ten gol nereguélní? Z toho popisu to není vůbec zřejmé. Jen, že někdo vystřelil na bránu a druhej si zařval ,že je volnej?

 • žvanec napsal:

  Je to dost nejasně napsané/popsané. Ale myslím, že problém je v tom, že hráči Mladé Boleslavi měli míček a hráč Tatranu si zařval o nahrávku a pak ji i pravděpodobně dostal. Což není fair play hra… Ale zápas jsem neviděl, tak se možná mýlím…

 • Jan napsal:

  Kolikrát jsem si řval o přihrávku v době, kdy měl míček soupeř a kolikrát jsem ji také dostal a nikdo se nerozčiloval.

  Na této úrovní by snad už hráči měli přihrávat míček na „oči“ a ne podle sluchu, který je ovlivněn hlukem okolo.

  Ať na to klidně rozhodčí upozorní , to ano. Ale jediné , kdy jsem viděl trest za pořvávání na soupeře je za tzv. „Pust“ a skákavou přihrávku leckdy soupeř opravdu nezpracuje.

  Myslím, že je to „vymlouvání se“ a řešení věcí, které nemají s kvalitou ani průběhem utkání nic společného. Možná , aby bylo čím upoutat a napsat něco do titulku. 🙂

 • FBK napsal:

  Na jednu stranu je úsměvné, že se takovýhle tým „vymlouvá“ na to, že protihráč si zařval o přihrávku. Na druhou stranu v duchu fair play, která ve florbale dle mého stále funguje, by se takové věci stávat neměli a zrovna takový tým jako je Tatran to snad nemá zapotřebí…. Debata o postihu od rozhodčích je asi moc, hráči by měli hrát fair play sami od sebe….

  • Petr napsal:

   Na vysvětlenou. Tým Boleslavi se nevymlouval, ale z rozhovoru s Petrem Kološem jednoznačně plyne, že to pouze jako jednotlivec zmínil a s odkazem na vlastní zkušenost ihned relativizoval. Navíc to na vývoj utkání vliv nemělo.

Napsat komentář

*